Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Montaż Logic 7

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Kamilx
    Dołączył
    Oct 2017
    Posty
    5
    BMW
    E65 730D 2006r
    Skąd
    Mikołów

    Post Montaż Logic 7

    Cześć!
    Będę montował całe nagłośnienie Logic, w tej chwili mam zestaw HIFI. Zakupiłem cały zestaw głośników, wzmacniacz i światłowód. Mam dwa pytania, którędy jest "puszczony" światłowód? A druga sprawa to jak przekodować radio pod Logic (programowanie ogólnie ogarniam, doprogramowałem już webasto, aux, światła do jazdy dziennej itp.)?

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Jak mam być szczery, to sprzedaj wzmacniacz. Wymień głośniki na te z logic7. Zamiast wzmacniacza z systemu Hifi, podłącz normalny wzmacniacz car-audio.
    Później tylko ręcznie przekodować ASK i efekt będzie lepszy niż przy logic7, a przy okazji wyeliminujesz usterkowy wzmacniacz z logic7
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Właśnie miałem pisać, że logic7 szału w E65 nie robi. Co więcej, w moim odczuciu początkowe wersje wzmacniaczy mocno pogarszały jakość dźwięku- może to i gra głośniej, niż HiFi, ale niezbyt czysto. Miałem L7 w E61, kolega HiFi i dźwięk też był czystszy w HiFi, bas szybszy itd. Moim zdaniem equalizer i zaawansowane przetwarzanie dźwięku w L7 psuje cały efekt. Było tak kiedyś z equalizerami firmy Technics- miały kiepski parametr sygnału do szumu, ale większość kupowała, bo potrzebny był kolejny "klocek" w zestawie, chociaż prawdę mówiąc bez tego equalizera zestaw grał lepiej.

    Porównywałem też E65 z 2005r. z L7 i 2007r. i ta nowsza grała czyściej- czyżby nowsza rewizja wzmacniacza?

    Cursor źle Ci nie podpowiada, zna się na rzeczy i na manowce by Cię nie wyprowadził. Chyba, że po prostu uparłeś się na to, że ma być oryginalny Logic7 i tyle.

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Porównywałem też E65 z 2005r. z L7 i 2007r. i ta nowsza grała czyściej- czyżby nowsza rewizja wzmacniacza?
    Polift ma te same końcówki mocy, ale płytka cyfrowa jest inna. W przedlifcie nie ma typowych układów scalonych jakie znamy(układ i wystające nóżki, ani też bga), tylko sama struktura połączona nićmi z płytką i zalana epoksydem, więc nawet nie wiadomo jakie układy producent zastosował.

    Do zasilenia subwooferów w E65 producent zastosował układy TDA1562Q. Producent deklaruje teoretycznie 70W przy 10% zniekształceń(powyżej 1% zniekształcenia już słyszymy, na basie nie tak wyraźnie jak na średnich, ale da się wychwycić). W praktyce okazuje się to 40W przy ciągłym obciążeniu wymagającą muzyką(jak niektóre kawałki gdzie mamy dużo basu).
    Największy problem z tymi układami to brak dostępności. Philips wycofał się z produkcji tych układów. Warsztaty, które naprawiają wzmacniacze Logic7 często montują wyraźnie słabsze układy(przykładowo TDA8563Q ma 40W, ale przy 2ohm, a przy 4ohm jak użyte głośniki w e65 ma już tylko 24W)
    Wyraźną poprawę daje, użycie zewnętrznego wzmacniacza car-audio. Nawet prosta konstrukcja 4kanały w mostkach, potrafi pozytywnie zaskoczyć i pokazuje, że głośniki niskotonowe z logic7 potrafią więcej.
    Nawet taki Autotek Model 88, przy którym producent deklaruje 4x22W lub 2x88W rms w mostkach daje sporą poprawę



    Miałem L7 w E61, kolega HiFi i dźwięk też był czystszy w HiFi
    Logic7 w E6x(bez E65) i E9x. Używa tego samego układu scalonego do subwooferów, co użyty we wzmacniaczu systemu hifi. Czyli TDA8566Q ;)
    W obu systemach(Hifi i Logic7 w E6x i E9x ) głośniki niskotonowe mają impedancję 2ohm.
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar Kamilx
    Dołączył
    Oct 2017
    Posty
    5
    BMW
    E65 730D 2006r
    Skąd
    Mikołów
    Dzięki za odpowiedzi!
    Chyba muszę to jeszcze przemyśleć... W moim poprzednim samochodzie zbudowałem całe car audio od nowa (porządne radio z 6 wyjściami RCA, 2 wzmacniacze jeden na głośniki drugi na głośnik basowy do tego oczywiście odpowiednie głośniki) i naprawdę grało to świetnie czego w 7 mi brakuje.

    A sygnał do wzmacniacza skąd najlepiej wyciągnąć?

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    A sygnał do wzmacniacza skąd najlepiej wyciągnąć?
    Mając system Hifi masz go już w bagaźniku. Dwie skrętki z cieńszych przewodów to dźwięk do wzmacniacza do subwooferów.
    Jedyny "problem" to fakt, że sygnał ten jest symetryczny(nie ma połączenia z masą karoserii/wzmacniacza), więc trzeba zrobić go asymetrycznym(plus i masa, a nie plus i minus sygnału). Najprościej wykorzystać do tego tanie konwertery, które mają wbudowany transformatorek, który ma się tym zająć. Coś jak ten:
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 04-11-2019 o 10:49
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Podobne wątki

  1. [audio/video] E65 Logic
    Przez WladcaE38 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 25-06-2018, 22:05
  2. F01 logic 7
    Przez miglanc153 w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-04-2018, 14:12
  3. [audio/video] ASK logic 7
    Przez twety1989 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-03-2018, 09:17
  4. [audio/video] Wzmacniacz LOGIC 7 z e60 do e65???
    Przez lysy106 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-07-2013, 23:11
  5. [audio/video] [e66] schemat logic 7
    Przez szatann w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 30-11-2012, 10:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •