Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Sprzęgło wiskotyczne

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław

    Post Sprzęgło wiskotyczne

    Cześć, silnik M30B35 ze skrzynią automatyczną. Visco jest zapięte cały czas bez względu na to, jaką temperaturę cieczy ma układ chłodzenia. Niektórzy twierdzą, że musi być cały czas spięte, a niektórzy nie, więc zadaje tutaj to pytanie. Samochód się nie przegrzewa nawet w te najgorsze upały, cały czas równy pion, ale visco cały czas fruwa. Tak ma być czy jest już do wymiany?

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    jakby visco miało być spięte cały czas, to po cholerę ono tam jest. Dali by wentylator na stałe i z bańki...
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Ok, taka odpowiedź mi wystarczy, w jaki zamiennik warto się zaopatrzyć? Bo oryginał trochę kosztuje, ale jak nie będzie innej alternatywy to niestety będę zmuszony, bo ciągle wichura pod maską.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    visco.na zimnym ma byc spiete po.nocy przez kilka minut pozniej ma sie rozpiac na wyzszysch obrotach jak silnik.nie.osiagnie tempaeratury do zasprzeglenia to visco zachowuje sie tak ze na wolnych ma ci zasprzeglic a na wysokich na rozlaczac. a jak juz sie silnik nagtzeje ma z
    sie zasprzeglic az wystudzi chlodnice

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    136
    BMW
    Alpina b12
    Skąd
    Warszawa
    Ma fruwac. Wiesz jak najlepiej to sprawdzić ? Przywiąz nitkę do łopatki wiatraka i trzymaj. Na początku powinien stać dęba. W momencie w ktorym zacznie sie nagrzewac powinno zerwać nitke.

    Michał

  6. #6
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez jakubmw Zobacz posta
    visco.na zimnym ma byc spiete po.nocy przez kilka minut pozniej ma sie rozpiac na wyzszysch obrotach jak silnik.nie.osiagnie tempaeratury do zasprzeglenia to visco zachowuje sie tak ze na wolnych ma ci zasprzeglic a na wysokich na rozlaczac. a jak juz sie silnik nagtzeje ma z
    sie zasprzeglic az wystudzi chlodnice
    To jest opis prawidłowej pracy sprzęgła wiskotycznego. Sam się o tym dowiedziałem i na własne oczy zobaczyłem dopiero na tegorocznym Zlocie w Ślesinie. Najpierw ma być sztywno, potem rozpiąć, a potem przy odpowiedniej temperaturze ponownie zapiąć. Zwiń jakąś gazetkę w rulon i delikatnie przystawiaj do wiatraka. Jeśli gazetkę poszarpie i porwie to jest zapięte, jeśli uda Ci się nią wisko zatrzymać tzn. że jest rozpięte. W necie są opisy regeneracji wiskozy i ja na Twoim miejscu spróbowałbym najpierw tego sposobu, bo jest zdecydowanie tańszy niż zakup nowej, nawet w zamienniku.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    136
    BMW
    Alpina b12
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    To jest opis prawidłowej pracy sprzęgła wiskotycznego. Sam się o tym dowiedziałem i na własne oczy zobaczyłem dopiero na tegorocznym Zlocie w Ślesinie. Najpierw ma być sztywno, potem rozpiąć, a potem przy odpowiedniej temperaturze ponownie zapiąć. Zwiń jakąś gazetkę w rulon i delikatnie przystawiaj do wiatraka. Jeśli gazetkę poszarpie i porwie to jest zapięte, jeśli uda Ci się nią wisko zatrzymać tzn. że jest rozpięte. W necie są opisy regeneracji wiskozy i ja na Twoim miejscu spróbowałbym najpierw tego sposobu, bo jest zdecydowanie tańszy niż zakup nowej, nawet w zamienniku.
    Apropos Ślesina :) Myślałem, że będą zdjęcia, wywiady, podsumowania, a tu nic ?!

    Michał

  8. #8
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,118
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    To jest opis prawidłowej pracy sprzęgła wiskotycznego. Sam się o tym dowiedziałem i na własne oczy zobaczyłem dopiero na tegorocznym Zlocie w Ślesinie. Najpierw ma być sztywno, potem rozpiąć, a potem przy odpowiedniej temperaturze ponownie zapiąć. Zwiń jakąś gazetkę w rulon i delikatnie przystawiaj do wiatraka. Jeśli gazetkę poszarpie i porwie to jest zapięte, jeśli uda Ci się nią wisko zatrzymać tzn. że jest rozpięte. W necie są opisy regeneracji wisikozy i ja na Twoim miejscu spróbowałbym najpierw tego sposobu, bo jest zdecydowanie tańszy niż zakup nowej, nawet w zamienniku.
    Prawidlowo dzialajace visco ma po nocy byc spiete TYLKO kilkanascie sekund a nie minut
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  9. #9
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez BOSS Zobacz posta
    Prawidlowo dzialajace visco ma po nocy byc spiete TYLKO kilkanascie sekund a nie minut
    Przecież nikt nie napisał, że KILKANAŚCIE minut :P Sprawdzaliśmy u Dżudy i u Wiesława z Nysy i rozpinało się tak po ok. 2-3 minutach. Dżuda ma nówkę, Wiesław po prostu swoje fabryczne ma sprawne.

Podobne wątki

  1. Sprzęgło wiskotyczne
    Przez krzycholina w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-08-2014, 10:15
  2. Sprzęgło
    Przez mogewszystko w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-05-2011, 20:52
  3. sprzęgło
    Przez mynio88 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 24-02-2011, 19:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •