Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 122

Wątek: Witam ponownie

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław

    Post Witam ponownie

    Cześć, większość może kojarzy moje poprzednie, nieszczęsne E32. Ostatni jej numer skłonił mnie do zakupu drugiej sztuki i tak też się stało. Jest to wersja Long z silnikiem M30B35 ze skrzynią automatyczną. Egzemplarz z 1990 roku. Wnętrze w super stanie, fotele sportsitze obszyte nową skórą, włącznie z boczkami i tylną kanapą. Kierownica również. Czarny sufit obszyty nowym materiałem. Radio Bussines RDS, gra bardzo przyjemnie. Technicznie samochód tip top, pod spodem wszystkie węże paliwowe, hamulcowe nowe. Zawieszenie wybiera idealnie, hamulce nowy zestaw P + T. Silnik i skrzynia sucha, podłoga bez zastrzeżeń. Drzwi trochę bierze, ale prócz powierzchownej rdzy brak dziur. Gdzie nie gdzie klar schodzi, lekkie wgniotki na drzwiach i rysy. Skrzynia również działa świetnie, ogólnie wsiadać i jeździć. Wizualnie nie jest to co bym chciał, tym bardziej koła, na których stoi, ale wszystko czasem.

























    Z wyposażenia:

    - manualne sportsitze
    - komplet rolet bocznych
    - tylna roleta elektryczna
    - tunel środkowy w skórze
    - boczki drzwi pasażera i kierowcy w skórze
    - tempomat
    - pełne OBC
    - szyberdach
    - czarny sufit
    - ASC
    - automatyczna klimatyzacja
    - i podstawowe..

    Plany:

    - zderzak v12 z intensywnym
    - black hella przód
    - kwadratowe końcówki wydechu z 750i
    - blenda tył usa
    - styling 32 18"
    - dołożenie HiFi
    - kierownica MT II
    - poprawki lakiernicze
    - listwy progowe z polifta
    - skompletowanie skrzyneczki narzędziowej w klapie bagażnika

    Klamoty oczywiście wszystkie mam z poprzedniej, kwestia zebrania się i przełożenia wszystkiego i lakierownie zderzaka. Z powrotem cały czas 200-210 na S8, spalanie 13,5, trasa 250km nawet bez zająknięcia, mam nadzieję, że tak pozostanie.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    762
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL
    No i super, gratuluję zakupu. Z tego co wiem to właściciel trochę sosu wsadził w to auto. Pozostałbym przy wydechu i zderzaku z R6. Jeżeli chesz ori, nową BH to radzę się pospieszyć z zakupem.
    Ostatnio edytowane przez jpj ; 20-06-2019 o 11:41

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok
    Nie podoba mi się to obszycie jakoś, wolę ori skórę. Ogólnie wygląda dość oryginalnie (czyli że bez tuningów) co jest na plus. Dobry kolor. Nie zepsuj jej, tylko polepszaj stan :) Będzie fajne auto. Aczkolwiek szkoda na codzień już tyrać tych E32.

    Z tamtą co robisz? Na graty czy w całości sprzedasz?

  4. #4
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Gratulacje ;) Zderzak V8/12 ma też szersze miejsce pod szeroką nerkę. Połączenie jednego z drugim będzie "dziko" wyglądało. Zostaw wąską, jest ich coraz mniej, a mają swój urok. Do listy dopisz tylko jakieś sprzężny obniżające na przód i będzie git.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Cześć, tamta jest już wystawiona na sprzedaż. W aucie się od tamtej pory trochę się w aucie pozmieniało. Wpadły S32 18", black hella na przód, blenda tył, końcówki od 750i, i zderzak z intensywnym. Dołożyłem również nagłośnienie z wersji HiFi, czyli z 25 watów na 40 firmy Nokia. Zamontowany został również w bagażniku boczek ze schowkiem, w którym można pochować jakieś manele, żeby nie latały po bagaju, wcześniej było bez schowka. Z technicznych spraw wleciały nowe poduszki silnika Lemfordera, nowa kopułka z paluchem, nowy filtr powietrza, nowy czujnik poziomu płynu spryskiwaczy, bo ciągle wskazywało jego brak. Dzisiaj jestem po wymienie filtra oleju i oleju, zalany 10w40 Valvoline MaxLife.

    Parę dni po zakupie i zmianie koła:



    Stare poduszki vs nowe:







    Wcześniej wspomniany boczek:





    Głośniki:





    No i zmiana frontu:













    Udało mi się również znaleźć nową, fabryczną nie używaną apteczkę z całym osprzętem:





    Auto niedługo jedzie do lakiernika na malowanie zderzaka i błotników, bo schodzi klar. Ponadto, w sobotę zaplanowana wymiana świec zapłonowych i zmiana zbiorniczka wyrównawczego, bo gdzieś puszcza.. Po trasie na zlot do Nysy wyzerowało mi zbiorniczek, a po ostatnich przygodach z poprzednią sztuką już mi się trochę ciepło zrobiło, bo płyn leci na blok i wyglądało to tak, że puszcza spod głowicy... Ale winowajca zlokalizowany i lżej na sercu. W zimie felgi idą na lakierowanie, bo już zżółkły i odrywa się z nich lakier. A poza tym, chodzi mi po głowie zmiana na E38, ale sam nie jestem do końca pewny...
    Ostatnio edytowane przez motobiker ; 31-07-2019 o 22:34

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok
    Czarna to ładna. Ale ten bagażnik to byś uprał ! Syf. Życzę aby ta była mniej problematyczna od poprzedniej.

  7. #7
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Wreszcie możesz odetchnąć i cieszyć się jazdą ;)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Chyba jednak nie... Chyba skończyła się skrzynia, bo podczas jazdy wyrzuciła tak jakby na luz i nie było biegów, zostało tylko wsteczny. Jak wrzucę na pozycję "N" to jedzie do przodu jak na trybie "D". Olej jest na odpowiednim poziomie, lecz śmierdzi spalonym sprzęgłem. Trochę postała i ostygła to biegi wróciły i powoli dojechałem do domu, ale dalej jedzie na "N". E32 to chyba nie są samochody dla mnie.

  9. #9
    Radekk
    Gość
    Jak się kupuje gruza po gruzie to nic dziwnego.

    Tak czy siak , pewnie konwerter się skończył.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Nie ma to jak ocenić stan techniczny pojazdu po zdjęciu. Auto ma najechane zaraz 400 tysięcy i 30 lat na karku, nie wiadomo czy ktoś kiedykolwiek robił te skrzynie. Padło na mnie, po prostu na kogoś musiało. Miałem z tyłu głowy, że kiedyś nadejdzie ten dzień, przyszło szybciej niż przypuszczałem. Dużo E32 oglądałem i nie wydałbym takiej kwoty za gruza, tym bardziej po nauczce po tamtej. Nikt by podczas zakupu nie wyczuł, że skrzynia zaraz padnie, zmieniała i redukowała idealnie. Jest efekt tak jakby się tarcze skleiły i ciągnie sprzęgło. Skrzynia przerzuca biegi bez szarpnięć gładko bez żadnych problemów, ale na wyższych obrotach się ślizga i na neutralu ciągnie. Nic, szukam warsztatu kto to ogarnie i jeździmy dalej.
    Ostatnio edytowane przez motobiker ; 01-08-2019 o 23:35

Podobne wątki

  1. [E65/66] witam ponownie :)))
    Przez dealer25 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 31-12-2014, 11:19
  2. [F01/02] witam ponownie
    Przez czarny745d w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-03-2014, 22:22
  3. Witam ponownie z E38
    Przez jonash w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 121
    Ostatni post / autor: 16-05-2013, 12:53
  4. Witam ponownie
    Przez BorysWWA w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 12-12-2009, 01:35
  5. Witam ponownie
    Przez jek w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 28-08-2009, 00:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •