Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 32

Wątek: 6HP26 Nie zbija P - brak biegów

  1. #21
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    24
    BMW
    745i
    Skąd
    Trójmiasto

    Post

    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Będziesz miał informacje o braku możliwości wrzucenia P, ale pozostałe biegi będą działać bez problemu. Pod warunkiem w pełni sprawnej skrzyni
    Tak teraz pomyślałem... A wyjmę po tym "kluczyk" skoro skrzyni nie wrzucę na P?
    Głupio byłoby zostać z kluczem w aucie w dodatku bez P i praktycznie bez ręcznego

  2. #22
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    24
    BMW
    745i
    Skąd
    Trójmiasto

    Post

    Odpowiadam w sumie sam sobie, ale gdyby ktoś kiedyś szukał może się przydać.
    "Kluczyk" wyjąć można bez problemu po awaryjnym odblokowaniu blokady parkingowej skrzyni dźwignią w aucie, można również za pomocą tej samej dźwigni ponownie "wrzucić" P.

    Wracając do tematu skrzyni... szkoda gadać, ale po kolei.
    Uzbrojony w nowe selenoidy, nowy adapter i nowy olej podnoszę auto, zdejmuję osłonę skrzyni i już wiem że mam wyciek, miska jest w tylnej części mokra albo dokładniej "spocona", odkręcam korek do zlewania oleju i tu prawdziwy zonk, zleciało jakieś 200-300ml i koniec. Konsternacji nie było końca, co stało się z olejem? Po zdjęciu miski wszystko stało się jasne, tyle że za późno połączyłem fakty.

    Gdy poprzednio robiłem serwis skrzyni zauważyłem że ktoś wcześniej walczył z uszczelnieniem miski, zastałem tam mnóstwo silikonu na uszczelce jak i na śrubkach, ale tamta miska była zamiennikiem z uklepaną uszczelką prawie na równo, dlatego założyłem że po złożeniu skrzyni z oryginalną miską będzie sucho i to był błąd. Faktycznie po serwisie skrzyni jeździłem 2 tygodnie robiąc około tysiąca kilometrów i ponownie zawitałem na podnośniku żeby dla pewności sprawdzić czy nie leci, było sucho więc przykręciłem osłonę skrzyni i po robocie. Dalej jeździłem już "na pewniaka" bo przecież zrobione. W ogóle nie pomyślałem o śrubach, a te były "każda z innej parafii" a między innymi takie bez kołnierza i to przez nie miska nie dolegała do skrzyni. W otworach na śruby znajdują się stalowe tulejki i są "pływające", jeśli kołnierz śruby ma za małą średnicę to nie złapie za plastik miski tylko będzie dolegał do samej tulejki przez co śruba nie dociska miski do skrzyni.





    To właśnie dlatego oryginalne śruby mają taki duży kołnierz, u mnie oryginalnych było 5, reszta to zbieranina wielka w tym i takie które w ogóle nie łapały za kołnierz miski tylko siedziały w środku na tulejkach i przykręcone były właśnie z tyłu skrzyni. Poskręcałem miskę na nowych śrubach, zalałem olejem i... jak ręką odjął. Jeszcze jestem przed adaptacją ale już skrzynia pracuje tak jak powinna, wrzuca R i D bez zająknięcia, biegi zmienia gładko więc jestem dobrej myśli.

  3. #23
    Radekk
    Gość
    Czyli jeździłeś bez oleju, na starej misce pociekalo aż cały wyleciał. Norma u Polaków

  4. #24
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    24
    BMW
    745i
    Skąd
    Trójmiasto

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Radekk Zobacz posta
    Czyli jeździłeś bez oleju, na starej misce pociekalo aż cały wyleciał. Norma u Polaków
    @Radekk tak jak napisałem wcześniej, po pierwszym serwisie skrzyni (nowa miska ZF) zrobiłem około tysiąca km i wjechałem na podnośnik, skrzynia była sucha zatem założyłem osłonę i po robocie. W takiej sytuacji myślę że nie tylko Polak mógłby sądzić że ma problem z głowy.

    Wracając do tematu skrzyni, już na drugi dzień wrócił problem z włączeniem R lub D. Auto jeździ normalnie, skrzynia podczas jazdy pracuje dobrze, ale żeby ruszyć muszę parę razy przełączyć na D i R aż "zaskoczy". Zachowuje się identycznie jak przed zrobieniem mechatroniki, tyle że smuklej przełącza biegi. Jak nic prosi się o drugi serwis, wyjmę mechatronikę jeszcze raz i zobaczę w czym problem.

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Zacznij od manetki biegów.U mnie w ex było to samo.Pasuje przed o po livt.Nie trzeba kodować.
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  6. #26
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    24
    BMW
    745i
    Skąd
    Trójmiasto

    Post

    Cytat Zamieszczone przez jaro5 Zobacz posta
    Zacznij od manetki biegów.U mnie w ex było to samo.Pasuje przed o po livt.Nie trzeba kodować.
    Manetkę już przekładałem przy okazji sprawdzania dlaczego nie grzeje kierownica, wcześniej była sprawdzana ISTĄ i w każdej pozycji działa, przycisk P też. Manetkę wykluczam raczej, a w miarę "dokształcania" w rozwiązaniu problemu coraz bardziej skłaniam się ku "zaworkom" w mechatronice, chodzi mi o te "stalowe trzpienie ze sprężynami zabezpieczane zawleczkami, lubią się przycierać.

  7. #27
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2019
    Posty
    4
    BMW
    760Li YachtLine
    Skąd
    Waw
    Też miałem podobny problem, tyle że występował tylko na ciepłym, wieć jak już zacząłem z zimnego to jechałem ale rozgrzany to P i koniec,
    Wymieniłeś tą prostokątną uszczelkę co na filmiku który sam wkleiłeś? U mnie ona była pęknięta i z tego co zrozumiałem od speca przez nią uszkodziły się solenoidy.

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pan_Samochodzik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    406
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    Poznań
    Kedar - czy wymieniałeś konwerter w skrzyni?

  9. #29
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    24
    BMW
    745i
    Skąd
    Trójmiasto

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Pan_Samochodzik Zobacz posta
    Kedar - czy wymieniałeś konwerter w skrzyni?
    Nie, wyjmowałem tylko mechatronikę.

    Jestem już jakiś czas po drugim serwisie skrzyni (serwis to dużo powiedziane). Wyjąłem jeszcze raz mechatronikę i wymieniłem selenoidy na nowe. Po wyjęciu starych na ich sitkach znalazłem spore ilości aluminiowych opiłków i to mniejszych i większych a w samej misce mnóstwo takich miniaturowych złotych opiłków czyli jasny sygnał‚ że skrzynia umiera i czas szukać następnej. Poskładałem wszystko do kupy na nowym adapterze mechatroniki, zalałem nowym olejem i tak jak za pierwszym razem wszystko działało idealnie, R i D wchodziły miękko i szybko, jazda testowa pokazała że skrzynia przynajmniej na razie pracuje bardzo dobrze. Jednak już na drugi dzień problem z wrzuceniem D lub R wrócił więc pojechałem sprawdzić poziom oleju, dolałem może z 50ml czyli prawie nic i tak jeżdżę do dziś. Od momentu poskładania skrzyni zrobiłem nieco ponad 2tyś km, skrzynia pracuje dobrze ale potrafi "kopnąć" przy kick down, nie wiem czy miała tak wcześniej, na sporcie tego objawu nie ma.

    Skrzynia nie chce wrzucać D i R ale tylko po odpaleniu auta i nie ma znaczenia czy auto zimne po nocy czy rozgrzane po trasie, jak już wrzuci bieg to potem mogę przełączać bezproblemowo na P, na R czy na D i działa dopóki nie zgaszę auta. Jak go odpalę od razu to biegi wchodzą, jak chwilę postoi problem wraca. Przypadkowo odkryłem jak z tym żyć, okazało się że wystarczy podnieść obroty, wtedy biegi wchodzą od razu, wystarczy lekkie pacnięcie gazu.

    Obstawiam na problem z ciśnieniem oleju i może bym jeszcze z tym powalczył, ale ilość opiłków w skrzyni skłania mnie do szukania następnej.
    Dziękuję wszystkim za chęć pomocy przy rozwiązywaniu tego problemu, za wskazówki i porady.

  10. #30
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    A sprawdziłeś to cięgno od manualnego wrzucania na N ? To przy skrzyni biegów ?

Podobne wątki

  1. Brak podświetlenia zmiany biegów
    Przez Adrianrozborski1979 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-02-2019, 21:26
  2. [skrzynia] Przegrzewanie się skrzyni biegów 6HP26.
    Przez Sebek w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-08-2015, 12:57
  3. [skrzynia] Brak biegów na zimnym.
    Przez lpyryt w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 23-03-2015, 08:41
  4. [skrzynia] Piski przy zmianie biegów 6hp26 745i 2001r
    Przez pietjawawa w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-03-2014, 10:10
  5. Termostat nie zbija temperatury M62
    Przez pablo_k3 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-10-2010, 22:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •