Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 17

W±tek: Pompa wspomagania

  1. #1
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2010
    Posty
    7

    Pompa wspomagania

    Witam!
    Mam problem z pomp± wspomagania, otó¿ mój samochód sta³ 4 lata w bezruchu, uda³o mi siê go uruchomiæ, ale od razu s³ychaæ by³o wyj±c± pompê wspomagania. Oczywi¶cie przy próbie skrêtu to siê nasila. Pompê mam ju¿ wymontowan± i tutaj moje pytanie: Poniewa¿ nigdzie w okolicy nie mogê takiej pompy namierzyæ mo¿e kto¶ z Was ma ów pompê na sprzedanie lub podzieli siê informacj± na temat jej naprawy/regeneracji.
    Pozdrawiam!

  2. #2
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar DoDominik
    Do³±czy³
    Jul 2010
    Posty
    503
    BMW
    e32 m30b30 88'
    Sk±d
    Kluczbork
    Blog
    9
    a stan p³ynu sprawdzi³e¶ przed wymontowaniem ?

    Na google wystarczy wpisaæ " regeneracja pomp wspomagania "

    http://www.google.pl/search?q=regene...ient=firefox-a :D

    ________________________________________

  3. #3
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2010
    Posty
    7
    Tak, p³yn by³. Muszê wys³aæ j± gdzie¶ na regeneracjê. Póki co przednie hamulce mam nowe. Zregenerowa³em zaciski (nowe t³oczki 8szt, reperaturki, odpowietrzniki), nowe klocki + oczywi¶cie czujnik, nowe tarcze. Piêknie to ju¿ wygl±da tylko, ¿e nie hamuje, bo bez pompy wspomagania nie mam wspomagania hamulca i póki co jest to tylko spowalniacz, ale gdy ju¿ zrobiê pompê to mam nadziejê, ¿e te czterot³oczkowe zaciski skutecznie bêd± zatrzymywa³y samochód :P

  4. #4
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar DoDominik
    Do³±czy³
    Jul 2010
    Posty
    503
    BMW
    e32 m30b30 88'
    Sk±d
    Kluczbork
    Blog
    9
    to mo¿e jaki¶ przeczep pompy ? na mocniejsz± ? :D

    ________________________________________

  5. #5
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2010
    Posty
    7
    Pompa wróci³a z regeneracji i chodzi piêknie :) za regeneracjê zap³aci³em 100z³ + 30z³ przesy³ka kurierska :)

  6. #6
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar DoDominik
    Do³±czy³
    Jul 2010
    Posty
    503
    BMW
    e32 m30b30 88'
    Sk±d
    Kluczbork
    Blog
    9
    Wysy³a³e¶ w ciemno czy kto¶ Ci kogo¶ poleci³ ?

    100z³ to chyba nie du¿o ?

    ________________________________________

  7. #7
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Dec 2008
    Posty
    8
    BMW
    E23,E24,E21
    Sk±d
    ZWIERZYNIEC
    Cytat Zamieszczone przez Bercik_e23
    Pompa wróci³a z regeneracji i chodzi piêknie :) za regeneracjê zap³aci³em 100z³ + 30z³ przesy³ka kurierska :)
    daj namiar , gdzie robi³e¶

  8. #8
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Sep 2010
    Posty
    7
    Wys³a³em w ciemno, pompa posz³a do Bydgoszczy, a mam nie mi³e wspomnienia po wysy³ce kilku gratów do motocykla w³a¶nie do Bydgoszczy, gdy¿ go¶æ chromowa³ mi je ponad pó³ roku, a zapewnia³, ¿e zrobi to maxymalnie w dwa miesi±ce. :x Cz³owiek, któremu wys³a³em pompê jest rzetelny i zrobi³ w ci±gu jednego dnia, tyle, ¿e Opek wióz³ j± prawie 2 tygodnie :/ Ale z jako¶ci us³ugi jestem zadowolony.
    Cytat Zamieszczone przez DoDominik
    100z³ to chyba nie du¿o ?
    To nawet powiedzia³bym ma³o, gdy¿ znajomy za u¿ywan± pompê do e23 zap³aci³ 250z³ i te pompy chodz± w takich cenach, je¿eli da radê je namierzyæ. Pompê odes³a³em tutaj: http://allegro.pl./regeneracja-pomp-...270595708.html

    Pozdrawiam! ;)

  9. #9
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jan 2018
    Posty
    36
    BMW
    BMW E23 728i
    Sk±d
    ¯
    Witam. Postanowi³em zregenerowaæ star± pompê, wymieni³em wszystkie oringi, uszczelniacze i ³o¿ysko. Zala³em p³ynem Hipol ATF IID (Dexron 2), odpowietrzy³em przez krêcenie do pozycji max lewo - prawo, oraz pompowa³em hamulcem (przeczyta³em tak w instrukcji do mojej BMW). Natomiast pompa dalej piszczy i szarpie przy maxymalnym skrêcie kierownicy, teraz nawet troszkê mocniej.. Kiedy przytrzymam kierownicy w pozycji max s³ychaæ przez sekundê/dwie jakie¶ syczenie, jakby powietrze sk±d¶ ucieka³o, natomiast nie ma ¿adnych wycieków itp. Czy do poprawnego dzia³ania musz± byæ odpowietrzone tak¿e hamulce? Bo poddawa³em regeneracji tak¿e pompê hamulcow± i jeszcze nie mia³em czasu jej odpowietrzyæ.

  10. #10
    Vip Vip Awatar ttrol
    Do³±czy³
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Sk±d
    Zgorza³a/Warszawa

    Post

    jak wygl±da³a bie¿nia pompy oraz ³opatki? Wspomaganie hydrauliczne hamulcy?
    pozdrawiam Bartek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •