Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Przekaznik pompy paiwa....gdzie ?

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    36
    BMW
    BMW E23 728i
    Skąd
    Ż
    Cześć. Nie chce zakładać specjalnie nowego tematu, a tu też Yaz wtrąciłeś o silniczku krokowym. Mam e23 728i z 85r. i aktualnie mam zamontowany taki silniczek jak tutaj (niesprawny) - https://allegro.pl/oferta/silnik-kro...m10-8118156194
    i chce wymienić na nowy. Natomiast na RealOEM pokazuje mi całkiem inny typ tej części (nr2). - https://www.realoem.com/bmw/enUS/sho...diagId=13_0207 Teraz pytanie czy miałem zamontowany zły silniczek, czy po prostu ilustracja nie równa się rzeczywistości? Coś nie mogę w necie znaleźć zdjęcia silniczka krokowego do mojego modelu.

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    19
    BMW
    745i
    Skąd
    Wrocłąw
    To tak. Kable, świece ,kopułka ,palec wymienione. Niestety auto zachowuje się jak wcześniej. Dlatego listwa z wtryskami została wyjęta i poleci do czyszczenia a wtryski do sprawdzenia. Będę meldował postępy w pracach. Czy to prawda że w kolektorze jest jeszcze jeden wtrysk wkręcony ?

  3. #13
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,642
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14

    Post

    Cytat Zamieszczone przez bar9730 Zobacz posta
    ...Mam e23 728i z 85r. i aktualnie mam zamontowany taki silniczek jak tutaj (niesprawny)...Natomiast na RealOEM pokazuje mi całkiem inny typ tej części (nr2)...Teraz pytanie czy miałem zamontowany zły silniczek, czy po prostu ilustracja nie równa się rzeczywistości? Coś nie mogę w necie znaleźć zdjęcia silniczka krokowego do mojego modelu.
    Silnik, który masz zamontowany ma nr części 13631272166 i z tego co widać w e23 był montowany w 745 (m30 i s38).
    W 728 był montowany taki jak nr2 na schemacie.

    Cytat Zamieszczone przez Wojtek745i Zobacz posta
    ...Czy to prawda że w kolektorze jest jeszcze jeden wtrysk wkręcony ?
    Prawda, to COLD START VALVE.
    Aktywuje się przy rozruchu silnika na zimnym.
    Polecam m.in. TĘ STRONĘ i rozdział poświęcony siódmemu wtryskowi.

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    19
    BMW
    745i
    Skąd
    Wrocłąw
    Prawda, to COLD START VALVE.
    Aktywuje się przy rozruchu silnika na zimnym.
    Polecam m.in. TĘ STRONĘ i rozdział poświęcony siódmemu wtryskowi.[/QUOTE]

    Wielkie dzięki dla Yaz za chęć pomocy. Wszystkie siedem wtrysków razem z listwą i regulatorem jedzie do czyszczenia ew. regeneracji.
    Będę meldował co i jak. Te pomoce dydaktyczne są porządną kopalnią wiedzy, dzięki też za to. W czasie oczekiwania chciałbym sprawdzić podciśnienia, bo chyba nie są kompletne. Ale wcześniej przekopie te materiały. Pozdrawiam

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    19
    BMW
    745i
    Skąd
    Wrocłąw
    Witam

    Auto po regeneracji wtrysków wyjechało z garażu. Niestety do ideału daleko. Dalej nie chodzi jak powinna po dodaniu gazu dławi się i czasem zgaśnie. Przy odłączonej przepływce pracuje lepiej.
    Próbuje znaleźć i nie moge. Ile bar powinna dawać pompa paliwa która jest pod autem ? Poza tym szukam przekaźnika czasowego ( 003795-00) który znajduje się nad nogami kierowcy bo stwierdziliśmy zimne luty, przelutowaliśmy je ale nie mam pewności co do sprawności. Czy znacie może sprawdzone sklepy z używkami ?

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    36
    BMW
    BMW E23 728i
    Skąd
    Ż
    U mnie po odpięciu przepływki auto od razu gaśnie, z tego co wiem tak powinno być. Sprawdź dokładnie dolot, mała nieszczelność potrafi robić kolosalną różnice w pracy silnika. Auto przed i po rozgrzaniu chodzi tak samo? Może czujnik temperatury płynu walnięty i komputer daje złą mieszankę. Regulator ciśnienia paliwa na listwie w końcu sprawdziłeś, bo nie doczytałem?

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    19
    BMW
    745i
    Skąd
    Wrocłąw
    Regulator sprawdzony. Sprawny.Nie mam pewnosci co do pompy. Jest 3 barowa. Czy to czasem nie za malo? Nie moge znalezc pewnej informacji. Sprawdze czujnik temp plynu bo podczas jazdy wskazowka nie drgnie. Gdzie szukac czujnik a?

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    36
    BMW
    BMW E23 728i
    Skąd
    Ż
    Na obudowie termostatu, są tam 3 czujniki. 1 odpowiedzialny właśnie za wartości wskazywane na liczniku (1 pinowy, nie ma żadnego wpływu na prace silnika), 2 który daje sygnał do ECU i steruje mieszanką (najczęściej niebieski), 3 do uruchamiania 7 wtrysku gdy silnik jest zimny.

  9. #19
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,642
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Cytat Zamieszczone przez Wojtek745i Zobacz posta
    ...Nie mam pewnosci co do pompy. Jest 3 barowa. Czy to czasem nie za malo? Nie moge znalezc pewnej informacji...
    Informację nt ciśnienia pompy paliwa masz podaną w podlinkowanej przeze mnie stronie z manualem do 745.
    Wchodzisz w sekcję 16, a następnie w See Specifications i masz jak na dłoni, że pompa powinna mieć między 2,5 - 3 bar.

    Czemu nie masz pewności co do działania przekaźnika czasowego? Światło nie gaśnie po ca. 8sekundach?
    Częstą przypadłością są spuchnięte kondensatory.
    Ja u siebie pierwotnie zrobiłem zworkę między pinami przekaźnika, a później przelutowałem kondensatory i wszystko działa jak powinno.

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    19
    BMW
    745i
    Skąd
    Wrocłąw
    Witam

    Przekaźnik to sprawa drugorzędna , myślałem że załatwienie nowego to nie duży problem i ewentualne naprawy nie będą konieczne. To poprawieniu zimnych lutów niestety rozładowuje akumulator.
    Ale dzięki za radę ,jak ogarnę ważniejsze rzeczy to wrócę do tematu. Rzeczywiście kwestia pompy była łatwa do sprawdzenia. Szukałem wszędzie, pytałem nawet w bmw :) W weekend biorę się za wymiane przewodu, trójnika gumowego który idzie od kolektora dolotowego do dodatkowej przepustnicy gdyż przy montażu wtrysków się rozsypał ze starości. Może to trochę pomoże bo rozwiązanie które zastosowałem na szybko nie wydaje mi się do końca szczelne. Sprawdzę też czujnik temperatury.

Podobne wątki

  1. Awaria pompy wody m62, gdzie i jaką kupić.
    Przez Piotr_R w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 03-07-2016, 22:04
  2. e38-przekaznik pompy paliwa gdzie jest?
    Przez paulo79 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-12-2014, 22:06
  3. [elektryka] przekaznik pompy paliwa
    Przez Cienki2225 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-05-2012, 22:40
  4. pytanie o przekaznik i aku
    Przez krzysiek1989 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-08-2011, 11:05
  5. Przekaznik pompy paliwa oraz czujni klimy
    Przez MICRO_GAMES w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-05-2009, 20:22

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •