Witam szanowną Brać,

Mam nadzieje ze nie bedzie problemem, ze pytam o x5 ale moze ktos spotkal sie z czyms podobnym.

Trafil do mnie na warsztat e70 4.8i z 2007 roku wersja 355 kunia, klientowi padł kompresor klimy, ponoć sam sie rozkrecil - odpadl ten tylny dekiel no i po sprezarce. Facet zamontowal drugą i przyjechal do mnie na nabicie i obsluge. Klima oczywiscie nie wystartowala, w module klimatyzacji jedynie blad czujnika temperatury 3-ciego rzedu siedzen, bo wywalone bo butla z lpg ale ponoć chodziło z tym bledem.

Problemem jest brak sterowania sprzegla sprezarki, kable przedzwonione, preso nowe, zawor rozprezny nowy, klima szczelna. Po podaniu pradu na cewke klima chodzi (kompresor nowka oem bmw-facet nie oszczedza), rowniez po wysterowaniu ktsem cewka na chwile zalacza, ALE dzis dostalem stary kompresor ktory nie mial sprzegla magnetycznego tylko takie zrywalne, jedynie zawor regulacji w samym kompresorze a nowy juz ma cewke i zawor. Wg katalogow taki ma wlasnie byc, ale wczesniej byl inny. Moje pytanie brzmi czy da rade jakos to wprogramowac? Czy najprosciej wymienic kolo pasowe na takie zwykle? Na zmostkowanym sprzegle cisnienie HP waha sie od 17 do 21 bar