Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Zmiana dyferencjału z 2,93 na inny np. 3,46 lub 3,23 (ew. 3,15) - ktoś robił w 740?

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar winmediacenter
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Sulejowek
    A co to za róznica. Kto się ściga limuzyną :P Ważne że odczucie przyspieszenia jest przyjemniejsze o wiele. Z tego co ludzie piszą to może i jakiś przysrost dziesiętnych części sekundy jest. Nie mierzyłem.

  2. #12
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    W E65 4.4 na dyfrze z 3.5, sterownik skrzyni zgłaszał błędy czujnika prędkości przy prędkościach autostradowych

    W E39 po założeniu krótszego dyfru(z opcji SA240) DSC blokowało silnik. Po właściwym kodowaniu wróciło do normy
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Nie bardzo rozumiem - w jaki sposób DSC blokowało silnik? hamowało? Na stałe, czy w jakich sytuacjach?

  4. #14
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez shebi Zobacz posta
    Nie bardzo rozumiem - w jaki sposób DSC blokowało silnik? hamowało? Na stałe, czy w jakich sytuacjach?
    W czasie normalnej jazdy dusiło silnik myśląc, że koła ślizgają się. Po wyłączeniu DSC dało się normalnie jechać.
    Efekt taki jakbyś miał na osiach wyraźne róznice w rozmiarze kół
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #15
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez winmediacenter Zobacz posta
    Sam mam dyfer 3,15 w 740i. Wynikło to ze zmiany motoru na większy. Efekt odczuwalny. Niestety wiąże się to ze zmianą programu w skrzyni biegów od wersji sport. Próbowałem jeszcze kombinować z 3,23 ale nie pasował więc dałem sobie spokój. 3,15 i tak jest już odczuwalne. Btw Kiedyś się zastanawiałem dlaczego moja 740stka z 1994 roku tak drze. okazało się że w tym roczniku był akurat dyfer 3,15 :):)
    Dyfer 3,15 montowany byl na poczatku produkcji tylko w manualach, dopiero po lifcie i TYLKO w wersji SPORT (glownie USA, Anglia, Japonia- czarny sufit i progi/zderzaki w kolorze nadwozia) montowany byl tez w automatach - przyspieszenie do 100 okolo 0,3s lepsze jak przy zwyklym moscie.

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    brzmi sensownie z tym DSC :) - dzięki - przyda się przy rozważaniach co założyć

Podobne wątki

  1. [karoseria] polerowanie listew drzwi ..ktoś robił
    Przez Strema81 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-06-2017, 22:08
  2. Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 03-11-2016, 21:28
  3. popychacz zaworu AJUSA ?? ktoś robił na tym
    Przez kanap w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-11-2013, 21:42
  4. [Stag] Regeneracja KME Gold-ktoś robił?
    Przez rosomak79 w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-10-2013, 19:06
  5. [klima] Wymiana osuszacza klimatyzacji, robił ktoś?
    Przez prezE32s w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 08-06-2011, 21:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •