Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 58

Wątek: Nowe opony Pirelli - Na trzech widać wklęsłości... Prośba o poradę.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Tomek R.
    Dołączył
    Jan 2019
    Posty
    48
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    Warszawa

    Post Nowe opony Pirelli - Na trzech widać wklęsłości... Prośba o poradę.

    W zeszłym tygodniu kupiłem w najbardziej znanym sklepie internetowym komplet opon całorocznych wzmacnianych Pirelli Cinturato All Season Plus 215/65 R16V 102 XL. Jeżdżę spokojnie i stąd taki wybór. Założone w bardzo znanej w Warszawie firmie wulkanizacyjnej. Wczoraj po myjni przypadkowo zauważyłem na prawej tylnej dziwną wklęsłość. Dziś obejrzałem wszystkie i na prawej przedniej i prawej tylnej mam po jednej, na lewym tyle dwie. Lewa przednia chyba nie ma takich pofałdowań. Ogólnie załamka bo kilka złotych kosztowały a nigdy jeszcze czegoś takiego nie miałem, tym bardziej w nowych oponach klasy premium. Jestem zaniepokojony i zastanawiam się co robić. Reklamacja? Nie mogę sobie za bardzo tego wyobrazić? Mam pojechać do wulkanizatora, ściągnąć opony, zapłacić, postawić auto na cegłach i wysyłać je do sklepu itd? Co o tym myślicie?



    Ostatnia fotka to lewy tył gdzie widać te wklęsłości na "11stej i 15stej godzinie"


  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Coś mi świta ze już takie wklęsłością gdzieś kiedyś widziałem Hmm pytanie czy coś z Nimi jest nie tak ? W sensie drgania jakieś ?

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar Tomek R.
    Dołączył
    Jan 2019
    Posty
    48
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    Warszawa
    Nie zauważyłem na razie jakiegoś kłopotu podczas jazdy ale wygląda to słabo i nie zachęca do rozwijania większych prędkości:/ Żona w Lupo ma stare opony i tam nic takiego tam nie występuje mimo że mają 7 lat... A tu nówki i nie byle jakiej firmy:/

  4. #4
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,645
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Ja bym to reklamował bez zastanowienia.
    Powinni przysłać Ci nowe opony, Ty wymieniasz i te dyskusyjne odsyłasz.
    Ubiegałbym się również o zwrot kosztów ponownego montażu.

    Jak dla mnie to wygląda na wadę fabryczną i jazda na takich oponach jest niebezpieczna.

  5. #5
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Wszystko jest ok , nie jest to żadna wada fabryczna i nie powinno to mieć żadnego wpływu na eksploatację. Po prostu niektóre oponay ta mają i nic się nie dzieje.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar Tomek R.
    Dołączył
    Jan 2019
    Posty
    48
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    Warszawa
    Wada fabryczna lub wszystko ok. Jedna opona z najdroższego kompletu który kupiłem w życiu, wygląda jak wszystkie inne które do tej pory miałem i widziałem, a 3 są jakieś pofałdowane i ja mam na tym z rodziną jeździć 140 po autostradzie?? Do nieba?

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Tomek R. Zobacz posta
    Wada fabryczna lub wszystko ok. Jedna opona z najdroższego kompletu który kupiłem w życiu, wygląda jak wszystkie inne które do tej pory miałem i widziałem, a 3 są jakieś pofałdowane i ja mam na tym z rodziną jeździć 140 po autostradzie?? Do nieba?
    Kurde mi ciągle gdzieś świta że widywałem takie załamania i nie wpływało to na jazdę .. Hmm ... A podjedź do pierwszego lepszego wulkanizatora.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar Tomek R.
    Dołączył
    Jan 2019
    Posty
    48
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    Warszawa
    Przy stacji benzynowej na której zauważyłem wklęsłość było Norauto. Poprosiłem pracownika żeby rzucił okiem na oponę. Stwierdził że jest to jakieś uszkodzenie mechaniczne lub wada fabryczna... Ale zrobił to pobieżnie. Jak pisałem, podobne fałdy są na trzech oponach, gdzie na jednej z nich w dwóch miejscach. Jedna wygląda ok. Przygotowuję już maila reklamacyjnego do Oponeo.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    799
    BMW
    e38 728, E39 523, E53 3.0i
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Reklamacja
    e38 728, E39 523, E53 3.0i

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    "Wgłębienie w miejscu dużej zakładki warstwy.
    Zbyt duża zakładka warstwy tekstylnej objawia się, zaś jako wgłębienie i co do zasady będzie o wiele mniej widoczna i nie jest niebezpieczna. Część producentów zwłaszcza opon klasy ekonomicznej stosuje zasadę produkcji z trochę większą zakładkę warstwy, zmniejszając w ten sposób ryzyko problemów ze złączem, degradując jednak jednocześnie wygląd."
    https://www.opony.com.pl/artykul/ust...ryczne/?id=966

    i jeszcze tutaj:
    https://www.continental-opony.pl/sam...cianie-bocznej

    Chyba jednak bym się nie martwił :)

Podobne wątki

  1. [E38] Prośba o ocene trzech e38
    Przez gadzecik w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-05-2014, 14:13
  2. Zimowe Opony ...trzech różnych firm. Które?
    Przez Roobs w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 27-12-2012, 23:45
  3. [opony] Wanli !?!?! Pirelli P6000
    Przez Aldik w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 31-03-2008, 15:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •