Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 81

Wątek: Brak mocy - dpf ? 740xd f01

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice

    Post Brak mocy - dpf ? 740xd f01

    jakies 3-4 tyś km temu jak wyjeżdżałem na urlop auto straciło na mocy , stanąłem, zgasiłem, odpaliłem i pojechałem autem z pełną mocą.
    Ale dzisiaj historia sie powtórzyła i zgaszenie nie pomogło, tzn pomogło, ale dopiero za 3 razem jak auto postało 5 minut. Jedyny błąd jaki mi pasuje do przebiegu to "Filtr cząsteczek stałych za mocno naładowany(ciśnienie wydechowe spalin wysokie)". A więc obstawiam dpf. Ale dziwi mnie dlaczego nie pojawiła się żadna kontrolka informująca o tym ? Czy ma sens wymuszenie wypalania po przez kompa ? I tu rodzi się pytanie JAK :)? Czy czyścić go ?
    Dodam że auto stało pare dni a jak odpaliłem to na chwile aby przestawić.

  2. #2
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Nie masz komunikatu bo nie masz już DPF
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez ADASIO Zobacz posta
    Nie masz komunikatu bo nie masz już DPF
    Z tego co wiem to mam.

  4. #4
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Po zapachu spalin poznasz, czy masz sprawny układ czy nie. Przy zatkanym/wyciętym DPFie dieslowskie spaliny są mocno gryzące w nos.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Po zapachu spalin poznasz, czy masz sprawny układ czy nie. Przy zatkanym/wyciętym DPFie dieslowskie spaliny są mocno gryzące w nos.
    Mogę inhalacje robić ;) Nie czuć nic dziwnego a wydechy czyste .

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Jeżeli z wydechu wydobywa się aromat tanzańskiej dżungli po monsunowym deszczu to znaczy, że filtr jest na miejscu. Twój opis jest zbyt lakoniczny, aby wyciągnąć jakieś, pewne wnioski nie mówiąc już o diagnozie, ale nie byłbym pewny czy to dpf. Błąd mógł być stary. Błąd ten opiera się na działaniu jednego czujnika i nie wyrokuje o stanie filtra. Według opisu pojazd po ponownym odpaleniu odzyskał moc. Filtr, gdy jest już "zapchany" nie odtyka się ot tak, po ponownym odpaleniu. Gdy filtr dpf jest przepełniony to utrata mocy najpierw i głównie zaczyna być odczuwalna przy wysokich obrotach. Nie opisujesz jak wygląda niedomaganie mocy w Twoim aucie. Moim zdanie mogą być to raczej początki problemów z układem wysterowania twin turbo. Przy tego typu problemach często pojawia się błąd związany z filtrem dpf. Programem IstaD wymusisz wypalanie, a przede wszystkim zdiagnozujesz stan filtra dpf. Chociażby sprawdzając ciśnienie zwrotne w układzie przy określonych prędkościach obrotowych czy ciśnienie nie przekracza wartości referencyjnych. Zdiagnozować też można układ twin turbo, ale to już najlepiej w połączeniu z logowaniem konkretnych parametrów programem Testo. I to juz jest poważniejsza zabawa.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ciężko opisać jak wyglada to o czym pisze . Wydawało mi się ze tak jakby od pewnych obrotów brakowało mocy. Auto przyspieszało ale kiepsko. Przy miejskiej jeździe średnio wyczuwalne , dopiero przy wyższych prędkościach i po kick-down’nie ;) Redukcja następuje ale zamiast auto się zerwać to jakby było przytkana , jedzie, ale ma braki i to spore.
    Wkleję jutro błędy ale jest ich sporo bo pare ser km temu wyciągali mi kolektor i czyścili i kilka błędów chyba przez to się zapisało . Natomiast z dnia dzisiejszego jest tylko ten o którym napisałem

    Edit;




    Błędy przy przebiegu 225086 to przy czyszczeniu kolektora.
    Klamki wyskakują po zmianie na chińska i tak już jest. O konieczności wymiany dpf jest od zawsze - obstawiam tu chwyt bmw.
    Żarówka zmieniona . Co do wycieraczki jeszcze się zastanawiam o co kaman ?!
    Ostatnio edytowane przez Aldik ; 23-08-2019 o 23:51

  8. #8
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Aldik, a przełącz na angielski, bo fajnie jak pisze po polsku, ale paradoksalnie łatwiej szuka się info o błędach, gdy opisy są po angielsku (lub niemiecku) :)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Czyli zostaje nam błąd filtra. Jest to rzeczywiście chwyt BMW na wymianę filtra. Tak najwygodniej załatwia się sprawę by być w porządku wobec przepisów środowiskowych. Przeprowadź test czujnika ciśnienia zwrotnego. On pokaże w jakim stanie jest filtr. Objawy, które opisujesz mogą pasować do jego przytkania. Jeśli test wykaże, że tak jest możesz wykonać czyszczenie bez wyjmowania dpf i ponownie go sprawdzić. Przejedź się też na odpiętej przepływce lub sprawdź jej parametry podczas przyspieszania.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Zrobiłem sobie wycieczkę kilkadziesiąt km woeczorem i auto jedzie. Co do chwytu to ja myśle ze to raczej aby mieć podkładkę gdy przyjedzie klient i trzeba go skasować pare tysięcy za wymianę dpf.

    Chyba wytrzymam się do poniedziałku - umówionej ester u mechanika i elektronika . Nie do końca wiem jak zrobić to o czym piszesz :(

    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Aldik, a przełącz na angielski, bo fajnie jak pisze po polsku, ale paradoksalnie łatwiej szuka się info o błędach, gdy opisy są po angielsku (lub niemiecku) :)
    Stałeś się bardzo wymagający w stosunki do mojej osoby - Noo ale cóż , znów muszę obiecać zmianę 🤪🤪
    Ostatnio edytowane przez Aldik ; 24-08-2019 o 01:04

Podobne wątki

  1. [silnik] Bmw e38 740D M67 Brak mocy Brak doładowania
    Przez Gabrys47 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-01-2019, 21:40
  2. [silnik] 745i - brak mocy, brak bledow
    Przez kogutu w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-04-2017, 11:02
  3. BMW E38 3.0 V8 M60 ~ Brak mocy ~
    Przez Goliniak w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 19:42
  4. Brak mocy
    Przez DUZY27 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-10-2014, 21:10
  5. [silnik] Brak mocy w bmw e32 ?
    Przez dak79 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-08-2011, 15:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •