Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: Problem SKRZYNIA? PoMoCy

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Co prawda inna skrzynia, bo 5HP24 ale szarpie mi lekko, lekko jakby stuka z D na R od 12 lat, od 165kkm, ale nic mi nie przygasa silnik.
    W tym czasie parę razy był zmieniany olej, 2 razy robiona skrzynia "po całości" i sterownik.
    Za pierwszym razem (przebieg 130kkm) nowy sterownik, nowe sprzęgło hydrokinetyczne + kupa dupereli (tarczki, czujniki itp)
    Za drugim razem (przebieg 260kkm) w sterowniku tylko tłoczek wymieniony, regeneracja hydrokinetyka + kupa dupereli

    ....a jak szarpało z D na R tak szarpie...

    ...kiedyś myślałem że to luz na półosi, ale po wymianie też podszarpuje, dyfer też wymieniałam i tez nic nie pomogło ....więc powodzenia życzę :-P

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    21
    BMW
    BMW e38 728
    Skąd
    polska
    Witam! Jakiś czas temu miałem 7er,ale musiałem ją sprzedać ze względów technicznych,teraz przyszedł czas na nowy zakup i trzy miesiące temu zakupiłem nową jest to 735 przedlift,a piszę ponieważ pojawia się problem ze skrzynią,mianowicie na samym początku zmieniłem opony ponieważ miały niski profil z przodu i z tyłu wysoki,a wiem,że to ma znaczenie dla tej skrzyni z poprzedniej. Problem pojawia się kiedy silnik i skrzynia się rozgrzeje. jadąc na zimnym przerzuca jak marzenie,a kiedy się rozgrzeje czasami zaczyna szarpać i to dość mocno,przy ostrzejszym ruszaniu potrafi przeciągnąć do 4000 obrotów nawet i więcej wtedy szarpnie i nawet wchodzi w tryb awaryjny,gasnie podświetlenie jaki bieg i pojawia się komunikat "trans failsafe program" i oczywiście rusza z trzeciego biegu bardzo wolno,a zaznaczam,że olej został wymieniony wraz z filtrem!Czy ktoś miał takie objawy i czy problem jest duży,czy trzeba szukać skrzyni,a może problem leży po stronie sterownika? Jak to się ustosunkować do tego bo myślę czy nie będzie to już skrzynia deed. Słuszałem,że może być to wina pękniętego kosza i zaworów,ale czy to prawda? Podpowiedzcie coś koledzy. Pozdrawiam.

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    Moim zdaniem, problemem jest kjdbnvd#&Ązd 98dj 8SIFHCJnk 9iokd %^&*(Oikjmn, ale może też być ^&* 76 s5ty 789UIOJKHNb 6tigk ^Tgfcvjd hychigkubmj. A tak na serio, to nie wiem, czy pęknięty kosz dawałby objawy tylko na ciepłym. Podepnij pod komputer i daj znać, co on o tym sądzi.
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    21
    BMW
    BMW e38 728
    Skąd
    polska
    Kolego początku nie mogę odczytać,jakieś znaki są tylko,ale muszę podpiąć kompa i zobaczyć jakie bledy wyjda zeby wiedziec co dalej.

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    21
    BMW
    BMW e38 728
    Skąd
    polska
    Jeszcze nie dodalem kiedy wjdzie w tryb awaryjny nie pali się na liczniku jaki bieg jest to muszę wyłączyć silnik,zamknąć pilotem auto i otworzyć,a po odpaleniu gaśnie i można jechać dalej i jest wszystko ok,to jest dziwne.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 02-02-2019, 11:31
  2. [skrzynia] Problem ze skrzynia pomocy
    Przez piored9 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 30-01-2018, 16:58
  3. E38 Skrzynia kostka Pomocy!!!!
    Przez wero22 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-11-2016, 23:42
  4. problem ze skrzynia biegow A5s560Z pilnie pomocy
    Przez laskos w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-01-2012, 20:39
  5. problem z skrzynia biegow pomocy
    Przez daras7er w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 16-05-2010, 19:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •