Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: [pozostale] Automatyczny włącznik świateł mijania

  1. #11
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    A mi z kolei nie pasują dzienne (50% z długich) do ringów i dlatego mam ustawione postojówki razem z ksenonem po kluczyku.. I gdzieś mam to czy się przepali czy nie ;)

    Efekt mnie zadowala, a i władza nie ma się jak przyczepić - przynajmniej do świateł :hah:

    I wszystko softowo w LCM II

    Popieram też tak mam dzięki koledze Sylwekk :papa:
    Cеребряный бумер

    20'' inch ALPINA Wheels

    Moje Przywitaj sie ;D http://7er.pl/showthread.php/2460-e3...ighlight=Witam

  2. #12
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Ja jednak uwazam jazde na ksenonach w lato, w pelnym sloncu przy 30°C za bezsens.

    Panstwo bije tylko podatki na paliwie, bo jak pomyslec jesli kazde auto spali chocby nawet 0,05 - 0,1 l/100km wiecej Pb i to razy pare milionow aut, to ile paliwa i podatkow wychodzi, nie wsponinajac o spalinach. A poprawa bezpieczenstwa znikoma, austriacy sami sie przekonali. teraz wszystkie auta sa jednakowe, razem z motocyklami, bo wszyscy swieca a co niektorzy slepia. :(

    Rozwiazanie od listopada do marca bylo wg. mnie idealne.

    Ale to jest tylko moje zdanie. :D

    @Jey, miales jakies pytania Smerfow co do swiatel US czy jest jak narazie spoko, po tym czasie jak ci wlaczylem?

    A, ze w PL przepis jest, to wybralem US w dlugich :D
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  3. #13
    Ja w swoim aucie mam włączone dzienne typu US (jak Greg38). Jest tylko jeden mały myk - nasze prawo jako "lepsze" od innych nakazuje włączanie świateł dziennych wraz z tylnymi postojówkami. Oczywiście trzeba najpierw stwierdzić, że światła z tyłu nie świecą.... W LCM3 można zakodować tak, że działają jednocześnie światła US (osłabione drogowe) oraz ECE (po wyłączeniu zapłonu gasną wszystkie światła na zewnątrz w pozycji "mijania").

    Obecnie jestem na etapie przygotowywania rozwiązania w oparciu o czujnik zmierzchu, które to rozwiązanie powinno działać tak, że w dzień świecą dzienne US a po zmierzchu lub w tunelu świecą mijania (xenon).

    Co do zasadności jazdy na światłach w lecie zgadzam się z Gregiem - nie ma to żadnego sensu w kontekście bezpieczeństwa. W moim odczuciu bezpieczeństwo na tym straciło, bo wypatrzeć teraz motocyklistę w gąszczu reflektorów w mieście jest dużo trudniejsze. Poza tym mniej się człowiek koncentruje na "obiektach" bez świateł (choćby rowerzyści)....

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chester
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    361
    BMW
    E66 730Ld
    Skąd
    Górny Śląsk
    w tym miejscu się nie zgodzę z przedmówcami ponieważ w jasnym słońcu samochód z włączonymi światłami jest bardziej widoczny i już się o tym nie raz przekonałem.
    Ale zejdźmy z tego "nie na temat" - powróćmy do pytania autora.
    Sam jestem zainteresowany możliwością automatycznego włączania świateł z tym, że ja mam E32 - swoją droga ciekawe czy da się to zrobić u mnie softem.


    Pzdr
    Chester

  5. #15
    Cytat Zamieszczone przez chester
    w tym miejscu się nie zgodzę z przedmówcami ponieważ w jasnym słońcu samochód z włączonymi światłami jest bardziej widoczny i już się o tym nie raz przekonałem.
    ....
    Ja nie przeczę, że nie widać lepiej auta z włączonymi światłami. Ale fakt, że jest taki obowiązek, powoduje przyjęcie za pewnik, że wszyscy mają włączone światła, a to odczula nas na zapominalskich. Tak jak to Greg napisał, w takiej Austrii doszli do tego, że więcej z tego wyszło strat niż zysków i potrafili się wycofać. U nas do takich wniosków nie dojdą, bo jak zapełnić dziurę powstałą w wyniku nienałożenia 100-złotowego mandatu??


    Cytat Zamieszczone przez chester
    ....
    Sam jestem zainteresowany możliwością automatycznego włączania świateł z tym, że ja mam E32 - swoją droga ciekawe czy da się to zrobić u mnie softem.

    ....
    Mam właśnie na podwórku e34 więc zobaczę, jakie tam drzemią opcje.... ;D

  6. #16
    Cytat Zamieszczone przez greg38
    @Jey, miales jakies pytania Smerfow co do swiatel US czy jest jak narazie spoko, po tym czasie jak ci wlaczylem?
    Prawdę powiedziawszy, odpkuać, nie miałem od tego czasu kontroli. A w razie czego będę rżnął głupa że tak auto wyszło z fabryki :)
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chester
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    361
    BMW
    E66 730Ld
    Skąd
    Górny Śląsk
    Mam właśnie na podwórku e34 więc zobaczę, jakie tam drzemią opcje.... ;D
    Byłbym wdzięczny za sprawdzenie.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar hrabia81
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    870
    BMW
    Chwilowo brak
    Skąd
    Polska
    ja tez juz mam u siebie taki bajer i powiem wam ze jest to bardziej poreczne. dzieki sylwekk
    P.P.K.K

  9. #19
    Byłem w ASO i cena za ustawienie automtycznego włączania świateł i chowania lusterek z pilota to koło godziny i 320pln.

  10. #20
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    ?? O co chodzi :)
    Kolega ma Citroena Xare VTS ze skandynawii i jemu zawsze się świecą światła po włączeniu zapłonu (lub odpaleniu silnika nie zwróciłem uwagi)

    U mnie mam czujnik deszczu i czujnik zmierzchu poznałem np. po tym jak chcę podświetlić wnętrze przy zamkniętym aucie (naciskam przycisk zamykania drzwi). Raz tak zrobiłem w dzień i nie wiedziałem (było pochmurno ale nie na tyle aby zareagował czujnik) czy mam omamy czy nie włączają się światła w środku, podchodzę i faktycznie nie reaguje jak jest jasno czyli czujnik działa. Zapewne jest to po to aby się włączały same światła gdy się robi ciemno ale jak wiemy teraz jest to niepotrzebne bo na światłach jeździ się cały dzień.

    A automatycznie włączanie świateł jakoś samo mi się uaktywniło po tym jak odłączyłem aku na całą noc (reset ustawień). Teraz jak włączę światła i zgaszę silnik to światła gasną (łącznie z postojówkami!) przekręcam kluczyk w pozycję 2 świecą postojówki, włączam zapłon świecą światła mijania, nie zwróciłem uwagi czy po ustawieniu kluczyka na zapłon czy dopiero po odpaleniu silnika (teraz nie mam możliwości sprawdzić) ale w każdym bądź razie są automatycznie włączane :)


    A teraz nie do tematu powiedzcie jak mam aktywować czujnik deszczu bo nie jest włączony i za diabła nie wiem jak go uruchomić sposób z instrukcji nie działa (instrukcja do aut przed liftem) a ja mam 730d po lifcie, może tam jest inaczej? :/ drażni mnie to
    Dodam że wycieraczki reagują tylko na prędkość regulacja w dźwigni jest "martwa" czy ustawie tak czy siak nie ma znaczenia nic to nie zmienia
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •