Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: Czy termostat od E31 pasuje do E38?

  1. #21
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Przy wymianie termostatu na otwierający się przy niższej temperaturze, to wypadało by też chyba zmienić wiskozę (dla każdego silnika jest chyba inna, bo temperatury inne).

  2. #22
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    A znasz zasadę działania sprzęgła wiskotycznego?

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    Umordowałem się trochę. Kołnierz z tworzywa krzywy, wszystko mokre, brak możliwości złożenia na sucho, z silikonem bo robiłem pod blokiem. Ostatecznie stara uszczelka poszła pod termostat a nowa pod obudowę z tworzywa. Szczelne i nie padło nawet po trasie, ale raczej i tak rozwiązanie tymczasowe. Mam nadzieję, że są jeszcze te obudowy do E31 (mam zamiar spróbować z E31 bo rzeczywiście przy poprawnym poskładaniu na jedną uszczelkę zabraknie miejsca na zaworek na termostacie). Tak, czy inaczej auto trzyma trochę niższą temperaturę w sprzyjających warunkach, ale w trasie pod większym, dłuższym obciążeniem wędruje dobrze ponad 100 stopni. Mam wrażenie, że mam za wolny przepływ chłodziwa w układzie albo problem z odpowietrzeniem. Trzeba wyższych obrotów, żeby wymusić widoczny, a i tak przerywany, strumień w zbiorniczku wyrównawczym.
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    A znasz zasadę działania sprzęgła wiskotycznego?
    tak , i z tego co kojarzę własnie róźnią się te wizskozy bimetalami - tak jest na pewno w przypadku innych silników w e38, ale nie wiem czy też w przpadku 4.0 (działjacy na termostacie ~85stopni) vs 4.4 (termostat ~110stopni) - tezebaby sprawdzic po numerze czesci - ot taka uwaga

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Prezeslaw Zobacz posta
    Umordowałem się trochę. Kołnierz z tworzywa krzywy, wszystko mokre, brak możliwości złożenia na sucho, z silikonem bo robiłem pod blokiem. Ostatecznie stara uszczelka poszła pod termostat a nowa pod obudowę z tworzywa. Szczelne i nie padło nawet po trasie, ale raczej i tak rozwiązanie tymczasowe. Mam nadzieję, że są jeszcze te obudowy do E31 (mam zamiar spróbować z E31 bo rzeczywiście przy poprawnym poskładaniu na jedną uszczelkę zabraknie miejsca na zaworek na termostacie). Tak, czy inaczej auto trzyma trochę niższą temperaturę w sprzyjających warunkach, ale w trasie pod większym, dłuższym obciążeniem wędruje dobrze ponad 100 stopni. Mam wrażenie, że mam za wolny przepływ chłodziwa w układzie albo problem z odpowietrzeniem. Trzeba wyższych obrotów, żeby wymusić widoczny, a i tak przerywany, strumień w zbiorniczku wyrównawczym.
    Na pewno włożyłeś termostat tą 3mm dziurką do góry (to odpowietrznik)?

    Na allegro masz całe gotowe termostaty z obudową do m62 na niższą temperaturę.

    Może zrób sobie test na CO2 w układzie chłodzenia - groszowa sprawa (Allegro).

    A może warto porządny płyn tam wlać... oryginalny BMW, albo coś z G11 co jest obecnie polecane przez BMW (najlepiej oparte na glysatin g48): https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e...ooling/1TpLaP8 Jak poczytałem trochę to jest jednak spora różnica w parametrach w stosunku do popularnego Prestone (punkt wrzenia np ~130 vs ~170 stopni, nie niszczy uszczelek).

    Obejrzyj sobie to: https://www.youtube.com/watch?v=XGIk8IXSGIE - może przyjdzie Ci jakiś pomysł.

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    Myślę, że następny krok, to obejście reduktora LPG (jest już dość wysłużony). Wypnę go z układu chłodzenia i zobaczę, czy poprawi się przepływ płynu. Mogę zalać układ najlepszym płynem świata albo nawet piwem, ale jeśli nie ma przepływu, nic mi to nie da :)
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Prezeslaw Zobacz posta
    Myślę, że następny krok, to obejście reduktora LPG (jest już dość wysłużony). Wypnę go z układu chłodzenia i zobaczę, czy poprawi się przepływ płynu. Mogę zalać układ najlepszym płynem świata albo nawet piwem, ale jeśli nie ma przepływu, nic mi to nie da :)
    LPG masz raczej wpięty trójnikami w obieg do nagrzewnicy, czyli nie powinno to na nic za bardzo wpływać.
    Jak chcesz wykluczyć LPG, to nie musisz go obchodzić - wystarczy zacisnąć na tych wężach specjalne kleszcze do wężów.

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    Zastanawia mnie jeszcze jedno. Do reduktora idą węże wodne ze sprężynami usztywniającymi w środku. Kiedyś już wyciągałem stamtąd syf (wyglądało, jakby skorodowały, albo zaczęły gubić jakąś warstwę ochronną). W każdym razie musiałem gdzieś jechać i zapomniałem o temacie, a było to już ze trzy lata temu. Jeśli te sprężynki się rozpadają w ten sposób, to mogę mieć cały układ chłodzenia zawalony taką przykrą niespodzianką. Może wymienić węże na takie w oplocie, ale bez sprężynek i przepłukać czymś układ? Tylko czym? Kiedyś robiłem octem z wodą destylowaną, ale obawiam się, że to może być za mały kaliber.
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    to w takim razie węże konieczenie do wymiany - nawet się nie zastanawiaj :)
    przy spuszczaniu płynu - pamiętaj też o śrubie na głowicy, gdzie spuścisz płyn z miski pomiędzy Vkami
    co do płukania - nie mam zdania - wydaje mi się ze czymkolwiek byś nie płukał i tak przecież nie rozpuści kawałków metalu czy rdzy które możesz mieć tu i tam, na pewno warto przepłukać parę razy - wtedy tez wypłuczesz z nagrzewnicy (pamiętaj o ustawieniu temp na max i nawiewu na min, ale nie wyłączone - to otworzy wtedy elektrozawory ogrzewania i uruchmi dodatkowa pompe)
    co do płynu - ja zalałem oryginalnym BMW ostatnio (to jest G11)

  10. #30
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,517
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Sprawa grzania sie silnika załatwiona - rozciekła sie pompa wody a do tego chłodnica była brudna i zawalona liśćmi, insektami błotem i innym syfem. Teraz jest ok

Podobne wątki

  1. [Zawieszenie ]czy pasuje do 728 Z 740
    Przez Grup w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-07-2015, 23:39
  2. [zawieszenie] Mac person od e34 do e32 czy pasuje???
    Przez 100szczesny w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-04-2014, 21:16
  3. czy hak z e39 pasuje do e38 ?
    Przez kpl29 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-05-2013, 19:29
  4. Kierownica z E38 - pasuje do E32 ?
    Przez Rapik w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-11-2010, 23:36
  5. Czy bak z E32 88 rok pasuje do E32 89 rok ?
    Przez nino w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-06-2008, 19:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •