Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: BMW E65 dziwne błędy

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    18
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Łódź

    Post BMW E65 dziwne błędy

    Witam wszystkich
    Pacjent BMW E65 2005r 3,0D 231km. Mam taki problem od jakiegoś czasu pojawiają mi się takie oto błędy:
    4203 sterownik świec żarowych
    4b37 czujnik stanu oleju
    4a07 alternator
    czasami poza wyżej wymienionymi pojawiają się również błędy z 4 świec (a wszystko jest nowe zarówno moduł jak i świece)

    Wydawało mi się, że problem leży w regulatorze napięcia więc wczoraj wymieniłem alternator na używkę i dalej to samo. Może ktoś coś jakieś pomysły.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    A masz pewność ze nowe świec są dobre ? Już widziałem przypadek ze wszystkie nowe były zle

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    18
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Łódź
    Też o tym pomyślałem, ale przy okazji wymiany alternatora zdjąłem kolektor i posprawdzałem je miernikiem oczywiście tylko na zamknięcie obwodu. Ale nawet gdyby były uszkodzone to pozostałych błędów by nie było przynajmniej tak mi się wydaje.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez hempus Zobacz posta
    Też o tym pomyślałem, ale przy okazji wymiany alternatora zdjąłem kolektor i posprawdzałem je miernikiem oczywiście tylko na zamknięcie obwodu. Ale nawet gdyby były uszkodzone to pozostałych błędów by nie było przynajmniej tak mi się wydaje.
    No technicznie nie, ale może te błedy są niezależne od siebie. Musisz też pamietać, że ja miałem przez 8 lat e65 i tam błedy to nie zawsze problem :) Najgorsze są te co sie nagminnie powtarzają .

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    18
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Łódź
    Jasna sprawa ja mam swoją E 65 3lata i władowałem już ze 20 tysia, a pewnie to nie koniec :))
    Tylko te błędy wracają zaraz po wykasowaniu. Natomiast po dłuższym użytkowaniu samochodu nie mogę ich skasować muszę trochę poczekać i wtedy już jest taka możliwość.

    Jest jeszcze szansa że moduł HUCO jest uwalony, albo wiązka do modułu coś krzaczy. Zobaczymy może w okolicach weekendu będzie trochę czasu i się za nią wezmę.

    Trochę liczyłem, że może ktoś już przerabiał ten temat i będzie łatwiej :))


    MOD EDIT: Forum to nie Messenger, wiec nie wpisuj jednej wiadomości po drugiej. Po pierwsze przemyśl wypowiedź i napisz całość, a jeśli jednak będziesz chciał coś dodać to użyj opcji EDYTUJ POST.
    Ostatnio edytowane przez hempus ; 10-05-2019 o 13:51 Powód: Forum to nie Messenger, wiec nie wpisuj jednej wiadomości po drugiej. Po pierwsze przemyśl wypowiedź i napisz całość

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Odłącz czujnik poziomu oleju i alternator. Sprawdź czy nadal jest błąd sterownika świec żarowych.
    Jeśli nie, to podłącz alternator i sprawdź czy pojawią się błędy obu podpiętych urzadzeń
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    18
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Łódź
    Sugerujesz, że błędy mogą się pojawiać z uszkodzonego modułu świec (nowego z resztą, nowy oczywiście nie oznacza sprawny)

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez hempus Zobacz posta
    Sugerujesz, że błędy mogą się pojawiać z uszkodzonego modułu świec (nowego z resztą, nowy oczywiście nie oznacza sprawny)
    Słuchaj cursora - wie co mówi ;)

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez hempus Zobacz posta
    Sugerujesz, że błędy mogą się pojawiać z uszkodzonego modułu świec (nowego z resztą, nowy oczywiście nie oznacza sprawny)
    Przeczytaj jeszcze raz mój post i zastanów się czy coś takiego sugeruje.

    Nie zaznaczyłeś dokładnie który miesiąc masz auto. Wg schematów od 03/2005 alternator, czujnik poziomu oleju i sterownik świec jest na jednej linii BSD. Wystarczy, że jeden element zakłóci linię, i wszystkie sterowniki będą miały problem z komunikacją.
    Sterownik świec masz nowy, więc traktuje go jako najmniejsze prawdopodobieństwo że to on powoduje takie błędy(zwłaszcza, że te same błędy były przed wymianą o czym wspomniałeś). Najczęstsze problemy są z powodu czujnika poziomu oleju
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2018
    Posty
    18
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Łódź
    Dziękuję za wskazówki jutro się tym zajmę i zobaczymy jaki będzie efekt

    DS63563 czyli marzec 2005
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 10-05-2019 o 09:48

Podobne wątki

  1. [skrzynia] błędy w asb
    Przez Dambass w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-12-2016, 21:09
  2. falują obroty silnik m60b40 i dziwne błędy
    Przez hektorek106 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-11-2013, 10:37
  3. [elektryka] Błędy z DIS'a / Abs, asc, dsc, dme
    Przez essey w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-11-2013, 00:48
  4. [elektronika] Błędy błędy wszędzie błędy... abs i sondy
    Przez neonunit w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 15:37
  5. [ elektryka] Dziwne komunikaty komputera - błędy
    Przez szynal w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 10-07-2009, 09:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •