Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
Fakt jest niestety taki ,że w BMW w których jest Active Steering często narzekają ,że im auto ściąga w prawo.
@Aldik robił kilka razy ustawianie geometrii u różnych "fachowców" i nic nie pomagało, a wręcz przeciwnie. Dopiero warsztat polecony przez @Cursora załatwił sprawę.
Przykro mi ,że macie takie auta
Akurat Aldik nie ma Active Steering bo w F01 nie szło to w parze z xDrive.

Sam ostatnio wymieniałem parę maneli na przodzie i musiałem zrobić geometrię. Wielokrotnie końcowym efektem była przekręcona lekko kierownica a to w jedną a to w drugą stronę. Gdy puszczało się kierę podczas jazdy, auto zaczynało schodzić z toru jazdy. U mnie jest Active Steering i prawidłowo geometrię powinno się robić z podpiętym laptopem i odpaloną procedurą w ISTA. Ostatecznie przeprowadziłem na sam koniec kalibrację Active Steering u siebie w garażu. Kiera wróciła na swoje miejsce, a auto przestało ściągać.

Cytat Zamieszczone przez Słowik Zobacz posta
Sorry ale może takim autem to warto ustawić geometrię w ASO. Robią to na co dzień to może zrobią jak należy choć za 3x taką kasę. Ale ta technika bywa czasem męcząca. A ja E38 pojechałem do pierwszego lepszego Norauto i ustawili perfekcyjnie :D
Pytałem się ile to kosztuje w ASO. Cena jest mocno nieatrakcyjna:

Koszt geometrii 650zł
Podpięcie komp., test + kalibracja 620zł.
A wracając do tematu, to kolega Cartilo nie odpowiedział, czy ma Active Steering w aucie.