Witam ostatnio wymieniane miałem uszczelki pokrywy, uszczelki kolektora, i parę innych głupot, pękła górna miska od kamienia i została wymieniona, od tego dnia na jednej głowicy po odpaleniu, gdy auto już nie jest na ssaniu zaczynam słyszeć dźwięk lekkiego cykania z pod pokrywy, gdy zwiększ obroty wszystko jest ok, uciecha, znalazłem w internecie instrukcje odpowietrzania hydropopychaczy więc 3xpo 3min auto na biegu P było krecone do 3000rpm, objawy po tym zabuegu ustaly na jakieś 5-10min i znowu to samo. Pompa oleju była sprawdzana dokrecona na klej, olej jaki jest zalany to Penrite 5w40 HPR5, nie wiem od jakiego czasu ale podstawa filtra oleju opadła z mocowań właśnie będę ją montował spowrotem na miejsce, może to zaworek zwrotny w niej jest uszkodzony i na niskich obrotach silnik ma za małe ciśnienie i olej nie dochodzi a gdy obroty i ciśnienie oleju idą w górę wszystko robi się spowrotem ciche, silnik m60b40 z 1995r wg licznika 312kkm przelotu auto mam od 3lat, olej wymieniany co 10kkm leje tylko syntetyk. Ostatnio też boryka się z problemem po wymianie sond lambda na Bosch że po odpaleniu auto opada na jakieś 300rpm wbija się na obroty trochę potelepie i zaraz jest ok, krokowiec był czyszczony ale gdy psiukam plakiem w okolicach przepustnicy podnoszą się obroty...

Wysłane z mojego H8416 przy użyciu Tapatalka