Strona 7 z 13 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 122

Wątek: Witam ponownie

  1. #61
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław

    Post

    Gust jak dupa, każdy ma swoją. Elementy już pomalowane. Wyszło bardzo dobrze na warunki jakie były. Brak efektu skórki pomarańczy, ale niestety jakieś pyłki i inne syfy wyszły na lakierze, więc jeszcze konieczna polerka i będzie tak jak być powinno.











    Nie mam zdjęć maski, bo malowałem ją dzień później. Elementy zdążyły się już zakurzyć, ale nie wycierałem tego, bo trzeba to zrobić na mokro. Maskę pokażę pod koniec tygodnia.

  2. #62
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław

    Post

    Cześć, projekt E32 w końcu ruszył. Auto w połowie rozebrane. Sporo części zakupionych, ale niestety nie wszystko jest i przez dłuższy czas będzie stało na kobyłkach. Ostatnie zdjęcie przed rozbiórką i stan aktualny.



    No i tak, obie zwrotnice wyjechały, amortyzatory wlecą nowe KYB, nowy zestaw odbojników etc. Osłona tarczy hamulcowej do malowania proszkowego wraz z mocowaniem zwrotnicy. Sama zwrotnica w sobie też wymaga pracy, ale to już postaram się ogarnąć we własnym zakresie. Widać wycieki płynu, wąż od pompy wspomagania niestety puszcza. Nadkola plastikowe do wymiany oba, bo posiadają pęknięcia. Wszystko jeszcze w fabrycznej konserwacji i lewa strona bez najmniejszej dziurki.

    [url=https://flic.kr/p/2jdUDZk]



    Prawa strona troszkę gorzej, bo są dwie dziurki, a tak poza tym to jest bardzo dobrze.









    Tutaj jak wcześniej wspominałem, kiedyś musiała mieć lekką kolizję i trochę trzeba będzie wyprostować, ale to nic strasznego jak widać.



    Reszta bez żadnych zastrzeżeń, jak na razie.











    Pytanie, za fabryczną konserwację coś zastosować po wyczyszczeniu? Bo zrywać jej nie mam zamiaru, ale czy wystarczy porządne mycie czy warto jeszcze czymś zabezpieczyć?
    Ostatnio edytowane przez motobiker ; 21-06-2020 o 12:07

  3. #63
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok
    Fabryczną koserwację da się dobrze domyć. Kolega na białej E34 domył tak nadkola że są białe, a każdy myślał, że to photoshop :D



    Na fabryczną koserwację, jeśli jej nie uszkodzisz, to raczej nie ma sensu walić nic, tylko ją w miejscach uszkodzeń zrobić na nowo. App Rstop pod spód, podkład epoksydowy, Sika ma dobre baranki.

    Jeśli chodzi o amorki, to moje po 2 latach i 2000km przebiegu pokazują mało procent. KYB. Diagnosta mówi, że dzisiejszy KYB to nie to co kiedyś. Poszukaj innej marki o ile jeszcze nie kupiłeś.

  4. #64
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    778
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL

    Post

    Na łączeniach błotnika do budy oraz we wszystkich pracujących miejscach, gdzie masz styk dwóch metali i nie tylko możesz dać taką taśmę Fettband Mike Sander. Zdejmując dolne listwy progowe warto też zrobić rewizję progów w szczególności od strony wewnętrznej - dojście przy głośnikach. Konserwując te miejsca pamiętaj o udrożnieniu wcześniej kanalików odpływowych.
    Ostatnio edytowane przez jpj ; 24-06-2020 o 08:24

  5. #65
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Spokojnie, wszystkie osłony zostają zdjęte jak i dywan w środku. Rozbieranie jej do takiego stopnia i nie zajrzenia do progów to by był strzał w kolano. Co do zawiasu, ma sprężyny obniżające -40 i jest trochę taczkowato i katalizator obciera już na progach zwalniających i właśnie jeden amor się wylał po założeniu tych sprężyn, więc nie daję długiego życia nawet KYB. Koni może by wytrzymały o wiele więcej, ale koszt dosyć spory, a auto i tak od listopada 2019 zrobiło 200km, więc celowałbym jednak w coś tańszego.

    bombel, co do konserwacji to właśnie używam APP i epoksyd, stosowałem na masce i błotnikach podczas lakierowania. Na podwozie może zastosuję minię, podobno lepsza na podwozie. Znasz może środki, których używał Twój znajomy? Mam Akrę w garażu, zobaczę czy z tym da radę.

  6. #66
    Zaawansowany Użytkownik Awatar LukiPL
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    270
    BMW
    Bmw E32 3.5 1991 i 3.0 1987
    Skąd
    Zachodniopomorskie

    Post

    Rozbieraj i sprawdzaj ;)







    U mnie w jednej E32 tak było, a to tylko część fotek. Poszła na złom.

  7. #67
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    778
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL
    No, rudy nie śpi. Jedyna sensowna konserwacja do profili wewnętrzych to taka, która będzie penetrować, wchodzić w szczeliny oraz pracować razem z budą. Wszystkie woski po pewnym czasie twardnieją i niestety kończy się wtedy ich funkcja. U kolegi @LukiPL wklejałem link z ciekawym testem konserwacji.
    Ostatnio edytowane przez jpj ; 24-06-2020 o 09:53

  8. #68
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Ja bym się chyba zdecydował na Mike'a Sandersa. Widziałem prezentację na targach i chyba ciężko o lepsze zabezpieczenie. Co ważne dają 5 lat gwarancji,że ruda nie wyjdzie.

  9. #69
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    778
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL
    Dokładnie tak jak napisał Słowik. Wpakujesz w to auto 8kg MIke'a i zapominasz o rudej w neralgicznych miejscach na dłuższy czas. Przy tak fajnie rozebranej E32 aż się prosi aby to zrobić. Nie baw się w woski i inne półśrodki. Szkoda twojej kasy, czasu i samochodu.
    Ostatnio edytowane przez jpj ; 24-06-2020 o 12:48

  10. #70
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Grease w profile jak koledzy piszą.

    Na te wstępne wżery co są widoczne na zdjęciach, a które po zeszlifowaniu włosami murzyna nie będą jeszcze dziurami:

    - szlif do gołęgo włosami murzyna

    - Fertan dwa dni, po pierwszej aplikacji spryskać wodą po 2, 3 godzinach. Nie może schnąć na mocnym słońcu, bo nie zdąży wsiąknąć

    - mycie dokładne, suszenie po Fertanie. Tylko dokładne jakbyś siebie mył pod prysznicem szczotą, a nie opierdzielił Karcherem na szybko. Normalnie woda z proszkiem szorowanie i porządne umycie. Fertan luźny musi się zmyć, zrobisz raz, będziesz widział o czym mówię

    - epoksyd, ja lubię Novola, dwa razy

    - poliuretan, ja lubię Novola, dwa razy

    na długo. Robiłem w BMW takie detale od spodu parę lat temu, no ale BMW nie jeździ. Robiłem w W124 trzy lata temu, a jeździ i stoi pod chmurką obecnie, nic nie rusza. Od trzech lat mam zwykłą oszlifowaną blachę potraktowaną w sposób opisany jak wyżej w ogrodzie rzuconą na ziemi dla testu. Trzy zimy, śnieg, deszcz, jest jak nowa, a że poliuretan jest biały czasem ją przetrę palcem i nadal błyszczy. System ogrodowy jak nie pada zrasza ją codziennie, także lekko nie ma.

    na łączenia blach po fertanie na gołą blachę Gravit 620 w pędzlu, potem epoksyd+poliuretan

    taka powierzchnia spełnia klasę antykorozyjności C5 i taką stosujemy w malowaniu wiatraków morskich w pracy, czyli dwa razy epoksyd, a potem poliuretan. Wiatraki stoją, fale biją po 20 lat i nadal błyszczy.

    PS. Nadkola ładne w e34, też mam takie domyte tylko srebrne. Tylko trzeba pilnować, żeby na deszcz nie wyjechać, bo traci urok :)
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 24-06-2020 o 16:07
    pozdrawiam Bartek

Podobne wątki

  1. [E65/66] witam ponownie :)))
    Przez dealer25 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 31-12-2014, 10:19
  2. [F01/02] witam ponownie
    Przez czarny745d w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-03-2014, 21:22
  3. Witam ponownie z E38
    Przez jonash w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 121
    Ostatni post / autor: 16-05-2013, 11:53
  4. Witam ponownie
    Przez BorysWWA w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 12-12-2009, 00:35
  5. Witam ponownie
    Przez jek w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-08-2009, 23:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •