Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: kredyt, jaki najlepszy

  1. #11
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Dla mnie wygląda to zupełnie inaczej:

    Stopa roczna kredytu to średnio 7,33 %
    Stopa roczna loakty to średnio 5,5 %

    Gdzieś te 1,5% się gubi na Twoją niekorzyść. Dodatkowo jak weźmiesz kredyt w CHF to jeszcze wchodzi w gre "szczęśliwa mocna złotówka" (a czy tak się stanie ?? zobaczymy i poczekamy)
    Pić trzeba ! Jeść można !

  2. #12
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    no wlasnie te 1,5% gdzies jest, ale nieumiem tego policzyc, a dlaczego mam niebrac w zlotowkach?

  3. #13
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez krzywy191
    no wlasnie te 1,5% gdzies jest, ale nieumiem tego policzyc, a dlaczego mam niebrac w zlotowkach?
    Przy mocnym złotym opłaca się brać kredyt we Frankach. Ale to jest jak gra na giełdzie. może się okazać , że za chwile złotówka dostanie mocnego kopa w dół (tak jak prognozuje MKF) i wtedy raty w CHF są mniej opłacalne biorąc kredyt w CHF.

    Mechanizm banków po aferze Baksików jest tak przemyślany aby bank zarobił na kredycie nie tracąc na lokacie. W openfinace uczyli prostego schematu , że jeżeli kredyt ma stopę np. 7,33% to średnia lakat na rynku nie może przekroczyć 80% wartości oprocentowania kredytu. Oczywiście bank nie zarabia tylko na oprocentowaniu kredytu ale również na kosztach opisanych gwiazdką * np. koszty uzyskania , ubezpieczenie, gorszy przelicznik CHF przy mocnej złotówce (oczywiście UOK zwrócł się z tym do sądów ale co z tego będzie to nie wiem).
    Pić trzeba ! Jeść można !

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krabi_one
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    193
    BMW
    E60 530i
    Skąd
    UK
    z tego co wiem to jednak chyba najlepiej brać w tej walucie w której się zarabia.
    No chyba, że ryzyko to dla Ciebie pic na wodę.
    teraz trochę ludzi się wkór... na osłabienie złotówki , ale tak na prawdę sami wiedzieli co biorą i nie ma na to rady.
    Więc skoczyła rata i to nieźle (i jak narazie to chyba nie spada , więc jak sobie wyliczysz 1400 , weźmiesz we frankach, a za rok może się okazać że straciłeś pracę a rata nie wynosi 1400 ale 2400 )

    Ale to jest do przemyślenia.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    199
    BMW
    Była przepiękna E38
    Skąd
    Jelenia Góra
    Jaki kredyt i gdzie zależy od dokumentów potwierdzających zdolność. Dlatego potrzebne są Twoje ścisłe dane. Dodatkowo są możliwości negocjacji marży banku i kosztów uzyskania kredytu i oprocentowania. Ale to rozmowa na telefon nie na fomum. Musisz udzielić sporo odpowiedzi, które zapewne nie nadają się na forum z uwagi na ochronę danych osobowych i kilku innych ustaw.
    ..:: 7er forever ::..
    ..:: RC Jelenia Góra ::..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •