Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36

Wątek: Ściąga w prawo

  1. #11
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Fakt jest niestety taki ,że w BMW w których jest Active Steering często narzekają ,że im auto ściąga w prawo.
    @Aldik robił kilka razy ustawianie geometrii u różnych "fachowców" i nic nie pomagało, a wręcz przeciwnie. Dopiero warsztat polecony przez @Cursora załatwił sprawę.
    Przykro mi ,że macie takie auta
    Akurat Aldik nie ma Active Steering bo w F01 nie szło to w parze z xDrive.

    Sam ostatnio wymieniałem parę maneli na przodzie i musiałem zrobić geometrię. Wielokrotnie końcowym efektem była przekręcona lekko kierownica a to w jedną a to w drugą stronę. Gdy puszczało się kierę podczas jazdy, auto zaczynało schodzić z toru jazdy. U mnie jest Active Steering i prawidłowo geometrię powinno się robić z podpiętym laptopem i odpaloną procedurą w ISTA. Ostatecznie przeprowadziłem na sam koniec kalibrację Active Steering u siebie w garażu. Kiera wróciła na swoje miejsce, a auto przestało ściągać.

    Cytat Zamieszczone przez Słowik Zobacz posta
    Sorry ale może takim autem to warto ustawić geometrię w ASO. Robią to na co dzień to może zrobią jak należy choć za 3x taką kasę. Ale ta technika bywa czasem męcząca. A ja E38 pojechałem do pierwszego lepszego Norauto i ustawili perfekcyjnie :D
    Pytałem się ile to kosztuje w ASO. Cena jest mocno nieatrakcyjna:

    Koszt geometrii 650zł
    Podpięcie komp., test + kalibracja 620zł.
    A wracając do tematu, to kolega Cartilo nie odpowiedział, czy ma Active Steering w aucie.

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Oczywiście, że cena w ASO jest nie atrakcyjna ale jakby mieli to zrobić dobrze i byłby święty spokój to czasem warto zapłacić więcej niż latać potem 10 razy na poprawki od jednego warsztatu do drugiego i się wku...ać.

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    23
    BMW
    730d 2001'
    Skąd
    WAW

    Post

    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Dopiero warsztat polecony przez @Cursora załatwił sprawę.
    Cursor to szpec! A wiecie gdzie ten warsztat się znajduje?

    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    Koło Wodzisławia przy Czeskiej granicy. Jak chcesz to wyśle kontakt na prv. Podejście mają 1wsza klasa ! Ustawili i jeździ jak po szynach.
    Ale jak przeczytałem teraz Twojego posta to przed geometrią na Twoim miejscy zmienił bym też drugiego banana, to są zdradzieckie ku..y i czasami po nich nie widać a są do wywalenia. Juz to przerabiałem w e65.
    Uuuuu to bardzo daleko od Warszawy. Też myślałem o tym drugim bananie. Może to faktycznie wina tego, że ten nowy jest sztywniejszy i ciągnie....

    @damned1
    No właśnie muszę sprawdzić w etce czy mam ten
    Active Steering
    bo w sumie nie jestem pewny. Sorry, że odpisuję z opóźnieniem ale jestem trochę zapracowany :)

    Sprawdziłem VIN i wychodzi, że nie mam Active Steering czyli kalibracji się nie zrobi.
    Ostatnio edytowane przez Carlito ; 09-08-2019 o 13:38 Powód: Edytuj posty zamiast pisać jednego pod drugim!

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    @Carlito pisz do @Ttrol . On Ci da namiar na pewny warsztat co znają temat w okolicach Łodzi jak dobrze pamiętam. Zawsze to bliżej.

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    23
    BMW
    730d 2001'
    Skąd
    WAW
    Przychodzą mi tylko do głowy dwie opcje:
    1. Znaleźć jakiś polecany warsztat w Warszawie i okolicach i ustawić geo jeszcze raz
    2. Wymienić drugi banan (lewe koło) i wtedy opcja pierwsza

    Ktoś może polecić kogoś naprawdę sprawdzonego w Wawie i okolicach?

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Czytaj post wyżej :)

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    23
    BMW
    730d 2001'
    Skąd
    WAW
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    @Carlito pisz do @Ttrol . On Ci da namiar na pewny warsztat co znają temat w okolicach Łodzi jak dobrze pamiętam. Zawsze to bliżej.
    Czytałem o tym warsztacie w Łodzi chyba w Aldiego wątku ale pewnie, że zapytam. Dzięki!

    Chyba chodzi o tych szpeców:

    http://www.diag.com.pl/
    Ostatnio edytowane przez Carlito ; 09-08-2019 o 14:02

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Spec który mi robił geometrie miał kompa i iste, podpią, wyzerował kont skrętuy kierownicy , sprawdził przy okazji błedy. Na kierownice dał poziomice ! Po czy wsadził ciężarki do wnętrza pytając ile jest paliwa w baku. Ustawił przód i tył. Nigdy nie będę już nigdzie indziej ustawiał jak u Niego.
    Z Warszawy masz daleko, ale wolisz sie denerwował czy wolisz zrobić raz a dobrze ?! Tak czy siak zmień banana wpierw - tylko lemforder apropo !

  9. #19
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    W F07 bardzo często(albo i zawsze) była pneumatyka z tyłu.
    Jeśli masz poduszki zamiast sprężyn to nie ma możliwości poprawnie sprawdzić luzy w zawieszeniu bez wypuszczenia powietrza z poduszek.
    Jeśli ktoś wcześniej sprawdzał zawieszenie i tego nie zrobił, to zleć komuś ponowne sprawdzenie luzów, ale wymuś upuszczenie powietrza.


    Kolejna sprawa to obciążenie samochodu. Bez poprawnego obciążenia samochodu, nie ustawisz poprawnie geometrii. Większość sprzętów masz możliwość "symulacji" obciążenia, ale ta funkcja jest g... warta, co udowodniłem koledze o którym wspomina Aldik
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    23
    BMW
    730d 2001'
    Skąd
    WAW

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    Spec który mi robił geometrie miał kompa i iste, podpią, wyzerował kont skrętuy kierownicy , sprawdził przy okazji błedy. Na kierownice dał poziomice ! Po czy wsadził ciężarki do wnętrza pytając ile jest paliwa w baku. Ustawił przód i tył. Nigdy nie będę już nigdzie indziej ustawiał jak u Niego.
    Z Warszawy masz daleko, ale wolisz sie denerwował czy wolisz zrobić raz a dobrze ?! Tak czy siak zmień banana wpierw - tylko lemforder apropo !
    Aldik czyli cały czas mówisz o o tej ekipie z Łodzi, tak? Ci co wkleiłem link powyżej?

Podobne wątki

  1. [zawieszenie] Ściąga na prawo f01
    Przez Aldik w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 25-10-2019, 11:59
  2. Ściąga na prawo - problem z geometrią / kątem WSZ
    Przez Przemo e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-07-2012, 21:21
  3. Rzuca po całej drodze, ściąga na prawo
    Przez bryce w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-08-2009, 14:34
  4. [mechanika] Ściąga przy hamowaniu - delikatnie
    Przez gilu_e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-03-2009, 19:51

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •