Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: BMW E65 3,0d błąd skrzyni 4f81

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    18
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Łódź

    Post BMW E65 3,0d błąd skrzyni 4f81

    Witam wszystkich
    Pacjent BMW e65 3.0D 231km lift 03.2005
    Od początku miałem problem z przeciąganiem biegów między 3 a 4 więc padło na zakup używanej skrzyni. Po jej montażu biegi wchodziły idealnie lecz po dłuższej jeździe okazało się, że przy schodzeniu z 2 na 1 jest takie puknięcie z tyłu (wiem temat znany zaworki i uszczelki, tulejki). Pierwsze co zrobiłem to zakup nowej płyty separacyjnej, zaworków tulejek i uszczelki tej prostokątnej. Minionej soboty wymieniłem wyżej wymienione, następnie reset adaptacji i było pięknie przez ok 30km, po czym tryb serwisowy i błąd
    4F81 monitorowanie sprzęgła A
    myślę sobie wspaniale, możee uszkodziłem płytę z elektroniką przy montażu. Więc wczoraj wrzuciłem auto na podnośnik (zaznaczam, że nie jestem mechanikiem, a podnośnik mam na własne potrzeby i czasem znajomym naprawiam samochody) i wyjąłem mechatronikę, rozebrałem wziąłem drugą ze starej skrzyni rozebrałem pozamieniałem zaworki i całą resztę, montaż, zalanie olejem według procedury, reset adaptacji i znowu to samo kilkanaście km ok, a następnie to samo. Brak mi już pomysłów co mogłem zrobić nie tak. Liczę na jakieś sugestie, wszystkie będą mile widziane.

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Okular między mechatroniką a skrzynią wymieniłeś?
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    18
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Łódź
    No właśnie sęk w tym, że wymieniłem wszystko zgodnie ze sztuką tulejki, okular jak go nazwałeś, płytę separacyjną i zaworki 6szt. No i co i dupa jest tragedia. Właśnie siedzę i się zastanawiam rozebrać dzisiaj jeszcze raz .........
    A w d....e rozbieram jeszcze raz wieczorem dam znać jaki efekt, ale w razie pomysłów pisz proszę będę miał ze sobą telefon bo zauważyłem, że twoje wpisy na tym forum mają sens.

    No więc tak wczoraj wyjąłem skrzynię jeszcze raz bo wpadłem na pomysł, że może rozsypał się konwerter, ale nic bardziej mylnego założony drugi na 100% sprawny, montaż skrzyni, zalanie olejem, jazda próbna i znowu to samo, tak więc wyjąłem jeszcze raz mechatronikę i dalej nic nie znalazłem.
    Niestety nikt na forum chyba nie jest mi w stanie pomóc więc jestem zmuszony oddać auto do specjalisty od skrzyń, a strasznie tego nie lubię jak ktoś grzebie przy moim autku i nie ma mnie przy tym, ale cóż siła wyższa.
    Dam znać za kilka dni co było przyczyną owej awarii pod warunkiem, że dowiem się prawdy.
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 05-07-2019 o 20:25

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Montując okular, siadł on prawidłowo? Nowy okular ma element, który należy odciąć, gdy montujesz go do starszej skrzyni(okular jest przewidziany też do 6HP28)

    Pytam, ponieważ ISTA dla tego przypadku w starszych rocznikach podaje, że był problem z pękającymi okularami, co skutkowało właśnie błędem sprzęgła A
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #5
    Banned
    Dołączył
    Sep 2018
    Posty
    162
    BMW
    E66 735LI /E46 325i SMG/ E60 M5
    Skąd
    Łódź/Wrexham UK
    Podjedz do Norbiego na szczecińska, powinien poradzić sobie z twoim problemem

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    18
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Łódź
    Też o tym pomyślałem, ale aby się upewnić wczoraj po wyjęciu mechatroniki założyłem stary "okular" i nic to nie zmieniło. W każdym razie temat ciekawy i już zaczęło mnie to trochę irytować, ponieważ nie należę do ludzi, którzy szybko się poddają, ale cóż widocznie wszystkiego sam nie zrobię.

    Dzięki za podpowiedź. Zastanawiałem się do kogo podjechać i wybór padł na serwis skrzyń w konstantynowie łódzkim. Nie to, że są lepsi czy coś, raczej chyba w drodze losowania:)

    Witam wszystkich. Pomyślałem, że się odezwę, aby nikt nie pomyślał, że nie dałem znać.
    Więc jakby to powiedzieć auta jeszcze nie mam:))). Najpierw po 2 tygodniach oczekiwania niby zrobili, ale jakoś dobrze nie było więc wstawiłem ponownie i czekam, czekam, czekanie jest najtrudniejsze:). Może dzisiaj jest szansa na odbiór - zobaczymy. Jak odbiorę dam znać.
    No niestety na dziś też nie udało im się zrobić mojego auta, więc czekam dalej.
    Auto odebrałem chyba w czwartek 04.07.2019, ale w niedzielę 07.07.2019 znowu weszła w tryb awaryjny więc stoi od wtorku w warsztacie i kombinują. Brak mi słów, a za tydzień w sobotę wyjazd wakacyjny 1300km. Może samolot będzie lepszym rozwiązaniem :))
    Ostatnio edytowane przez hempus ; 11-07-2019 o 11:11

Podobne wątki

  1. [skrzynia] Wymiana skrzyni
    Przez Nbreath w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-10-2018, 10:34
  2. Wymiana oleju w skrzyni 5hp24. I po skrzyni!
    Przez Acerbus w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 199
    Ostatni post / autor: 01-02-2016, 08:52
  3. [skrzynia] :(( Leje ze skrzyni
    Przez PawlusK w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-01-2012, 16:01
  4. [pozostale] Po wymianie skrzyni STAU w silniku/skrzyni/na kole
    Przez mandrax1 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-01-2012, 10:34
  5. Brak połączenia skrzyni automatycznej skrzyni
    Przez Andrzejp. w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-02-2009, 07:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •