Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: F01 7xx Kamera niesprawna ale dziala

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    337
    BMW
    Bylo: F01 730D, Jest: Tesla S
    Skąd
    Bydgoszcz

    Post F01 7xx Kamera niesprawna ale dziala

    Witam!

    1. Wiec tak, od paru dni wywala blad na desce o niesprawnej kamerze cofania ale obraz mam i kamerka dziala.



    2. Po zeskanowaniu auta mam bledy:
    - nienauczone kamera cofania + kamerki boczne,
    - blad LIN bus





    3. Czasami udaje mi sie je nauczyc (skalibrowac) przy uzyciu funkcji ABL i jest spokoj na np. 1 dzien. Ale dzisiaj np. w ogole nie moglem ich nauczyc. Kasowalem bledy, resetowalem modul i nic.

    Ktos przerabial ten temat? Wyglada to mi na sterownik kamer ale nie chce na marne kupowac i podmieniac.

  2. #2
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Jedyne co słyszałem w temacie kamer, to że wiązki od tych w zderzaku (a zwłaszcza lewa strona) lubią pognić. Może przez to takie cyrki, albo przez to usmażyło moduł. Przeglądałeś internety?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    337
    BMW
    Bylo: F01 730D, Jest: Tesla S
    Skąd
    Bydgoszcz
    Z lewa kamerka w zderzaku to juz walcze dlugo. Pierw wymiana na nowa kamerke. Pochodzila troche i szlak ja trafil. Okazalo sie, ze jeden pin byl przepalony. Kupilem sama wtyczke z alledrogo, pomierzylem przejscie sygnalu i wszystkie 4 byly OK. Podmienilem moja stara wtyczke z ta kupiona i ciagle brak lewej przedniej kamerki. Rozbebeszylem z tylu bagaznik i sprawdzalem przejscie sygnalu od wtyczki modulu do wtyczki kamerki i przejscia byly OK. W koncu sie poddalem. Mysle sobie albo kabel jest do wymiany, albo modul. Po jakims czasie zaczela mi swirowac kamera tylna a raczej tylko blad na desce.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek89
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    264
    BMW
    F01 740XD
    Skąd
    EPJ
    Bez obrazy ale patrząc na ilość wątków i problemów z jakimi się borykasz to jakoś pechowo trafiłeś z modelem :/

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    337
    BMW
    Bylo: F01 730D, Jest: Tesla S
    Skąd
    Bydgoszcz
    Wzialem zaniedbana i dosc mocno wyposazona. Taki byl deal w komisie przy zamianie zdajac F11 2.0D z przebiegiem 260 i po srednio udanym remoncie silnika.

    Niestety ale troche juz mnie spotkalo napraw. Czesc z nich bardziej wynika z mojej nadwrazliwosci np. wymiana konwertera, wymiana rozrzadu i sparwdzenie panewek.
    Reszta to usterki, ustereczki wyposazenia + eksploatacja.

    Ale zgadzam sie, ogolnie mam pecha :).

    EDIT:
    Temat znany na zagranicznych forach i same ASO maja z tym problem :). Wymieniaja kamery, kable i moduly i tak w kolko.
    https://x3.xbimmers.com/forums/showthread.php?t=630224
    https://f30.bimmerpost.com/forums/sh....php?t=1095007
    https://f30.bimmerpost.com/forums/sh...=934794&page=2
    Ostatnio edytowane przez rockybor ; 10-01-2019 o 08:48

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2017
    Posty
    418
    BMW
    BMW 740i F01
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Miałem tak z kamerą side view, wystarczyło zrobić kalibracje ISTA i jest spokój, zacznij od najprostszych rozwiązań...Później rozłącz wtyczki od kamery, przeczyść styki, zrób kalibracje...

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    337
    BMW
    Bylo: F01 730D, Jest: Tesla S
    Skąd
    Bydgoszcz
    Wiem to tez robilem. Ale od 2 dni jest cisza :). Nastapila samonaprawa :). Zeby w tylnej kamerce przeczyscic styki jest masa rozbierania. Zobaczymy kiedy znowu sie odezwie.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    337
    BMW
    Bylo: F01 730D, Jest: Tesla S
    Skąd
    Bydgoszcz
    Wczoraj ogarnalem temat kamery bocznej. Wymienilem caly lewy przewod wczoraj poswiecajac 7h na podworku. Na szczescie niektore punkty instrukcji wymiany moglem pominac (np. demontaz fotela kierowcy i slupka srodkowego).
    Wczesniej kupilem sama wtyczke kamerki i pomimo poprawnego zlutowania to i tak nie dzialala kamerka. Sygnal przechodzil przez 4 piny ale i tak jak widac skonczylo sie to wymiana przewodu na nowy.


Podobne wątki

  1. [audio/video] Kamera cofania
    Przez rafal1730 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-08-2018, 12:08
  2. [pozostale] Kamera cofania
    Przez LordFurkas w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-07-2018, 07:45
  3. kamera cofania
    Przez kondzio207 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-04-2014, 15:09
  4. Niesprawna klimatyzacja
    Przez Lonkoc w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-06-2013, 23:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •