Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Skrzynia automatyczna... - Zmiana biegów.

  1. #1

    Skrzynia automatyczna... - Zmiana biegów.

    Witam. Mam taki mały problem odnośnie płynności zmiany biegów w mojej E32. Jest to samochód z silnikiem 5000ccm i skrzynią automatyczną. Otóż gdy po postoju samochodu ruszam to skrzynia nie chce przerzucić biegu na wyższy, dopiero po przejechaniu kilku kilometrów zaczyna działać płynnie. Dzieje się tak zarówno po dłuższym postoju (jak np. w nocy) jak i po godzinnym postoju. Co może być tego przyczyną?. Dodam, że niedawno zmieniłem olej w skrzyni i nic to nie dało.

    Pozdrawiam :)

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    605
    BMW
    E32 750 iA '91 M70B50
    Skąd
    z fabryki
    Jeżeli tarczki się nie upaliły a skrzynie masz szczelną i oleju nie ubywa, wymieniłeś filtr paliwa to może jeszcze pozostać kwestia wymiany sprzęgła hydrokinetycznego tak czy inaczej, bez wizyty u mechanika się nie obejdzie.

    Czy przy wymianie oleju sprawdziłeś czy nie ma w nim opiłków itp.? Jaki miał kolor olej wylewany ze skrzyni?
    usługi i bezpieczeństwo IT
    BMW E32 750iA '91 (magia V12 ) | Ex: BMW E32 735i '87
    Honda VT 1100 chopper
    Schematy E32 (czytelna lista plików)

  3. #3
    Przy wymianie oleju w skrzyni wymieniłem filtr, opiłków nie zauważyłem a olej miał kolor bordowy - kolor oleju przepracowanego.

    Pozdrawiam :)

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    To sprawdź jeszcze czy masz właściwy poziom oleju.

    Bo jest to adekwatny objaw - na zimnym przeciąga biegi, a jak się olej zagrzeje i rozszerzy, to jest cacy.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar beatles86
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    289
    BMW
    E32 m60b40
    Skąd
    Biłgoraj-Lublin
    Jaka jest procedura sprawdzania poziomu oleju w 5hp30, bo mam niepokojące objawy na zimnym silniku mianowicie przeciąga lekko biegi i słyszalne jest takie zziiiii ,po czym wskakuje następny bieg. Dodatkowo niedawno wrzuciłem manualnie 2 normalnie ruszyła i przestała ciągnąć , zaczeła szarpać jakby bieg wpadał i wypadał jakby coś ją trzymało.
    Jak myślicie co może być przyczyną pytam ponieważ chciałem wymienić olej ale nie wiem czy się nie rozleci a nie bardzo w tej chwili stoję z kasą na remont.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    92
    BMW
    E32
    Skąd
    Wrocław
    zazwyczaj na ciepłym pracującym silniku w pozycji neutral... ;)

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Kurde kilka lat temu kolega mial coś takiego w 318, straszyli go ze Bóg wie jakie koszta i wogóle remont aż ktos mu to w końcu zdiagnozował i powiedział ze coś 600zł i po sprawei (ok 2001r), ale jakoś mu to potem przeszło samo hehe, potem sprzedał kumplowi który zaczął szaleć i i tak wykończył całą skrzynie hmm

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Aldik
    Kurde kilka lat temu kolega miał coś takiego w 318, straszyli go ze Bóg wie jakie koszta i w ogóle remont aż ktoś ......
    Tacy fachowcy...zresztą jak wszędzie.

    Mnie też kiedyś straszyli i to podobno dobrzy fachowcy - chcieli remontować ASB (deklarowali koszt ok. 3.5tys), chcieli wymieniać dyfer, wał prostować i wyważać
    tylko żaden z nich nie chciał dostać po mordzie

    skończyło się na 200pln i to z błahej i innej usterki.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •