Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: [mechanika] wisco m60

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemek22
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    242
    BMW
    740 manual 95 / 750iL 95 / 740IL 2001
    Skąd
    Lubuskie

    [mechanika] wisco m60

    Chyba mam kłopot z wisco ;( Kupiłem nowe wisco jakiejs tam firmy do mojego motoru m60b30. Kłopot polega na tym że prawie ciągle działa...tzw jak silnik jest zimny to wisco nie działa, ale jak złapie temp. I tu pytanie przy ilu stopniech ma łapać?

    Bo u mnie nie moge się rozczytać przez PIXELE ile stopni mam, a wskazówka stoi równo. No i wisco non stop dmucha:( Czy te wisco jest nieodpowiednie,czy coś mam z silnikiem? :( :( :(
    Banditen Motor Wagen

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    6
    BMW
    e38 730iA,e38 740iA było e39 520ia
    Skąd
    gniewkowo
    wisko działa na zasadzie tarcia gdzie łącznikiem między wentylatorem a sprzęgłem jest olej silikonowy który ma tą właściwość że pod wpływem temperatury gęstnieje
    gdy silnik jest zimny wentylator nie powinien się obracać ale jak zacznie się nagrzewać to wtedy załącza wiatrak i dalej analogicznie im cieplejszy silnik to wentylator szybciej się obraca
    tak łopatologicznie wytłumaczył mi to mechanik ale niestety nie wiem od jakiej temperatury powinno się załączać
    jeżeli twoje wisko działa jak opisałeś to wydaje mi się że jest sprawne

  3. #3
    Wydaje mi się że wisko kręci cały czas. Raz szybciej raz wolniej ale cały czas. Jak silnik jest zimny to można je bez problemu zatrzymać ręką.
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phdream
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    764
    BMW
    E38 740i 6M
    Skąd
    Olsztyn
    dokładnie jak pisze Damias wisko kręci się non stop.

  5. #5
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    oj chlopie widze, ze nie miales jeszcze okazji zobaczyc poprawnie dzialajacego wisco :) no tu juz wiesz jak sie zachowuje nowe i w pelni sprawne sprzęglo wiskozowe;)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #6
    Wisco załącza się powyżej osiemdziesięciu paru stopni (przynajmniej w moim TDS-ie). Jeśli po pewnym czasie nie odpuszcza, to oznacza, że możesz mieć problem z elektrycznym wentylatorem (nie załącza się).

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemek22
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    242
    BMW
    740 manual 95 / 750iL 95 / 740IL 2001
    Skąd
    Lubuskie
    ej ej :] Ja wiem jak działa wisco, tylko czy są jakieś różne wiska do naszych 7? Tzw dizel czy benzynka to bez różnicy dla wiska? Bo chyba w TDS-e wisko zasprzęgla się szybciej niż przy temp. benzyny?Czy jak to jest? Wcześniej jak miałem niesprawne wisko to działał tylko elektryczny wentylator. a teraz wisko chodzi już wtedy jak silnik ma 93st"tak mi sie wydaje że 93st.... :? Koledzy wypowiedzcie sie jak to jest w tym wiskiem w M60?? 3literki. Przy ilu powinno się załączyć? ;(
    Banditen Motor Wagen

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    ale w czym problem, wisco ma dzialac caly czas, a wentylator elektryczny ma sie wlaczac albo przy zaduzej tem. silnika albo przy zaduzym cisnieniu w skraplaczu, wydaje mi sie ze szukasz dziury w calym

  9. #9
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    sylwekk wisco przy TDSie działa zupełnie inaczej bo z tego co pamiętam ten silnik ma problem z grzaniem się (wszystko musi być sprawne w szczególności pompa wody inaczej będą cyrki) z tego względu że olej nie jest chłodzony cieczą w specjalnej dodatkowej chłodniczce oleju. 3.0d już takie rozwiązanie mają i wydaje mi się że wisco też jest u mnie ciut większe niż było przy TDSie

    Podobno jedyny prawdziwy sposób na sprawdzenie wisco jest wyłączenie silnika (po uprzednim rozgrzaniu go) i patrzymy pod maską na zachowanie naszego wisco. Jeżeli po zgaszeniu silnika wisco swobodnie okręca się jeszcze wiele razy to znaczy że działa jak bardzo szybko wyhamuje i okręci się raptem 1, 2 lub 3 razy to znaczy że już podziękowało za współpracę
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Jeżeli po zgaszeniu silnika wisco swobodnie okręca się jeszcze wiele razy to znaczy że działa jak bardzo szybko wyhamuje i okręci się raptem 1, 2 lub 3 razy to znaczy że już podziękowało za współpracę
    bzdura, jest dokładnie na odwrót!
    Czarne e32 w benzynie!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •