Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 31 do 40 z 75

W±tek: [E38] 728i - pojedynczy Vanos - problem z skrzyniÄ… oraz inne "usterki"

  1. #31
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jul 2019
    Posty
    33
    BMW
    728i
    Sk±d
    Kuba
    Sprawdzê t± naklejke i korek...
    chcialem zamowic wczesniej ale poczekam.
    Bede zmienia³ olej w silniku w weekend wiec zobacze ta naklejke przy okazji.
    Z tego co czyta³em to prawdopodobnie mobil 71141 ale to sie okaze.

    Dzis zamowilem tuleje lemfordery oraz filtry kabinowe :)
    Drazni mnie bardzo trzesaca sie kierownica... cos czuje ze to jest rowniez spowodowane lataja dupa oraz krzywymi tarczami... jakie tarcze i klocki polecacie?
    A, chcialem zakupic interfejs do BMW ktos ma i poleca jakis?

    @Slowik,
    Wlasnie tak zamierzam zmienic olej :) tylko zerkne na ta naklejke...


    Cos mi sie zdaje, ze BMW dluzej sta³a i przez to tak dzia³a skrzynia.
    Pozdrawiam Serdecznie

    PS. nie wiem co nadal z tym predkosciomierzem... gdzie jest jakis "czujnik predkosci", ktory przenosi na zegary??

  2. #32
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jul 2014
    Posty
    250
    BMW
    E38 728 Shadow Line
    Sk±d
    KATowice
    pamiêtaj,ze filtrów s± 4 sztuki
    oprócz tych pod mask± s± jeszcze dwa wewn±trz auta przy tunelu ¶rodkowym,wypada je wymieniæ,bo ka¿dy zapomina,a tam lubi byæ naprawdê syf

  3. #33
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jul 2019
    Posty
    33
    BMW
    728i
    Sk±d
    Kuba
    Cytat Zamieszczone przez kat Zobacz posta
    pamiêtaj,ze filtrów s± 4 sztuki
    oprócz tych pod mask± s± jeszcze dwa wewn±trz auta przy tunelu ¶rodkowym,wypada je wymieniæ,bo ka¿dy zapomina,a tam lubi byæ naprawdê syf
    Nie wiedzia³em... kupi³em dwa, które znajduj± siê pod mask±.
    Mozesz podes³aæ link z przyk³adowymi filtrami? - znalazlem :) wystarczy filtr od okapu :) pobawie sie i wymienie w nablizszym czasie.
    Dziêki
    Ostatnio edytowane przez zanpol ; 07-08-2019 o 07:34

  4. #34
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Sk±d
    Warszawa
    Co do drgañ kierownicy to je¶li masz dobrze wywa¿one ko³a i nie masz luzów w zawieszeniu, to sprawdz jeszcze dr±¿ek ¶rodkowy. U mnie powodowa³o to drgania przy 80 i przy 130 km/h. Wymiana za³atwi³a sprawê. Co do filtrów powietrza to te we wnêtrzu s± od obiegu wewnêtrznego.

  5. #35
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jul 2019
    Posty
    33
    BMW
    728i
    Sk±d
    Kuba
    Cytat Zamieszczone przez S³owik Zobacz posta
    Co do drgañ kierownicy to je¶li masz dobrze wywa¿one ko³a i nie masz luzów w zawieszeniu, to sprawdz jeszcze dr±¿ek ¶rodkowy. U mnie powodowa³o to drgania przy 80 i przy 130 km/h. Wymiana za³atwi³a sprawê. Co do filtrów powietrza to te we wnêtrzu s± od obiegu wewnêtrznego.
    Ale ja mam tylko przy hamowaniu tak od 100 -80km/h.
    ko³a wywarza³em niedawno.

    Jaki olej silnikowy posiadacie/polecacie do 2.8?
    pisz±, ¿e Castrol ale ja preferuje do samochodow Valvoline lub Motul

  6. #36
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Dec 2017
    Posty
    21
    BMW
    e38 750i & e60 525i
    Sk±d
    ¦l±sk
    Olej do 2.8 w zasadzie ka¿dy spe³niaj±cy normê, z tañszych Total Quartz Energy 9000 5w40. Stosujê go w e38 do e60 lejê Fuchs Titan Gt1 XTL 5w40 fajny olej zapewniaj±cy lepsze smarowanie przy rozruchu. M54 ma na Fuchsie mniejszy apetyt ni¿ mia³a np. na Valvoline poza tym silnik lepiej/ciszej pracuje. S± to wszystko oleje hydrokrakowane tak¿e wymiana co 10 tys i bêdzie ok. Za prawdziwe syntetyki trzeba do³o¿yæ PLN. Ogólnie regularna wymiana co 10 tys i nie ma siê co przejmowaæ.

  7. #37
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Sk±d
    Warszawa
    Acha, no to wymieñ tarcze i pewnie bêdzie po problemie. Osobi¶cie polecam Rottingera nacinane i nawiercane bo takie mam i jestem zadowolony i kilka osób na forum te¿, a cena jest bardzo dobra. Olej polecam Millersa XF 5W50 ale ile ludzi tyle opinii na temat olejów, temat rzeka. Ka¿dy poleci ci co innego. Jak bardziej pasuje ci Motul to lej i te¿ bêdzie jezdzi³.

  8. #38
    Radekk
    Go¶æ
    Z do¶wiadczenia, Motul jest najlepszy do BMW. Akurat do twojej polecam 5w30 - xcess.

  9. #39
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jul 2019
    Posty
    33
    BMW
    728i
    Sk±d
    Kuba
    Narazie je¼dzi na 0/30w :) ale zmieniam na 5w40 raczej nie powinno zaszkodziæ?

  10. #40
    Do¶wiadczony U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Sk±d
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Radekk Zobacz posta
    Z do¶wiadczenia, Motul jest najlepszy do BMW. Akurat do twojej polecam 5w30 - xcess.
    A czemu¿ to uwa¿asz, ¿e akurat Motul jest najlepszy do BMW? Robi jakie¶ specjalne oleje pod silniki BMW? Motul ma w swojej ofercie dobre oleje i ma te¿ takie które niczym szczególnym na tle konkurencji siê nie wyró¿niaj±. 5W30 Xcess to zwyk³y hydrocrack wiêc sza³u ¿adnego nie robi. Po prostu normalny olej. Mam czasem wra¿enie ¿e w Polsce jest jaki¶ kult Motula. Wiêkszo¶æ ludzi ocenia oleje Motula przez pryzmat 300V, a to olej z zupe³nie innej bajki ni¿ Xcess.
    Zanpol ze swojej strony powiem ci tylko: nie lej do tego silnika 5W30. 5W40 bêdzie jak najbardziej OK. Pamiêtaj, ¿e im ni¿sza warto¶æ po W tym cieñszy film olejowy i gorsza ochrona silnika. Na 5W30 bêdziesz dolewa³ wiêcej oleju.

Podobne w±tki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-10-2013, 18:35
  2. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-09-2009, 10:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •