Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: [ tuning] doswietlanie zakretow,

  1. #1
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski

    [ tuning] doswietlanie zakretow,

    kurcze szukalem aukcji i gdzies mi przepadla, ktos kupil czy jak ale niewazne..

    w niedziele widzialem modol ktor montuje sie pod maska, a on mierzy przeciazenie, tz w ktorą strona auto skreca i zalacza ten halogen aby doswietlic zakret,pozniej halogen powoli i ladnie sie wygasza i tak na zmiane w zaleznosci w ktora strone skrecasz, i to kosztowalo okolo 350zl, jak znajde dam linka, co wy na takie bajer?

  2. #2
    7ka
    Gość
    hmmm....mercedes wpadl na inny pomysl doswietlania zakretow...przy skrecie w prawo wlacza sie prawy halogen... :)

  3. #3
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Skoda też to ma np roomster.-wygląda to idiotycznie np na parkingu przy manewrach. Sam widziałem. :D
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    233
    BMW
    e38, M62B44TU, 2000r
    Skąd
    Aachen
    Tzn. jak można to sobie wyobrazić: działa to tylko podczas manewrowania na parkingu, czy w czasie jazdy też? Jak zaświeca się ten halogen: od razu- blink i świeci na maxa, czy w zależności od tego jak mocno skręcimy kierownice, to z taką mocą świeci? Jak jedziemy- powiedzmy prosto na autostradzie- to tak naprawde nigdy idealnie w lini prostej- zawsze sie "balansuje" na drodze od lewej do prawej i odwrotnie (ze względu na wiatr, nierówności na drodze, zużyty układ kierowniczy, umiejętności, sytuacje na drodze): czy oznacza to, że w czasie tego "balansowania" co chwila załączają sie halogeny?? Czy działa to dopiero od jakiegoś tam momentu (np. przy minimalnym skręcie kierownicy, np. 15 stopni). Aha- i włączają sie obydwa halogeny, czy tylko prawy?

    pozdro

  5. #5
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Cytat Zamieszczone przez ac_kotlet
    Tzn. jak można to sobie wyobrazić: działa to tylko podczas manewrowania na parkingu, czy w czasie jazdy też? Jak zaświeca się ten halogen: od razu- blink i świeci na maxa, czy w zależności od tego jak mocno skręcimy kierownice, to z taką mocą świeci? Jak jedziemy- powiedzmy prosto na autostradzie- to tak naprawde nigdy idealnie w lini prostej- zawsze sie "balansuje" na drodze od lewej do prawej i odwrotnie (ze względu na wiatr, nierówności na drodze, zużyty układ kierowniczy, umiejętności, sytuacje na drodze): czy oznacza to, że w czasie tego "balansowania" co chwila załączają sie halogeny?? Czy działa to dopiero od jakiegoś tam momentu (np. przy minimalnym skręcie kierownicy, np. 15 stopni). Aha- i włączają sie obydwa halogeny, czy tylko prawy?

    pozdro
    Halogen włącza się jeden-w zależności w którą stronę skręcasz. Trzeba kierownicą dosyć mocno skręcić żeby halogen się włączył i działa to cały czas-oczywiście jak masz światła włączone ;)
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    z tego co wiem, dziala tylko ten halogen w ktora strone skrecasz, na parkingu to niedziala, i na autostradzie tez niebedzie sie wlaczac bo ile moze trwac "skret" przy zmianie pasa ruchu, chodzi o to ze ten czujnik liczy wartosci przeciazenia i czas jaki on trwa, przykladowo 0/5sekundy i jakas tam sila to zalacza ten halogen, poprostu jest to podrobka tego co w mercedesie,

  7. #7
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    Wlasnie to dzis wieczorem w mercedesie na ulicy widzialem hehehehe. Nawet to smiesznie wygladalo.
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  8. #8
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Cytat Zamieszczone przez krzywy191
    , na parkingu to niedziala, ,
    A ja widziałem że działa-na własne oczy - srebrna skoda roomster :D
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    w skodzie moze to dziala na zasadzie skrecania kierownica, w A-klasie jaka jezdzilem dzialalo to tylko w czasie jazdy z troszke wieksza predkoscia niz po parkingu :-) a halogen zapalal sie nagle i szybko a gasl juz powoli / sciemnial

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •