Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Wątek: Listwa chromowana i parciejąca uszczelka

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    6
    BMW
    E38 740D
    Skąd
    WAWA
    Nie potrzebujesz wszystkich 4 elementow a jedynie ich 2 koncowych czesci tzw siekierek . Tylko w nich wystepuje uszczelka . W pozostalej czesci jej nie ma . Jedno sie zgadza nie sa tanie. Ale albo rybki albo ...
    Ciesze sie ze kupilem jak kosztowaly po 600 a nie po 1000 jak obecnie .

    https://i.postimg.cc/bJp26X7k/20170213-101635.jpg

    Niestety po wpisaniu hasla uszelka siekierek ogloszenie na olx jest nieaktualne . Moze trzeba chwile poczekac bo wiem ze ktos tym handluje

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    101
    BMW
    E38
    Skąd
    Polski
    @Mastello - uszczelka sprzedawana jest z jak Ty to nazwałeś "siekierkach", ale również na przednio-środkowej części i nie ma możliwości kupienia tego osobno! Czy nie ma wyjścia i jak ja czytam partsy, to na stronę występuje komplet!

    Szacun, że tyle zainwestowałeś, pozazdroszczę. Jednorazowo mając perspektywę nastu lat, to można się zastanowić, ale jak po kilku latach uszczelka ma znowu sparcieć, to pytanie czy warto tak przeinwestowywać w część, gdzie gro jej kosztów stanowi listwa chromowana, a nie sama guma!

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    6
    BMW
    E38 740D
    Skąd
    WAWA
    Nie wiem czy sie dobrze rozumiemy . Ale jeszcze raz . Po pierwsze zacznijmy od tego ze numer czesci o ktorej wydaje mi sie ze mowisz to 51 13 8 125 469 ( tutaj wersja chrom ) a nie tak jak podajesz 51138125475. Same siekierki wystepuja odzielnie w sprzedazy . Numer ktory podales potyczy przedniej czesci ktora fachowo nazywa sie listwa rynienki dachowej . Sa to jednak dwa odzielne elmenty ktore na samochodzie lacza sie nad tylnymi drzwiami e38.
    Po drugie tez bylem zaskoczony ze ten kawalek rynienki z uszczelka moze tyle kosztowac ale nie interesuja mnie polsrodki . Moje auto od kilku lat wyjezdza tylko okazjonalnie i odpukac od klilku lat nic zlego sie nie dzieje z tymi uszczelkami

    Znalazlem aukcje na olx
    https://www.olx.pl/oferta/uszczelki-...5-IDzWrhZ.html
    Ostatnio edytowane przez Mastello ; 16-05-2019 o 18:47

  4. #14
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Proszę ;)

    kontakt na FB: https://www.facebook.com/kamil.matusik.39


  5. #15
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2017
    Posty
    185
    BMW
    e38 750IL
    Skąd
    opolskie
    Mogę polecić. mam założone w swojej "babuni"

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Mi po kilku-klikuanstu latach się pokruszyły i lakiernik jak zdejmował listwy to je wyciął.
    Ja teraz mam wycięte, ale nie zauważam różnic. Ktoś też miał tak wycięte i zauważył jakąś różnicę (albo po założeniu tych gumek)? Jaką?
    Bo zastanawiam się czy w ogóle warto.

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Ja u siebie wydłubałem bo się już pokruszyły i jakoś nie rzuca się to w oczy. Możesz być pewien, że nikt kto choć trochę się nie zna na E38 albo jej nie posiadał nie zauważy ich braku. Bardziej wymienia się je po to żeby było tak jak w oryginale i dla własnego dobrego samopoczucia, bo te uszczelki i tak nie pełnią żadnej funkcji. I tak niczego nie uszczelniają.

  8. #18
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Cytat Zamieszczone przez Słowik Zobacz posta
    te uszczelki i tak nie pełnią żadnej funkcji. I tak niczego nie uszczelniają.
    No chyba nie do końca , jeśli chcesz mieć czyste wnęki w tylnych otworach drzwiowych to te uszczelki muszą być.

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    W których otworach drzwiowych?
    Ja tylko po jeździe autostradą w deszczu zauważyłem takie ślady na karoserii po brudnej wodzie na słupku C - być może to tylko przed tym chroniło?

  10. #20
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Tam gdzie jest przykręcony plastik od zamka , na słupku. Jest tam dodatkowa uszczelka na kancie ,ale właśnie poprzez brak uszczelki na siekierce woda i brud wlatuje do wnęki.

Podobne wątki

  1. Listwa Reg
    Przez oizo_pl w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-08-2014, 20:21
  2. Listwa problem
    Przez Mikołaj w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-07-2010, 15:04
  3. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 19-01-2010, 23:15

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •