Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: Ściąga w prawo

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    23
    BMW
    730d 2001'
    Skąd
    WAW

    Post Ściąga w prawo

    Koledzy pomożecie?

    Mam jeszcze moja poczciwa e38 z oryginalnym przebiegiem 250k km z ostatniego wypustu z 2001, której jestem drugim właścicielem od nowości.
    Znam to auto od podszewki bo pierwszym właścicielem był mój znajomy.
    Problemy z tym autem? Praktycznie żadnych. No ale....
    Jestem też posiadaczem F01 z 2012r. i właśnie w nim zaczęło‚ ściągać‡ w prawo. Ściąganie zaczęło się po wymianie tzw. prawego banana. Po wymianie kiera była lekko krzywo i tak czy siak wiedziałem, że po wymianie muszę™ jechać ‡na geometrię™.
    Pojechałem w Warszawie do polecanego gościa od geometrii na ul. Prymasa Tysiąclecia. Niby ustawił, ale kiera dalej była lekko pochylona i ściągało może trochę mniej.
    Pojechałem na poprawkę. Pomierzył i stwierdził, że poprawi coś› na tylnej osi no i wtedy na przedniej też.
    Po zabiegu kiera dalej lekko pochylona i dalej ściąga w prawo. Pierwszy raz się™ spotkałem, ze przy ustawianiu (za pierwszym i drugim razem) kazał‚ kierę™ ustawić‡ na wprost i trzymać‡ jak coś tam reguluje/dokręca.
    Może to moja wina, że sobie nie ustawiłem na wprost...hehehe! No ale ściągało dalej więc się już zirytowałem maksymalnie. Gość od geometrii stwierdził‚, że powinienem wyważyć ‡koła‚ pod obciążeniem gdzie niby tylko 3warsztaty w Wawie robią taką operację.
    Za pierwszym razem byłem na zimówkach (nowych). Za drugim razem pojechałem na letnich (zrobione ok 10 tys› km). Tłumaczę mu, że przed wymianą… banana ani na zimowych ani na letnich nic się nie działo.
    No nic! On uparcie o tym wyważaniu pod obciążeniem. Odpuściłem gościowi bo już nie chciałem się z nim szarpać.‡. Za jakiś› czas, niestety żona, bo ona jezdzi tym F07rozwaliła oponę. Niestety musiałem kupić‡ dwie nowe na przód, żeby profil się ™zgadzał bo wiem, że BMW jest czułe.
    Pojechałem tym razem do gościa, nie w Warszawie, który ma wiedzę™ i jeszcze raz wiedzę™ i ustawiał‚ mi moje beemki zawsze perfekcyjnie. Ustawił‚ geometrię, kiera siedzi jak należy ale dalej ściąga w prawo. Żona oczywiście nic nie czuje ale jak ja czasami wsiądę to mnie szlag trafia. Opony nóweczki zrobione 700km. Auto 100% nie miało nigdy nawet najmniejszej przygody blacharskiej. Moje stare poczciwe e38 prowadzi się perfekcyjnie nawet jak wpadnie w koleiny (235/45/R18) i jak przesiądę w F07 to czuję™, że ściąga (245/45/R19) nawet na prostym odcinku asfaltu.
    Sam już nie wiem co mam robić‡. Żadnych luzów w zawieszeniu bo sprawdzane już chyba z 5 razy. Podpowiedzcie koledzy co w tej sytuacji.Podtrzymajcie na duchu.....heheh.

    Pozdro dla Wszystkich!

    carlito


    MOD EDIT:
    Używaj znaków interpunkcyjnych bo 15 minut poprawiałem :)

    Ostatnio edytowane przez Bezi ; 08-08-2019 o 20:39

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    23
    BMW
    730d 2001'
    Skąd
    WAW
    Ooooo nie wiem co się stało ale zamienilo mi polskie znaki na jakies dziwne

  3. #3
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Tutaj podobny temat:
    https://7er.pl/showthread.php/53665-...a-na-prawo-f01

    Aldik się ucieszy, że to nie były urojenia.

    Ja się tylko dopytam, czy masz Integral Active Steering w tym aucie (wyjdzie po VIN)?

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Tutaj podobny temat:
    https://7er.pl/showthread.php/53665-...a-na-prawo-f01

    Aldik się ucieszy, że to nie były urojenia.

    Ja się tylko dopytam, czy masz Integral Active Steering w tym aucie (wyjdzie po VIN)?
    Skoro w końcu mi ustało po zrobieniu geometri i i kilkudziesięciu nieprzespanych nocach i kilku wymianach niepotrzebnych części tzn ze nie były to urojenia tylko krypto mechanicy

  5. #5
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    Skoro w końcu mi ustało po zrobieniu geometri i i kilkudziesięciu nieprzespanych nocach i kilku wymianach niepotrzebnych części tzn ze nie były to urojenia tylko krypto mechanicy
    Ja bym tak z góry nie osądzał, bo finalnie dobrze ustawiona zbieżność nie wyklucza, że części które wymieniłeś, faktycznie były do wymiany.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    23
    BMW
    730d 2001'
    Skąd
    WAW
    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    Skoro w końcu mi ustało po zrobieniu geometri i i kilkudziesięciu nieprzespanych nocach i kilku wymianach niepotrzebnych części tzn ze nie były to urojenia tylko krypto mechanicy
    Gdzie kolego ustawiałeś tą geometrię?

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Fakt jest niestety taki ,że w BMW w których jest Active Steering często narzekają ,że im auto ściąga w prawo.
    @Aldik robił kilka razy ustawianie geometrii u różnych "fachowców" i nic nie pomagało, a wręcz przeciwnie. Dopiero warsztat polecony przez @Cursora załatwił sprawę.
    Przykro mi ,że macie takie auta

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Sorry ale może takim autem to warto ustawić geometrię w ASO. Robią to na co dzień to może zrobią jak należy choć za 3x taką kasę. Ale ta technika bywa czasem męcząca. A ja E38 pojechałem do pierwszego lepszego Norauto i ustawili perfekcyjnie :D

  9. #9
    Radekk
    Gość

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Słowik Zobacz posta
    Sorry ale może takim autem to warto ustawić geometrię w ASO. Robią to na co dzień to może zrobią jak należy choć za 3x taką kasę. Ale ta technika bywa czasem męcząca. A ja E38 pojechałem do pierwszego lepszego Norauto i ustawili perfekcyjnie :D
    Akurat w Norauto byle kogo nie przyjmują.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Carlito Zobacz posta
    Gdzie kolego ustawiałeś tą geometrię?
    Koło Wodzisławia przy Czeskiej granicy. Jak chcesz to wyśle kontakt na prv. Podejście mają 1wsza klasa ! Ustawili i jeździ jak po szynach.
    Ale jak przeczytałem teraz Twojego posta to przed geometrią na Twoim miejscy zmienił bym też drugiego banana, to są zdradzieckie ku..y i czasami po nich nie widać a są do wywalenia. Juz to przerabiałem w e65.
    Ostatnio edytowane przez Aldik ; 09-08-2019 o 11:57

Podobne wątki

  1. [zawieszenie] Ściąga na prawo f01
    Przez Aldik w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 81
    Ostatni post / autor: 25-10-2019, 11:59
  2. Ściąga na prawo - problem z geometrią / kątem WSZ
    Przez Przemo e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-07-2012, 21:21
  3. Rzuca po całej drodze, ściąga na prawo
    Przez bryce w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 18-08-2009, 14:34
  4. [mechanika] Ściąga przy hamowaniu - delikatnie
    Przez gilu_e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-03-2009, 19:51

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •