Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Rozrusznik nie kręci, a jest sprawny

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    42
    BMW
    E38 735 1999r.
    Skąd
    Stalowa Wola

    Post Rozrusznik nie kręci, a jest sprawny

    Witam. Posiadam BMW E 38 benzyna 3,5 z 98 roku.
    Mam problem z rozruchem silnika. Po przekręceniu stacyjki wszystkie kontroli są aktywne, ( zachowują się prawidłowo i po „uzbrojeniu” gasną).
    Po próbie zastartowania silnika kluczykiem- cisza!!! Kontroli nie przygasają. Akumulator jest sprawny, nowy i naładowany. Rozrusznik w ogóle nie kręci!!!. Również rozrusznik sprawny, sprawdzony w profesjonalnym zakładzie. Po kilku próbach odpalenia na wyświetlaczu pojawiło się kilka komunikatów: Bremslicht prufen- sprawdź światło hamowania, RUCKFAHRLICHT PRUFEN- sprawdź światło cofania, MOTORNOTPROGRAMM- program awaryjny silnika, GETRIEBENOTPROGRAMM- transmisja programu awaryjnego, STOP OLDRUK MOTOR- zatrzymać silnik ciśnieniowy oleju.
    Po odłączeniu klemy na cały dzień, raz udało się mi odpalić samochód, który przez kilka dni odpalał, jeździł bardzo dobrze i wszystkie te komunikaty przestały się wyświetlać. Po kolejnej tej samej usterce odłączenie klemy na cały dzień nie przyniosło rezultatu. Za którymś razem silnik udało się uruchomić ale wszedł tylko w tryb awaryjny i nie reagował na pedał gazu.
    Pod spodem samochodu w okolicach „dyfra” po załączeniu zapłonu słychać charakterystyczną tak jak by pracę jakiegoś silniczka, który ma nieregularną pracę. Tak jak by zwiększał i obniżał obroty na przemian.
    Dodaję, że wszystkie płyny są w normie, akumulator sprawny, oraz rozrusznik. Proszę o pomoc. Może ktoś miał podobny problem. Pozdrawiam Ernest.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    799
    BMW
    e38 728, E39 523, E53 3.0i
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Może ews się rozprogramowal ?
    e38 728, E39 523, E53 3.0i

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    42
    BMW
    E38 735 1999r.
    Skąd
    Stalowa Wola
    2 tygodnie temu maiłem tą samą usterkę i mechanik dokonał adaptacji silnika i skrzyni. Usuną również drobne błędy i samochód do tej pory odpalał bez problemu

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mirant
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    271
    BMW
    750il E38 , 120i E87
    Skąd
    Świętokrzyskie

    Post

    Podobna sytuacja jak w mojej 750 pomogło przeczyszczenie styków masy silnika , tak jak i u Ciebie brak reakcji na rozruszniku i dziwne błędy , tylko że z kabli odpalał jak przyłożyłem masę do silnika a nie na kielichu
    Ile dajesz tyle dostajesz !!!


  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    42
    BMW
    E38 735 1999r.
    Skąd
    Stalowa Wola
    Dziękuję za podpowiedź. Próbowałem palić z kabli, ale przykładałem bezpośrednio do akumulatora a później
    z przodu, lecz do masy na kielichu. Nie próbowałem masy do silnika. Sprawdzę.Choć dzisiaj odpaliła i pozostały dwa błędy na wyświetlaczu. Sprawdź światło stop, oraz sprawdź światło wsteczne.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez tynio Zobacz posta
    Witam. Posiadam BMW E 38 benzyna 3,5 z 98 roku.
    Mam problem z rozruchem silnika. Po przekręceniu stacyjki wszystkie kontroli są aktywne, ( zachowują się prawidłowo i po „uzbrojeniu” gasną).
    Po próbie zastartowania silnika kluczykiem- cisza!!! Kontroli nie przygasają. Akumulator jest sprawny, nowy i naładowany. Rozrusznik w ogóle nie kręci!!!. Również rozrusznik sprawny, sprawdzony w profesjonalnym zakładzie. Po kilku próbach odpalenia na wyświetlaczu pojawiło się kilka komunikatów: Bremslicht prufen- sprawdź światło hamowania, RUCKFAHRLICHT PRUFEN- sprawdź światło cofania, MOTORNOTPROGRAMM- program awaryjny silnika, GETRIEBENOTPROGRAMM- transmisja programu awaryjnego, STOP OLDRUK MOTOR- zatrzymać silnik ciśnieniowy oleju.
    Po odłączeniu klemy na cały dzień, raz udało się mi odpalić samochód, który przez kilka dni odpalał, jeździł bardzo dobrze i wszystkie te komunikaty przestały się wyświetlać. Po kolejnej tej samej usterce odłączenie klemy na cały dzień nie przyniosło rezultatu. Za którymś razem silnik udało się uruchomić ale wszedł tylko w tryb awaryjny i nie reagował na pedał gazu.
    Pod spodem samochodu w okolicach „dyfra” po załączeniu zapłonu słychać charakterystyczną tak jak by pracę jakiegoś silniczka, który ma nieregularną pracę. Tak jak by zwiększał i obniżał obroty na przemian.
    Dodaję, że wszystkie płyny są w normie, akumulator sprawny, oraz rozrusznik. Proszę o pomoc. Może ktoś miał podobny problem. Pozdrawiam Ernest.
    Może rozrząd przeskoczył, przyblokował się. Jak ja miałem pęknięty ślizg (tarł), to jak czekałem na naprawę to tak mi się właśnie stało i auto nie było w stanie zakręcić nawet.
    Więcej dowiesz się wyszukując na youtube "m62 rattle" albo "m62 timing chain", "m62 tensioner" i podobne.
    Miałeś wcześniej stukoty przez np. 1 sekundę przy odpalaniu na zimnym - to pierwszy/ostatni objaw....

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    42
    BMW
    E38 735 1999r.
    Skąd
    Stalowa Wola
    Rozrząd miałem robiony rok temu, bo właśnie pękł ślizg. Więc na pewno nie wina rozrządu. Ps. Pisałem wcześniej, że udało się mi dzisiaj odpalić. i silnik pracuje równo i wkręca się świetnie na obroty.

    Lecz przyczyny nie zlokalizowałem. Ciekawe czy jutro odpali, bo jestem w "Polsce" i wracam do domu.
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 07-06-2019 o 08:35

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    Ja bym mimo wszystko sprawdził akumulator. Może być nawet nowy a wadliwy. U mnie wariactwo z bezsensownymi błędami (również skrzyni) i problemy z odpalaniem pojawiły się właśnie przez kłopoty z baterią. Inna opcja, to może czujnik położenia lewarka? Nie wiem, jak to jest rozwiązane w BMW, ale "automat" nie zakręci rozrusznikiem, jeśli nie ma prawidłowo podanej informacji o pozycji lewarka na N lub P.
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    42
    BMW
    E38 735 1999r.
    Skąd
    Stalowa Wola
    to, też sprawdzę po powrocie do domu. tym bardziej, że pod spodem samochodu w momencie jeśli nie chce odpalić słychać dziwny dźwięk, tak jakby silniczka, o którym pisałem w pierwszej wiadomości. A gdy samochód odpala, to tego dźwięku nie słychać (po załączeniu zapłonu)

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    a może jeszcze jakiś immobilizer ktoś kiedyś zakładał

Podobne wątki

  1. 740i nie kręci rozrusznik
    Przez Kamilo22 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 19-09-2018, 05:02
  2. [elektryka] Problem z EWS, nie kręci rozrusznik.
    Przez Kacper740d w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-12-2016, 12:06
  3. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-08-2015, 21:39
  4. [elektryka] Rozrusznik nie kręci
    Przez trajano w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-05-2014, 10:57
  5. [elektryka] Nie kręci silnik, rozrusznik ?
    Przez hubbimakow w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-07-2013, 07:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •