Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: BMW 750I 2005 Przepływomierz

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2018
    Posty
    23
    BMW
    BMW E65/66 750i
    Skąd
    Sanok

    Post BMW 750I 2005 Przepływomierz

    Witam czy jak będę przez jakiś czas jeździł z odpiętym przepływomierzem może to doprowadzić do jakiejś usterki dodam ze jest instalacja gazowa.

    Mam wypadanie zapłonu na 5 cyl i poszarpuje do 1500obr po odpięciu przepływki valvo się otwiera i silnik chodzi jak igła. Do mechanika jestem omówiony dopiero na koniec września stad moje pytanie .

    z góry dzięki za odp

  2. #2
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,435
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Jak podejrzewasz Valvetronic to odepnij sobie czujnik/czujniki Valvetronica z tyłu na pokrywie. Tylko uważaj, żeby nie połamać gniazd, bo będzie dupa.

  3. #3
    Radekk
    Gość
    Nie możesz sam wymienić przepływki? Przecież to 10min przy fajku :)

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Radekk Zobacz posta
    Nie możesz sam wymienić przepływki? Przecież to 10min przy fajku :)
    Przecież jasno zaznaczył, że problem nie leży w przepływomierzu tylko Valvetronicu, który przestaje pracować po odłączeniu przepływomierza
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2018
    Posty
    23
    BMW
    BMW E65/66 750i
    Skąd
    Sanok
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Jak podejrzewasz Valvetronic to odepnij sobie czujnik/czujniki Valvetronica z tyłu na pokrywie. Tylko uważaj, żeby nie połamać gniazd, bo będzie dupa.
    Chodzi o to że jak na wolnych obrotach odłączę przepływke valvo się otworzy i jest wszystko git. Jak odłączę na pokrywie to mają być takie same efekty jak po odłączeniu przepływki?

    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Przecież jasno zaznaczył, że problem nie leży w przepływomierzu tylko Valvetronicu, który przestaje pracować po odłączeniu przepływomierza
    Przepływomierz jest dobry tylko po odłączeniu przeplywomierza przechodzi w tryb awaryjny i valvo się otwiera na Maxa
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 22-08-2019 o 08:30

  6. #6
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,435
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Srokasnk Zobacz posta
    Przepływomierz jest dobry tylko po odłączeniu przeplywomierza przechodzi w tryb awaryjny i valvo się otwiera na Maxa
    Dlatego napisałem, że jak odłączysz jeden z czujników od położenia wałka ecentrycznego, to Valvetronic też otworzy się na maksa, a będziesz mieć odczyty z przepływomierza.

    Na pierwszym obrazku najbardziej na prawo:
    https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e...e-gear/Di8VwSB

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Dlatego napisałem, że jak odłączysz jeden z czujników od położenia wałka ecentrycznego, to Valvetronic też otworzy się na maksa, a będziesz mieć odczyty z przepływomierza.

    Na pierwszym obrazku najbardziej na prawo:
    https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e...e-gear/Di8VwSB
    Lepiej odłączyć wtyczkę z silnika valvetronic
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2018
    Posty
    23
    BMW
    BMW E65/66 750i
    Skąd
    Sanok
    okej dzieki damned1 za podpowiedz zaraz to sprawdze i powiedz mi jeszcze czy z otwartym na maxa valvo moge jezdzic normalnie ?

  9. #9
    Radekk
    Gość
    Możesz, ale nie dlugo bo zablokujesz vanosa a to niesie ze sobą kolejne koszta i to nie małe. Spalanie też ci wzrośnie.

  10. #10
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,435
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Lepiej odłączyć wtyczkę z silnika valvetronic
    Ale wtedy sterownik nie będzie w stanie regulować położeniem wałka mimośrodowego. Miałem uszkodzone gniazdo od czujnika tego z tyłu i od czasu do czasu wywalało mi błąd i otwierało VVT na maksa, żeby komputer mógł regulować ilość powietrza używając przepustnicy.

    Cytat Zamieszczone przez Srokasnk Zobacz posta
    okej dzieki damned1 za podpowiedz zaraz to sprawdze i powiedz mi jeszcze czy z otwartym na maxa valvo moge jezdzic normalnie ?
    Tak jak wyżej. Miewałem tę usterkę od czasu do czasu. Po zgaszeniu auta i odpaleniu był spokój do następnego razu. Gdy wyskakiwał "check" potrafiłem być w środku trasy i zwykle dociągałem do końca, albo do planowanego postoju i....

    Cytat Zamieszczone przez Radekk Zobacz posta
    Możesz, ale nie dlugo bo zablokujesz vanosa a to niesie ze sobą kolejne koszta i to nie małe. Spalanie też ci wzrośnie.
    ... nie zauważałem różnicy w spalaniu, a liczyłem dość skrupulatnie z tankowań. Vanosa raczej nie zablokujesz w ten sposób. One nadal mogą swobodnie pracować. Raczej VVT się może "zastać", ale nie wiem czy to technicznie możliwe.

Podobne wątki

  1. [skrzynia] E65 2005 lift 3.0 D
    Przez Ryszard w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 12-12-2018, 11:39
  2. [E65/66] E65 730D 2005 po lifcie.
    Przez Ryszard w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-06-2018, 12:02
  3. [elektronika] Kolor zegarów E65 730d 2005
    Przez wrobel28 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 18:24
  4. [karoseria] Tuning optyczny E65 2001-2005
    Przez MAFIT w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 96
    Ostatni post / autor: 20-09-2014, 18:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •