Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: [pozostale] Automatyczny włącznik świateł mijania

  1. #21
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    ?? O co chodzi :)
    Kolega ma Citroena Xare VTS ze skandynawii i jemu zawsze się świecą światła po włączeniu zapłonu (lub odpaleniu silnika nie zwróciłem uwagi)
    Opcja, którą opisujesz dla Citroena to są właśnie światła dzienne ECE, polegające na tym, że po wyłączeniu zapłonu i pozostawieniu przełącznika świateł w pozycji mijania gaśnie wszystko.

    Cytat Zamieszczone przez coboss
    U mnie mam czujnik deszczu i czujnik zmierzchu poznałem np. po tym jak chcę podświetlić wnętrze przy zamkniętym aucie (naciskam przycisk zamykania drzwi). Raz tak zrobiłem w dzień i nie wiedziałem (było pochmurno ale nie na tyle aby zareagował czujnik) czy mam omamy czy nie włączają się światła w środku, podchodzę i faktycznie nie reaguje jak jest jasno czyli czujnik działa. Zapewne jest to po to aby się włączały same światła gdy się robi ciemno ale jak wiemy teraz jest to niepotrzebne bo na światłach jeździ się cały dzień.

    A automatycznie włączanie świateł jakoś samo mi się uaktywniło po tym jak odłączyłem aku na całą noc (reset ustawień). Teraz jak włączę światła i zgaszę silnik to światła gasną (łącznie z postojówkami!) przekręcam kluczyk w pozycję 2 świecą postojówki, włączam zapłon świecą światła mijania, nie zwróciłem uwagi czy po ustawieniu kluczyka na zapłon czy dopiero po odpaleniu silnika (teraz nie mam możliwości sprawdzić) ale w każdym bądź razie są automatycznie włączane :)
    W e38 nigdy nie było czujnika deszczu i świateł (RLS) - opcja ta pojawiła się dopiero w e39 w 2001 roku.

    Cytat Zamieszczone przez coboss
    A teraz nie do tematu powiedzcie jak mam aktywować czujnik deszczu bo nie jest włączony i za diabła nie wiem jak go uruchomić sposób z instrukcji nie działa (instrukcja do aut przed liftem) a ja mam 730d po lifcie, może tam jest inaczej? :/ drażni mnie to
    Dodam że wycieraczki reagują tylko na prędkość regulacja w dźwigni jest "martwa" czy ustawie tak czy siak nie ma znaczenia nic to nie zmienia

    Być może, masz uszkodzony czujnik deszczu.

  2. #22
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Cytat Zamieszczone przez PAWIOR
    Byłem w ASO i cena za ustawienie automtycznego włączania świateł i chowania lusterek z pilota to koło godziny i 320pln.
    hehehe, dobre ;D ;D
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  3. #23
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    ?? O co chodzi :)
    Kolega ma Citroena Xare VTS ze skandynawii i jemu zawsze się świecą światła po włączeniu zapłonu (lub odpaleniu silnika nie zwróciłem uwagi)
    Opcja, którą opisujesz dla Citroena to są właśnie światła dzienne ECE, polegające na tym, że po wyłączeniu zapłonu i pozostawieniu przełącznika świateł w pozycji mijania gaśnie wszystko.
    no nie, dla tego napisałem, że jest to wersja skandynawska a tam od zawsze się jeździ na włączonych światłach. Każde auto z tego półwyspu ma robione fabrycznie automatyczne światła (warto zapamiętać) nie musisz nić włączać czy przekręcać włącznika one po prostu zawsze świecą.


    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    W e38 nigdy nie było czujnika deszczu i świateł (RLS) - opcja ta pojawiła się dopiero w e39 w 2001 roku.
    Spoko a więc tym razem mam z tuningowane czujniki, przednią szybę i reflektory (z tym że mam czujnik zmierzchu a nie świateł, nie wiem czy się przejęzyczyłeś czy coś innego masz na myśli)

    Cytat Zamieszczone przez sylwekk
    Być może, masz uszkodzony czujnik deszczu.
    Może też być ale na diagnostyce nie wyszło nic. Podobno to się zdarza i w cale nie tak rzadko. Resetuje się sterownik i ma śmigać tylko pytanie jak to zrobić? (problem coś jak z dachem uchylnym itd)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #24
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    ......

    no nie, dla tego napisałem, że jest to wersja skandynawska a tam od zawsze się jeździ na włączonych światłach. Każde auto z tego półwyspu ma robione fabrycznie automatyczne światła (warto zapamiętać) nie musisz nić włączać czy przekręcać włącznika one po prostu zawsze świecą.
    To tylko kwestia zakodowania, sterowniki są takie same.

    Cytat Zamieszczone przez coboss
    ....
    Spoko a więc tym razem mam z tuningowane czujniki, przednią szybę i reflektory (z tym że mam czujnik zmierzchu a nie świateł, nie wiem czy się przejęzyczyłeś czy coś innego masz na myśli)
    RLS (Rain Light Sensor) - czyli sensor deszczu/świateł. Takie cudo było montowane w e39 i późniejszych modelach po 2001 roku. e38 nigdy tego nie miało. Może masz założony jakiś patent....

    Cytat Zamieszczone przez coboss
    ....
    Może też być ale na diagnostyce nie wyszło nic. Podobno to się zdarza i w cale nie tak rzadko. Resetuje się sterownik i ma śmigać tylko pytanie jak to zrobić? (problem coś jak z dachem uchylnym itd)
    RS (Rain Sensor) nie występuje jako odrębny sterownik, stąd problem ze zdiagnozowaniem.

  5. #25
    U mnie jest sensor deszczu, przeciez na tej zasadzie wycieraczki chodzą same :)

  6. #26
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    To skąd moje auto wie kiedy jest ciemno a kiedy jasno? Jak jest jasno na dworze to nie mogę z pilota włączyć oświetlenia wnętrza bo nie działa, gdy zrobi się ciemno lub szarawo to w tedy się włącza... coś musi być, albo może ktoś coś dokładał. Tak samo jak mam światła automatyczne a Wy nie, ogólnie nic nie było grzebane przy aucie i jestem niemal przekonany, że tak jest fabrycznie... w sumie nie będę się nad tym skupiał bo jest mi to niepotrzebne mam inne zmartwienia z moją Leady :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  7. #27
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    42
    BMW
    e65 730d 2004
    Skąd
    Toruń
    Cytat Zamieszczone przez greg38
    mam u siebie wlaczone US swiatla dzienne - sa to swiatla dlugie z zaplone ze zmniejszona moca. Na forum sa fotki.
    Czy jest ktoś w okolicach Torunia co mógł by mi coś takiego włączyć? oczywiście nie za darmo.... kwestia dogadania ;)

    Byłem dziś w jednymwarsztacie co mają kompa boscha i niezabardzo wiedzieli jak to zrobić.
    Pozdrawiam serdecznie,

    Były:
    e34 525 tds '95 chip na 172 KM
    e32 740i '93
    Kawasaki ZX 12R z PCIII 200 KM

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •