Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: M54B30 czy N62TUB40

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2018
    Posty
    8
    BMW
    E39
    Skąd
    Trójmiasto

    Post M54B30 czy N62TUB40

    Witam !
    Mam dylemat - poszukuję E65 z silnikiem M54B30 ale im dłużej szukam tym bardziej się waham czy ten silnik w tej budzie da radę. Pokonuję rocznie około 70 000km i mój pierwotny wybór wydawał się uzasadniony z racji spalania tej jednostki oraz jej bezawaryjności. Miałem trzy E39 z tą jednostką napędową i znam ją na wylot....poza dwoma awariami alternatorów nigdy nie zawiodłem się na tych silnikach. Wiadomo jak nietrwałe są widlaste 8-ki....legendarna, cieknąca rurka, uszczelniacze zaworowe oraz wodne alternatory skutecznie zniechęcają - zwłaszcza osoby takie jak ja które co roku pokonują tak spore odległości. Mimo to coraz częściej myślę o silniku N62TUB40 w którym już chyba nie występował felerny alternator chłodzony wodą.
    O opinie i rady proszę osoby które użytkowały lub użytkują którąś z tych dwóch jednostek napędowych.

  2. #2
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Przecież te usterki o których piszesz w 745 przy latach tych aut już dawno ktoś naprawił (chyba że kupisz auto z Japonii z nalotem rzędu 60 tys km) a nawet jeśli nie nie są to jakieś kosmiczne ceny na chwile obecną.
    Ja miałem 10 lat takie e66 fakt latałem nim mniej niż Ty ale zero kłopotów i rurki nawet nie tknąłem więc to wcale nie musi być kłopot.
    Może jestem nieobiektywny (bo taka miałem ) ale 4,5 w PB to optimum w tym aucie moim skromnym zdaniem, lepsze jest tylko 760 ale i ono nie ma bezawaryjnej opinii.
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Adaś ,Ty to za 10 lat zrobiłeś te 70kkm
    Ja mam e65 z M54 i naprawdę daje radę bo jest lżejsza. E65 z N62 też miałem przez trzy miesiące i mimo ,że nic mi się nie zesrało strasznie mnie denerwowała myśl kiedy to nastąpi ,więc aby się nie denerwować sprzedałem i nikt więcej mnie na żadne "N" nie namówi. To był fajny silnik jak był nowy lecz obecnie to granat z wyciągniętą zawleczką i tylko czekać aż .ebnie.
    Ceny e65 z m54 widać na mobile de o ile sa większe, więc niemiaszki też wiedzą o co chodzi w temacie bezawaryjności nad posiadaniem V8 które jest mega kosztowne i awaryjne przy pewnych przebiegach.
    Tak z innej beczki, to ostatnio specjalnie zwróciłem uwagę i przy np 230km/h ma 4100 obrotów silnik więc wg mnie nie jest tak źle.Zakładając ten temat musisz się liczyć z tym, że Ci co nie jezdzili tym autem z tym motorem zawsze będa mieli najwięcej do powiedzenia :)
    Spalanie w trasie przy prędkościach 160-180 km/h średnio wychodzi 10 litrów Pb . Komfort ten sam co w każdej E65 więc decyzję musisz podjąć sam.
    Aaaaa Dodam jeszcze ,że cieknąca rurka i uszczelniacze to nic w porównaniu z zacierającym się cylindrem i nieszczęsnym valvetroniciem za holendarne pieniądze. :)
    Jak chcesz mieć V8 to kup lepiej A8 albo Phaetona
    Ostatnio edytowane przez miro ; 20-05-2019 o 21:58

  4. #4
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Problem z M54 jest taki, że ich prawie nie ma, a te co są to też często stanem technicznym nie grzeszą. V8 jest na pęczki.

    @Irakleo jak trzaskasz tyle kilometrów to chyba tylko 730d lub 730i, ostatecznie coś z V8 w gazie, w przeciwnym wypadku na paliwo rocznie będziesz wydawał tyle, za ile pewnie chcesz kupić samochód ;)

    Usterki w N62 są już rozpracowane. Są kosztowne i kosztowniejsze. Jeżeli jesteś w stanie udźwignąć finansowo ewentualne awarie z już wymienionych wyżej, to szukaj śmiało V8. Dla uspokojenia podpowiem, że ja swoim w 3,5 roku zrobiłem 60k km. Robiłem rurkę, uszczelniacze, komplet wałków w tym Valvetronica, ale nigdy nie zjechałem na lawecie i zawsze dojechałem tam gdzie zaplanowałem, a to jest chyba ważny czynnik. Przede wszystkim profilaktyka i będzie dobrze. A! I wodne alternatory skończyły się w drugiej połowie 2003 roku, więc przedlifty z końcówki 2003 i początku 2004 mają już klasyczny alternator.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Dodam tylko ,że E65 z M54 wszystkie miały klasyczny alternator....ehhhh Co tu gadać To w ogóle jest klasyczne BMW w tym wydaniu. :)
    Widzisz @Damned. Chciałem sprzedać to każdy by chciał ,ale za 20 koła a wyboru za bardzo nie ma. Więc albo ktoś doceni ,albo niech jezdzi klekotem lub boryka sie z usterkami N62 :)
    Ostatnio edytowane przez miro ; 21-05-2019 o 08:06

  6. #6
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Chciałem sprzedać to każdy by chciał ,ale za 20 koła a wyboru za bardzo nie ma
    Każdy by chciał tanio kupić, drogo sprzedać ;) To od siebie dodam, że E65 to nie tylko silnik. Tam jest jeszcze sporo innych rzeczy, które są wspólne dla wszystkich wersji silnikowych i które też potrafią być albo kosztowne, albo upierdliwe w naprawie. Np. wszelakie błędy z czujników Airbag, albo ogólne usterki pętli światłowodowej. Zawias trochę kosztuje. Usterki skrzyni biegów.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2018
    Posty
    8
    BMW
    E39
    Skąd
    Trójmiasto
    tak jak wcześniej napisałem - M54 znam na wylot i potrafię praktycznie przewidzieć i zapobiec każdej usterce tego silnika. Miro słusznie wspomniał że E65 z V8 są tanie i z doświadczenia wiem, bo pracuję za Odrą że jest ich dosłownie na pęczki za niewielkie pieniądze. Niestety E65 z silnikiem M54B30 jest jak na lekarstwo i trudno je upolować głównie z racji że wyprodukowano ich bardzo niewiele. Ceny też nie są jakieś wygórowane bo to dla większości Niemców model z najsłabszym silnikiem. Jak ktoś jest naprawdę bardzo sfokusowany na ten silnik to zawsze ma olbrzymi wybór E60 z tymi jednostkami. Mi osobiście w E65 pasują dwie rzeczy - ogromny komfort podczas wielogodzinnych podróży na które jestem skazany oraz miejsce na ogromną bitlę LPG czego nie mam w E60. Obecnie dobijam E39 z silnikiem M54B22 który wbrew pozorom nie jest wcale ekonomiczny a nawet najsłabsza wersja E65 z silnikiem M54B30 będzie i tak mocniejsza i szybsza od mojej obecnej drezyny. Mam jeszcze E46 w najcięższej wersji Cabrio której masa jest tylko o 95kg lżejsza od E65 z tym samym silnikiem i jej osiągi w pełni mnie satysfakcjonują.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Tu chciałem swoją sprzedać, ale wydawało się narodowi za drogo, więc stwierdziłem ,że będę piąty rok się nią cieszył.
    https://7er.pl/showthread.php/53413-Moja-E65-730-i
    Jakie jest Twoje zdanie na ten temat ?

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2018
    Posty
    8
    BMW
    E39
    Skąd
    Trójmiasto
    NIe pamiętam dokładnie jaka była cena....ale dla mnie zdecydowanie z kosmosu. Argumentowałeś ją inwestycjami w to auto co dla mnie jest poniekąd zrozumiałe, lecz nie jest to żadnym odniesieniem dla 90% potencjalnych klientów którzy patrzą na rocznik i cenę rykową.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok
    Był czas się przyzwyczaić, że wyjątkowo zadbane auta są poza ceną rynkową. W szczególności auta typu BMW i inne premium. Wiele aut ma ceny bez nawiązania w ogóle to ogołu rynku i często są nawet tyle warte. Natomiast czy ktoś je kupi za tą cenę, to druga strona medalu. Niektórzy szukają najdroższych, aby były jak najbardziej zadbane. Inni najtańszych aby samemu zrobić. Najczęściej dając tak wysoką cenę, można więcej ponegocjować sobie, ponieważ każdy kupujący chce opuszczenia ceny o 5-20% na wejściu, telefonicznie, a kolejne tyle samo na miejscu. Bo coś znalazł, to jeszcze mu opuścić, a to co przez telefon, to przecież cena wyjściowa...

Podobne wątki

  1. [silnik] Grzechotanie w silniku m54b30, pompa oleju? Link do filmu
    Przez fraczek86 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 05-02-2018, 22:01
  2. [E65/66] Witam, Gutek z e65 m54b30 :)
    Przez gutekbialystok w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-07-2015, 18:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •