Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Odbudowa klasyka

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa

    Post Odbudowa klasyka

    Mam taki oto temat do przemyśleń, otóż ktoś z rodziny mojego dobrego kumpla ma do sprzedania Forda Thunderbirda z 1962 roku. Auto sprowadził ze Stanów w całości, jeżdżące i kompletne. W Polsce zostało rozłożone do ostatniej śrubki i została zrobiona blacharka i położony nowy lakier. Obecnie auto stoi nieuzbrojone na kołach z silnikiem pod maską. Do renowacji pozostają chromy ( a jest tego naprawdę sporo ), nowa tapicerka i pewnie jeszcze masę innych pierdół jak opony i jakieś części eksploatacyjne. Czy ktoś z was orientuje się może jakie mogą być orientacyjne koszty uszycia nowej skórzanej tapicerki i chromowania? No i wreszcie ile by kosztowało poskładanie auta do kupy na gotowo? W składanie auta chętnie bym się sam pobawił ale niestety nie mam na to warunków. W garażu podziemnym nie bardzo się da. Auto wygląda, a raczej wyglądałoby po zrobieniu tak: https://www.allcollectorcars.com/for...bird-/2339655/
    Auto byłoby do kupienia za jakieś 20-25 tyś zł. Nie mam w ogóle doświadczenia jeśli chodzi o samochody amerykańskie i w związku z tym nie wiem z jakimi niespodziankami musze się liczyć.

  2. #2
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,382
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Pracowałem przy autach z US więc się wypowiem. Części mechaniczne i zawieszenie dostaniesz bez żadnego problemu, jedynie cena i czas oczekiwania może czasem zniechęcić, ale przy takich projektach to norma. Jak masz dobrze zrobioną blacharkę i lakier to już najgorsze za tobą. Z chromowaniem dużych elementów mogą być problemy, nie każda galwanizeria ma odpowiednio duze wanny, i np zderzak może nie wejść, trzeba by się rozejrzeć za chromowaniem natryskowym. Koszt tapicerki ciężko oszacować, rodzaj skóry, wzór, ilość elementów itd, tak czy siak tanio nie będzie. Poskładanie takiego auta to też nie będzie tania zabawa, jak ktoś go nie rozbierał to przy składaniu będą szły qr*y co chwila.

    Zrób sobie listę części potrzebnych do złożenia wszystkiego, pogadaj z tapicerem, znajdź FACHOWCÓW którzy to poskładają, podlicz wsio i zobacz czy to Ci się opłaci.
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Dzwoniłem wczoraj do warsztatu zajmującego się odrestaurowywaniem klasyków i rozmawiałem z właścicielem. Powiedział, że koszt samego odnowienia chromów w tym aucie wyniesie ok 30k bo jest tego bardzo dużo, są wielkie zderzaki itd. Dużo zależy od tego w jakim stanie są obecnie. Musiałbym mu przesłać foty. Koszt tapicerki też ciężko oszacować bez oględzin i ustalenia co bym chciał zrobić. Jeśli miałby się zająć tym autem to powiedział, że najpierw musiałby zacząć od dotarcia do całej dokumentacji technicznej dla tego modelu i rocznika. Generalnie powiedział, że będzie to wymagało masę pracy i muszę się przygotować na koszta rzędu 50-60k żeby zrobić wszystko na tip top i że lepiej za tą kasę kupić już zrobionego Thunderbirda które chodzą mniej więcej po 20 tyś euro. Przede wszystkim trzeba być pewnym, że do auta na pewno wszystko jest, wszystkie detale, cała galanteria itd. chociaż auto przyjechało do kraju w całości i kompletne więc powinno być ok. Szczerze mówiąc to nie spodziewałem się aż takich kosztów biorąc pod uwagę, że cała blacharka jest już ogarnięta. Nie sądziłem, że te chromy wyjdą aż tyle... Z drugiej strony nie trzeba wszystkiego robić od razu i można to sobie podzielić na etapy.
    Ostatnio edytowane przez Słowik ; 02-07-2019 o 13:22

Podobne wątki

  1. Kompletna odbudowa BMW E23
    Przez JacekF01 w dziale Seria e23
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 12-09-2016, 08:51
  2. BMW F02 kontra klasyka, czyli E32...:D
    Przez moloko5 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-04-2013, 09:11
  3. Odbudowa BMW e21
    Przez e32maciek w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-06-2012, 14:52
  4. Odbudowa ukochanej 7er
    Przez karol_malbork w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 24-06-2010, 00:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •