Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: N62 B44 Odcięcie przy 4500obr

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    82
    BMW
    e32 750il
    Skąd
    Elbląg

    Post N62 B44 Odcięcie przy 4500obr

    Witajcie, zmagam się z silnikiem N62... problem polega na tym, że silnik nie wkręca się powyżej 4500obr. Przy gwałtownym przyspieszaniu, po osiągnięciu dokładnie 4500 obr następuje wręcz wyhamowanie silnikiem, a skrzynia nie zmienia biegu na wyższy. Przy spokojnej jeździe i nie wkręcaniu silnika wysoko, jest wszystko w normie. Na dłuższej trasie (ponad 100km) zdarza się, że problem tymczasowo mija i silnik wkręca się do końca.
    Nie ma lpg, 100% seria, silnik nie kopci i ogólnie jest w dobrej kondycji, przebieg 230tys km.


    Problem jest dość żadko spotykany, przeszukałem internet i jedynie tutaj znalazłem podobne objawy
    https://www.bimmerforums.com/forum/s...imited-to-4500
    ale ostatecznie wątek się urwał i nie wiadomo jak się zakończył temat.


    Jedyny błąd jaki wyskakiwał to wszystkie 4 czujniki spalania stukowego. Po skasowaniu, błąd wskakiwał ponownie z każdym wkręceniem na wyższe obroty. To zdiagnozował jeden mechanik, ale nie chciał się podjąć rozwikłania zagadki.
    Auto odstawiłem do drugiego mechanika, speca od BMW. Nowe świece, wymieniona jedna cewka, jednak problem pozostał, a do tego wypadają zapłony na lewej głowicy.
    Diagnoza mechanika to wałek mimośrodowy. I tu pojawia się problem. Dzwoniłem do serwisu, gdzie sprawdzono po nr vin, że moje wałki mają numery:
    11 37 7 541 880
    11 37 7 541 883
    Na allegro są używane wałki, ale o innych numerach.
    Pytanie - czy wałki da się regenerować? W BMW Bawaria Motors Gdańsk podano mi cenę 3798zł/szt. Nie zamierzam tyle inwestować w samochód, który psuje się co dwa tygodnie...
    Druga sprawa - czy do wymiany wałków trzeba wyjmować cały silnik (BMW 6 E63)? Mechanik twierdzi, że tak i wycenia swoją robociznę na 2500zł.
    Czy może być jeszcze inna przyczyna niż wałki mimośrodowe?

  2. #2
    Radekk
    Gość
    Wałki tylko nowe. Nikt ci nie powie czy to będzie to przyczyną ale bardzo możliwe.

  3. #3
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Możliwe, że opuszczenie na sankach wystarczy, aby mieć dostęp do czego trzeba ale wiadomo, jak silnik na wierzchu to zawsze pewniej i wygodniej. Możesz zacząć od wymiany dźwigienek pośrednich. To one pracują najbardziej. Zestaw naprawczy na jedną stronę zaczyna się od około 1700pln. Można też spróbować używki. Są tańsze i łatwiej dostępne niż wałek mimośrodowy.

  4. #4
    Radekk
    Gość
    Trochę odejdę od tematu. Wycieraja się walki, tylko dlatego że w silniku zalany jest zbyt gęsty olej , który blokuje kanaliki nagarem. W n62 są bardzo waskie. Dlatego lejemy rzadkie oleje ,koledze zaraz po wymianie uszczelek pokryw zaworow, zalalem Motul 5w30.

  5. #5
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    5w30 to akurat nominalny olej do tego silnika (specyfikacja LL04). Kanaliki się zatykają jak interwały wymiany są zbyt długie, ale mówię, wałek dostaje ostatni. Pierwsze siadają dźwigienki pośrednie, a one mają bardzo małą tolerancję.

  6. #6
    Radekk
    Gość
    Damned1 masz rację, mimo wszystko ludzie wlewaja gęste oleje typu 10w60 dedykowanych do silników z serii S.

    Arturo, przyjrzyj się sterownikowi od valvetronica czy nie jest zawilgocony lub zielony.

    Znajduje się na podszybiu od strony kierowcy (Europa).

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    82
    BMW
    e32 750il
    Skąd
    Elbląg

    Post

    Dzięki za podpowiedzi i przede wszystkim dzięki Sebek za wyczerpującą konsultację.

    W piątek odebrałem auto w stanie gorszym niż odstawiłem. Świecił się "check" a silnikiem strasznie telepało, jakby nie przepalał na jeden cylinder, z lewego wydechu było słychać prychanie.
    W akcie desperacji, postanowiłem zamienić stronami wszystkie cewki, żeby sprawdzić czy nadal lewa strona silnika będzie kuleć. Ku wielkiemu zdumieniu, silnik zaczął równo pracować. Prawdopodobnie nie kontaktowała jedna wtyczka do cewki. Albo mechanik kompletnie nie wiedział co robi, albo chciał mnie naciągnąć na wymianę wałków. Co gorsza okazało się, że wkręcił najtańsze świece Denso K20TT (za wymianę świec i nietrafioną diagnozę dot. wałków zapłaciłem 650zł, brak słów...)

    Teraz silnik pracuje równo czy zimny, czy ciepły, ale nadal ma problem ze spalaniem stukowym i odcięciem na 4500. Wyskakują błędy jak poniżej dla wszystkich 4 czujników:






    Ponieważ samochód robi małe przebiegi i zdarza się, że stoi ponad miesiąc nie odpalany, dolałem do paliwa dodatek Liqui Moly do czyszczenia wtrysków w stężeniu 500ml na 30l benzyny. Po przejechaniu kilkunastu km, silnik wyraźnie odżył, lepiej przyspiesza, a po kilku próbach zaczął wkręcać się do końca. Tak było do końca dnia, zrobiłem 80km i problem całkowicie minął.
    Niestety dzisiaj znów odcięcie na 4500obr.
    Wygląda to zatem na problem z zasilaniem paliwem. Co mogę jeszcze zrobić? Zdemontować wtryski i oddać do czyszczenia?
    Ostatnio edytowane przez Arturo ; 05-08-2019 o 18:34

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    A filtr paliwa ?? To ważna rzecz i z regulatorem ciśnienia.Wymieniałeś ?
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    82
    BMW
    e32 750il
    Skąd
    Elbląg
    Filtra nie wymieniałem. Wszędzie słyszałem, że jest zabudowany w zbiorniku i niewymienny, co mnie trochę dziwiło. Zamówiłem nowy Boscha razem z całym pływakiem i regulatorem ciśnienia. Zamontuję i dam znać czy jest jakaś zmiana.

  10. #10
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Filtr jest na wysokości słupka B po stronie pasażera. W europejskich F01 jest niewymienialny filtr. w E65 normalnie się go wymienia.

Podobne wątki

  1. [silnik] odcięcie zapłonu w 728
    Przez grzegorz16 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-08-2014, 19:11
  2. Odcięcie w 750
    Przez R.SŁOMIŃSKI w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-03-2014, 08:58
  3. Zamulone 3,5 M62 do 4500obr - poźniej kopniak
    Przez Michal750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-08-2011, 14:21
  4. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16-01-2009, 20:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •