Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 122

Wątek: Witam ponownie

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    bombel, fakt, to jest denerwujące, znajomi mają nowsze auta typu E39, czy tam jakieś audi i praktycznie nic tam nie robią, a ja spotykam się oczywiście z dogryzaniem, że mam strupa i weź to sprzedaj - do czasu, gdy polecimy gdzieś w dalszy wypad gdzie wygoda przebija lub wyjazd na miasto i reakcja ludzi na wóz, wtedy chętnie by się zamienili.;) Nie ukrywam, że lubię sobie podłubać, ale tego typu awarie niestety drażnią w pewien sposób człowieka.

    Czy szkoda mi użytkować auto na co dzień? Chyba nie, dbam jak o nic innego, żadnego upalania tylko spokojna jazda, wymieniam wszystko na czas, ale nie ukrywam faktu, że jest to kosztowna impreza, więc to jedyny minus, ale jazda tym wynagradza to wszystko.

    Linia E32 mnie zwala z nóg, dlatego też na taki krążownik się zdecydowałem, E38 też niczego sobie, ale to według mnie nie jest to samo. Wiadomo, komfort i bezawaryjność większa i tutaj nie będę tego podważać, no ale coś mnie trzyma przy E32 i nie wiem czy bym nie żałował gdybym to zmienił. Tarcze w skrzyni są sklejone albo się skończyły na 100%, ślizga się i ciągnie na wszystkich trybach, ale biegi wrzuca dalej normalnie. W przyszłym tygodniu fura będzie jeździć.

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    759
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL

    Post

    Zrób tą skrzynię i będzie git. Nie teraz to później. Między czasie kup sobie coś taniego do orania codziennego-jest w czym wybierać. I napiszę to jeszcze raz: E32 z M30 jest ogólnie mało awaryjnym samochodem, pod warunkiem, że było normalnie eksploatowane i serwisowane tak jak trzeba. Oczywiście z racji wieku wymaga pewnego rodzaju "zrozumienia".

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław

    Post

    Siemka, auto wczoraj wróciło do żywych. Powodem wyzionięcia ducha tamtej skrzyni to tak jak obstawiałem - tarczki i przekładki, których już nie było. :) Kupiłem dwie skrzynie po 200zł, czyli łącznie 400zł. Oddanie skrzyni do weryfikacji i przełożenie lepszych maneli do tej kupionej - 500zł. Jedna skrzynia po przebiegu 120kkm i ta wleciała do 7er. Czy jeździ dobrze? Nie jest najgorzej, lekko szarpie przy przerzucaniu biegów. Winowajcą są elektrozawory, które muszę oczyścić i przełożyć te ze starej skrzyni, bo tam było super.







    Gotowa do włożenia:



    Druga do rozbiórki i ta co była w aucie. Plan jest taki, że skrzynia przejdzie regenerację rozłożoną w czasie. Będę kupował wszystkie elementy potrzebne do regeneracji (zestaw uszczelniający, tarczki, przekładki, łożyska, oleje, filtry itp.) Taka skrzynia będzie czekać w garażu w razie czego (tfu, miejmy nadzieję, że się nie przyda w najbliższym czasie).



    Niestety, kolektory nie przetrwały próby odkręcenia i zostały zamontowane drugie, z poprzedniej sztuki. Uszczelki kolektorów oczywiście nowe, stare kubeł.





    Tak wygląda wydech od longa na ziemi :D



    Dzisiaj wymieniony zbiorniczek wyrównawczy, bo jak widać stary już ma dość i przeciekał po rozszerzeniu się:



    No i problem z ciągle zapiętą wiskozą rozwiązany:



    Rozchodzi się o firmę wiskozy "SRL". Kupowałem do E65, E39 i one od nowości są ciągle spięte. Tutaj poprzedni właściciel kupił najtańszy zamiennik i jest jak jest. Kupiłem sprawną oryginalną używkę BEHR i działa tak jak powinna. Zapłaciłem jak za dwa nowe SRL, ale w końcu czuję się jak w 7er, a nie jak w odrzutowcu. ;) Mam nadzieję, że następny update nie będzie z awarii tylko z czegoś milszego.
    Ostatnio edytowane przez motobiker ; 15-08-2019 o 18:58

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    759
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL
    Super! Fajnie, że ochłonąłeś i zrobiłeś to jak należy. Pytanie, czy zmieniałeś olej w skrzyni od razu?

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    Zmieniony. Za pierwszym razem przy pierwszym montażu skrzyni wraz z konwerterem, teraz przy zmianie elektrozaworów. Skrzynia się przepłukała i została zalana jeszcze raz świeżym olejem. Autem zaczęło szarpać przy ruszaniu i podczas zmiany biegów szarpania się nasilały, więc wczoraj na podnośnik i zmiana całej płyty i czyszczenie misy.







    Skrzynia zmienia biegi jak nowa, oby tak zostało. A w poniedziałek po lakiery i walczymy ze zderzakiem. ;)

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    759
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL
    Cytat Zamieszczone przez motobiker Zobacz posta
    ...Skrzynia zmienia biegi jak nowa, oby tak zostało...
    Fajnie! Na pewno wydłuży to jej żywotność. Jak komora silnika? Masz jakieś foty?

  7. #27
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    No wreszcie jakieś pozytywne wiadomości ;)

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2018
    Posty
    251
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław

    Post

    Cześć. Od ostatniego czasu trochę się pozmieniało w samochodzie. Na wstępie przez ostatnie tygodnie napsuła mi krwi i trochę zszarpała nerwów. Pojawiły się problemy z temperaturą silnika. Po 5 minutach jazdy przegrzewał się. Nie wiem dokładnie co to było, auto przegrzewało się raz, po jeździe z prędkością 80-100km/h ciecz chłodząca się ochłodziła i potem już był pion. Odpowietrzyłem układ na nowo, ale niestety to nie było to. Zamówiłem nowe, oryginalne wisko BEHR i drugi termostat. Cały płyn spuściłem z układu, zmieniłem wisko, nowy termostat i ponowne odpowietrzanie, na razie spokój. Dwa dni i po powrocie z pracy auto zgasło podczas jazdy, nie chciało odpalić. Po monotonnym kręceniu samochód odpalił i dojechałem do domu, ale na wolnych obrotach zachowywał się jakby gubił zasilanie na cylindrach i po chwili gasł. Okazała się wadliwa już pompa paliwa. Jeszcze oryginał. Zamówiłem zamiennik i na razie jest spokój. W między czasie wpadły nowe świece NGK oraz został polakierowany zderzak przedni. Teraz walczę z ogrzewaniem, zamówiłem już zestaw naprawczy elektrozaworów. Mam nadzieję, że będzie grzać, bo wieje zimnym. Działa tylko grzanie szyby, a węże gorące przy pompce.





    Aktualny wygląd:






















  9. #29
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Fajnie wygląda ns tych styl 32

  10. #30
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok
    W końcu jakieś ładne zdjęcia ktoś wrzucił. Do kalendarza jak znalazł będą :)
    Tylko je trochę przekręć, żeby przód nie piał, a schodził ku dołowi. Będzie łądniej.

Podobne wątki

  1. [E65/66] witam ponownie :)))
    Przez dealer25 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 31-12-2014, 11:19
  2. [F01/02] witam ponownie
    Przez czarny745d w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-03-2014, 22:22
  3. Witam ponownie z E38
    Przez jonash w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 121
    Ostatni post / autor: 16-05-2013, 12:53
  4. Witam ponownie
    Przez BorysWWA w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 12-12-2009, 01:35
  5. Witam ponownie
    Przez jek w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 28-08-2009, 00:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •