Witam wszystkich
Pacjent BMW e65 3.0D 231km lift 03.2005
Od początku miałem problem z przeciąganiem biegów między 3 a 4 więc padło na zakup używanej skrzyni. Po jej montażu biegi wchodziły idealnie lecz po dłuższej jeździe okazało się, że przy schodzeniu z 2 na 1 jest takie puknięcie z tyłu (wiem temat znany zaworki i uszczelki, tulejki). Pierwsze co zrobiłem to zakup nowej płyty separacyjnej, zaworków tulejek i uszczelki tej prostokątnej. Minionej soboty wymieniłem wyżej wymienione, następnie reset adaptacji i było pięknie przez ok 30km, po czym tryb serwisowy i błąd
4F81 monitorowanie sprzęgła A
myślę sobie wspaniale, możee uszkodziłem płytę z elektroniką przy montażu. Więc wczoraj wrzuciłem auto na podnośnik (zaznaczam, że nie jestem mechanikiem, a podnośnik mam na własne potrzeby i czasem znajomym naprawiam samochody) i wyjąłem mechatronikę, rozebrałem wziąłem drugą ze starej skrzyni rozebrałem pozamieniałem zaworki i całą resztę, montaż, zalanie olejem według procedury, reset adaptacji i znowu to samo kilkanaście km ok, a następnie to samo. Brak mi już pomysłów co mogłem zrobić nie tak. Liczę na jakieś sugestie, wszystkie będą mile widziane.