Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: amortyzatory e38 z s edc

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    26
    BMW
    E38 750
    Skąd
    Swinoujscie

    amortyzatory e38 z s edc

    Witam wszystkich jestem nowym a nawet bardzo nowym klubowiczem.Mam taki problem ze swoim amortyzatorem przednim.Dzisaj dowiedzialem sie ze prawy praedni amorek ma male luzy.Podczas jazdy po niewielkich nieruwnosciach slysze delikatne stukanie.Bylem na trzepakach i amorki wyszly dobrze,cala zawieche mam wymieniona.Martwia mnie wysokie ceny tych amokow. Czy moge je wymienic na standardowe?Czy niebedzie bledow na kompie? Prosze o pomoc.Dziekuje

  2. #2
    A z ciekawości jaką cenę Ci krzyknęli za nowe? Bo mi się obiło o uszy coś w granicach 2-2,5 tyś/szt... :razz: Co do diagnostyki, to nie wiem w czym tkwi problem bo się nie znam na mechanice, ale z tego co słyszałem to sprawdzenie amorów w E38 to nie taka prosta sprawa i ponoć trzeba mieć jakiś specjalny sprzęt, bo zwykłe trzepaczki potrafią pokazać sprawność na poziomie np. 70% a faktycznie amortyzator ma 40%. Może koeldzy specjaliści jakoś ustosunkują się do tego i wyjaśnią na czym polega problem tudzież obalą tą teorię (którą zasłyszałem na którymś spocie).

    Co do samego amoryzatora cóż, można je regenerować, ale to na pewno nie przedłuży mu życia o 4 lata, liczył bym to raczej w miesiącach, może roku. Drugim rozwiązaniem jest wymiana na zwykłe, czyli bez S EDC. Wiąże się to chyba z jakimiś niewielkimi przeróbkami, no i oczywiście system nie będzie działał. Na BC nie będzie wyświetlalo komunikatów, tylko przy odpalaniu auta dioda na przycisku S EDC chwilkę sobie poświeci czy pomiga sygnalizując że cos jest nie halo. No i ogólnie śmierdzi to trochę druciarstwem. Już wolałbym przydzwonić kołem w kraweżnik i pociągnąć to z AC

    A że już napisałem tego posta i dopiero teraz zauważyłem że nie spełniłeś kolego Pkt.5 Regulamiu,a nie chce mi się go usuwać, to bardzo Cię proszę, zaglądnij do tego Regulaminu, wejdź do odpowiedniego działu i napisz kilka słów o sobie. A potem możemy wrócić do dyskusji.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    26
    BMW
    E38 750
    Skąd
    Swinoujscie
    Dzieki za informacje.A tak wogole to sorki za ten ar6t.5 jak wczoraj sie rejstrowalem byletroche zajechay:)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •