Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Wątek: CODZIENNIE RANO TEN SAM PROBLEM!!!!!!

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    8
    odlaczylem rure gumowa od tyrbiny bylo tam troche oleju to normalne????????

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    140
    BMW
    320dT E91, było 745i E65 x2
    Skąd
    Oświęcim
    Nie wiem dlaczego ale w DE w serwisach często olewają temat odmy - szwagier jest mechanikiem i ciągle ma jakieś audiki na warsztacie, bo padło turbo przez zapchaną odmę. I to auta w miarę nowe, ostatnio 2005 albo 2004 A6 składał.

    Tłumaczuł mnie to tak, że odma służy odpowietrzaniu silnika. Jak się zapcha (w dieslu zapycha się szybko, ja w benzynie wymienilem u siebie - mimo że mam inne - po 160 tys km i były tylko lekko zasyfione), to wówczas silnik odpowietrza się gdzie może, czyli np. przez turbine. No i potem mamy turbo do zrobienia.

    Tak więc zacząłbym od tego. Potem można czyścić, glaskać, itp ;)

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    8
    PANOWIE WSZYSTKO JASNE SORRRY ZE NIE PISALEM DLUGO ALE 14DNI TEMU JADE SOBIE 140KM/G az tu nagle wielki zgrzyt!!!!!!!!!! dym bialy ale taka chmura ze masakra!!!!!!!!!!! turbo sie rozsypalo!!!!!!!!!!!!!!!!!!! oodalem do servisu tam powiedzieli ze 1790euro !!!!!!!!!!!!! wysmialem ich !!!!!! nowe takie turbo 3100zl ( w Polsce)!!!!!!!!!

    Na dodatek kazalem mu wyciagnac wtryski i okazalo sie ze 1 martwy( cefka w srodku padla)

    a reszta w ostatniej chwili nadaje sie do regeneracji

    tutaj tego nie robia tylko wala cenami jak z armaty 890euro za sztuke

    MASAKRA!!!!!!!

    Wziolem wsadzilem w paczke DHL wyslalem do kumpla co ma regeneracje jedna z najnowoczesniejszych zakladow tego typu w Polsce i Grzecznie czekam az mi odesle!!!!!!!!

    P.S.

    dalem sie im namowic na 4 NOWE OPONKI PIRRELI P. ZERO 17tydzien 2009rok JESTEM Z NICH DUMNY cene zrobili mi przyzwoita 630euro za komplet TO JAK NA SERVIS I PIRRELI TO TANIO!!!!!!!!!

    POZDRAWIAM

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    140
    BMW
    320dT E91, było 745i E65 x2
    Skąd
    Oświęcim
    No to szkoda ze tak sie posypało, ale już jest jasne o co chodzi. Wymien od razu odme, szwagier ostatnio robił 2x A6 w dieslu 3.0 które zaliczyly pad turbiny przez zapchaną odmę. Kosztuje grosze a śpisz spokojnie.

    Co do 3.0d, to nikt nie wmówi mi że to są oszczędne silniki. Ja tam wole swoje nieuturbione, wolnossące i super ekonomiczne V8 w benzynie :)

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    64
    kolego Zodiac,
    jeżeli to nie tajemnica,/widząc,że masz trochę wiedzy/napisz mi jak objawią się w dieslu to ,że do wymiany jest właśnie odma.
    z ciekawości jaki jest koszt wymiany odmy i czy występuje w zamienniku.w zamienniku dlatego,że do serwisu mam parę kilometrów i łatwiej jest mi się w to zaopatrzyc na miejscu.
    pzodrawiam.
    Coolx

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    140
    BMW
    320dT E91, było 745i E65 x2
    Skąd
    Oświęcim
    Nie jestem mechanikiem - zaznaczam - tylko lubie troche orientować się w temacie, bo BMW to moje hobby, stąd lubie wiedzieć co sie z autem dzieje i naprawiać zanim coś dziać zacznie (wymiana ekslopatacyjna wszystkiego co sie zuzywa, itp).

    Odma w dieslu odpowiada za odpowietrzanie silnika, w benzynie jest również (u mnie w V8 są dwie i kosztuję grosze). W dieslu jest troche inna i w innym miejscu. Jak sie zapcha, a powinno się według mechaników z ktorymi rozmawiam wymieniać co 3 zmiany oleju odme, to silnik odpowietrza sie przez turbine i zaczynają się z nią potem dziać dziwne rzeczy.

    Odme dostać można w serwisie na pewno - nie wiem czy są zamienniki, ale wątpie. Wiem tylko że można kupić sam wkład, ktory się zużywa a ASO zazwyczaj oferuje całość (wraz z obudową plastikową do 3.0d). Nie jest to z obudową duży koszt (coś koło 180-200 pln o ile pamiętam) wiec warto wziąc i wymienić. Jak chce się mieć zdrowe i w pełni sprawne auto, to nie ma co moim zdaniem się nad tym zastanawiać.

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    64
    najgorsze w tym wszystkim jest to,że w ASO BMW BRECZKO w Białymstoku nic mi nikt nie mówił na temat odmy.przy serwisie olejowym sam musiałem wskazc jakie elementy przy okazji mają wymienić.według nich olej i filtr.według mnie przy przebiegu 100tkm wymienić się też powinno separator oleju,a przy okazji jego wymiany warto też włożyć nowy filtr powietrza,zawsze liczą to jako jedną operację.w dodatku ,że ja mam te auto stosunkowo niedługo i nic przy nim jeszcze nie robiłem,to oni jako ASO w celu zapoznania się z autem,które ma być u nich serwisiwane,nie robią nic w tym kierunku.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    140
    BMW
    320dT E91, było 745i E65 x2
    Skąd
    Oświęcim
    Ja to znam z autopsji, dlatego sam wole sie zorientowac w temacie ile moge i dbać o auto. ASO osobiście unikam, jeśli auto jest na gwarancji to wiadomo ze to mus, ale mam w okolicy zaufany i pewny serwis który robi tylko BMW i bazuje na pracownikach którzy zdobywali doświadczenie w ASO. Tak że robią wszystko jak należy, informują jak coś trzeba zmienić, a całość cenowo wychodzi nieporównywalnie nisko w porównaniu do kwot ASO.

    U siebie wymieniłem wiele rzeczy, nie dlatego że musiałem, ale dlatego że chce mieć stan auta idealny i czesci biore z ASO, natomiast składa mi je ten serwis. Idealne zestawienie jak dla mnie.

  9. #19
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    64
    masz w takim razie idealne wyjście z drażliwej dla nas pasjonatów sytuacji zwanej serwisem.ja niestety muszę się bujać a moje auta często padają ofiarą komercji.bo pomimo,że ASO,to jednak robią masówkę.
    pożyjemy , zobaczymy.
    pzdr.

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    64
    Panowie,
    a czy ta cała odma,to nie jest przypadkiem zwana też inaczej separatorem oleju???bo jeżeli tak to wymieniłem to już przy zmianie oleju.
    czekam na info.
    pzdr.
    :papa:

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •