Koledzy,

o ile dobrze wyszukałem, to problem jest znany, chodzi o uszczelkę przy chromowanej zewnętrznej listwie ozdobnej, która leci nad drzwiami, tej co na rysunku:

https://ibb.co/WsZMCm8

Z tego co sprawdziłem, to uszczelka jest sprzedawana z całą chromowaną listwą, czyli OEM: 51138125475, co jest w ASO w kosmicznej cenie(!) zwłaszcza jak weźmie się pod uwagę, że liczone jest na stronę z dwóch części, z których składa się całość, to daje 4 elementy i masakryczną cenę.

Gdzieś w necie widziałem, że wstawiają uszczelkę gumową do okien, ale podobno klej puszcza po jakimś czasie i się całość odkleja...

Chciałbym to zrobić porządnie, bo zaczepy są praktycznie jednorazowe i po wypięciu listwy trzeba wstawiać nowe, więc tu mam prośbę o poradę:
a) Czy macie jakiś patent jak tą uszczelkę wymienić i zrobić to porządnie? Czy jest jakiś zamiennik? Czy może ja źle patrzę na partsy i oznaczenia i można najchętniej kupić ORI w dobrej cenie?
b) Jak skutecznie wkleić zatrzaski do chromowanej listwy, zwłaszcza te z tylnej części listwy, bo fabrycznie one są wklejone na jakiś szuwaks?

Jak sobie poradzić z tym problemem? Macie jakieś doświadczenie?

Byłbym wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam. R