Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 89

Wątek: Prośba o poradę

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    799
    BMW
    e38 728, E39 523, E53 3.0i
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Jak koniecznie v8 to raczej skłaniałbym się przy m60.
    e38 728, E39 523, E53 3.0i

  2. #22
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    84
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez czerwony16 Zobacz posta
    W m52 nawet po lifcie nie było elektronicznej przepustnicy. Tak mi świta
    We wrześniu 1998 wprowadzono elektroniczą przepustnicę, jeszcze w przedliftach. Taki mały off topic :)

  3. #23
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    84
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    No i proszę jak pięknie M52 daje radę.To jest porządna technologia. Miałem trzy BMW z tym motorem i zawsze jezdziłem bez najmniejszych problemów. Obecnie w moim M54 tylko olej zmieniam i filtr i zero problemów, a niestety jest powodem do drwin i głupich tekstów co dla niektórych na tym forum ,no bo jak 3.0 benzyna może zasilać e65. :)
    Ja tam wolę rozumem a nie sercem wybierać. Za dużo N62 w stanie agonalnym, a wręcz w stanie zgonu widziałem i płacz właścicieli. Miałem i jestem wyleczony mimo ,że nie dotknęła mnie poważna awaria.
    Przemo ogarnij to auto,i sprzedawaj. Kupuj e65 730i z M54 pod maską i będziesz jezdził bez stresu tak jak ja już cztery lata śmigam. To jest moja następna "złota myśl" dla Ciebie. Jak chcesz porządną V8 to kup sobie Mustanga.
    Miro, powiem Ci szczerze, że jednym z powodów, dla których zdecydowałem się na zmianę na E65 z takim silnikiem to kwestia mocy, której miałem za mało w E39. Oczywiście, każdy powie, że to przez LPG itd, ale i na to mam kontrargument. 80-140, różnica przyspieszenia Pb/LPG tylko 0,4s. Więc nie w LPG tkwił problem, a w samym stosunku mocy do masy. 2.8 był dobrym silnikiem, skrzynia ZF fajnie z nim współpracuje, a mimo wszystko brakuje mi odejścia zwłaszcza przy wyprzedzaniu. Pozostałe kwestie to komfort i hałas, wentylacja siedzeń i pewnie kilka innych szczegółów wynikających z różnicy klas.

    Co do drwin z 3.0i w E65 - kurcze, no też mi się wydaje, że może być słabo, ale z drugiej strony dobra skrzynia i brak stresów rekompensują wiele, a skoro jako zaawansowany użytkownik tego forum piszesz, że jest OK i wystarczy to nie mam powodów, żeby się nie zgodzić. Nigdy nie miałem okazji jechać E65 z 3-litrowym silnikiem, ale może warto spróbować.

    Mam sporo do przemyślenia, zacznę od diagnozy poza Poznaniem. Będę Was informował, być może ten watek pomoże komuś w przyszłości, kto trafi na podobny problem. Wątków o podobnych objawach jest sporo, niektóre świetnie udokumentowane, ale żaden z nich nie pasuje mi w 100% do mojego przypadku.

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Jeden lubi blondynki ,a drugi brunetki. Dobrze ,że tak jest bo tych rudych by nikt nie chciał a podobno są niezłe w łóżku

  5. #25
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    84
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    Poznań

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Przemo82cs Zobacz posta
    Poszukam, wiem, że na podstawie mojego opisu to w zasadzie wróżenie z fusów, i tak jestem Wam wszystkim bardzo wdzięczny za zainteresowanie i udział w dyskusji. Zastanawiałem się nad sprawdzeniem live data, może konfrontacja danych zebranych z jazdy, ewentualne błędy, plus to co już wiem dałyby jakiś szerszy obraz i ukierunkowały?! Kolejne rozkminy rodzą następne pytania. Własnie dlatego rozmyślałem o nowym motorze. Pytanie tylko czy za chwilę nie będę miał dokładnie tych samych lub innych objawów i jak słusznie miro zauważył, nie wiadomo co za chwilę wyjdzie i może wszystko od początku.
    Ech.. trzeba było zostać przy M52 :) V8 mi się zachciało...
    Nie ma co się denerwować, tak to niestety bywa. Może okazać sie nic poważnego, ale... dobry mechanik pilnie poszukiwany !
    Ja zrobiłem V8 w e65 ponad 100tyś km i po za rurką i tym że co jakiś czas trzeba było go uszczelnić to specjalnie złego słowa nie mogę powiedzieć

  7. #27
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    12
    BMW
    BMW E65 730d M57, 2004r
    Skąd
    Polska

    Post

    Przemo zadam podstawowe pytanie. Czy po kupnie zrobiłeś naprawdę solidny pakiet startowy, tj. wymiana oleju na jakiś dobry, filtr oleju, paliwa, powietrza, (przy okazji kabinowe), wymiana świec, ja zazwyczaj wymieniam w ciemno wszystkie przy kupnie auta, sprawdzenie szczelności układu podciśnienia to takie minimum. Po tym dopiero się zabieram za porządną diagnostykę kompem, jeżeli coś jeszcze nie tak. Jak powyższe wykonałeś, to porobiłbym wszystkie diagnostyki np. w Iście, diagnostyka doładowania, wtrysków itp., odczytał wszystkie błędy.

    Jakbym te wszystkie dane zebrał, wtedy pewnie ukazałby się ewentualny problem lub widmo problemów.

    Popieram też przedmówcę (przynajmniej na tym etapie), że lepiej naprawić ten silnik i wiedzieć co i jak niż pakować się w kolejną używkę, która też może mieć swoje problemy. Chyba, że z diagnostyki przyjdą jakieś fatalne wieści... wtedy do rozważenia.

    p.s. może warto samemu lub podjechać do kolegów z forum zrobić badanie kompem, zanim się będzie rozbierać silnik za 2k. Ja zawsze robię porządne rozeznanie, zanim zacznę w ciemno robić koszty, nie wiedząc czy dobrym tropem idę.

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez maho10 Zobacz posta
    Przemo zadam podstawowe pytanie. Czy po kupnie zrobiłeś naprawdę solidny pakiet startowy, tj. wymiana oleju na jakiś dobry, filtr oleju, paliwa, powietrza, (przy okazji kabinowe), wymiana świec, ja zazwyczaj wymieniam w ciemno wszystkie przy kupnie auta, sprawdzenie szczelności układu podciśnienia to takie minimum. Po tym dopiero się zabieram za porządną diagnostykę kompem, jeżeli coś jeszcze nie tak. Jak powyższe wykonałeś, to porobiłbym wszystkie diagnostyki np. w Iście, diagnostyka doładowania, wtrysków itp., odczytał wszystkie błędy.

    Jakbym te wszystkie dane zebrał, wtedy pewnie ukazałby się ewentualny problem lub widmo problemów.

    Popieram też przedmówcę (przynajmniej na tym etapie), że lepiej naprawić ten silnik i wiedzieć co i jak niż pakować się w kolejną używkę, która też może mieć swoje problemy. Chyba, że z diagnostyki przyjdą jakieś fatalne wieści... wtedy do rozważenia.

    p.s. może warto samemu lub podjechać do kolegów z forum zrobić badanie kompem, zanim się będzie rozbierać silnik za 2k. Ja zawsze robię porządne rozeznanie, zanim zacznę w ciemno robić koszty, nie wiedząc czy dobrym tropem idę.
    2k za diagnostykę to już mi się światelko włacza .

  9. #29
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    12
    BMW
    BMW E65 730d M57, 2004r
    Skąd
    Polska
    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    2k za diagnostykę to już mi się światelko włacza .
    Mi tak samo,

    by the way - jedyne złote coś w silniku co mi przychodzi na myśli w BMW e65 to podkładki na rurce olejowej do turbiny

  10. #30
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,435
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez maho10 Zobacz posta
    Mi tak samo,

    by the way - jedyne złote coś w silniku co mi przychodzi na myśli w BMW e65 to podkładki na rurce olejowej do turbiny
    Kolega pisze cały czas o 745i. Tam nie ma turbin.

Podobne wątki

  1. [opony] Nowe opony Pirelli - Na trzech widać wklęsłości... Prośba o poradę.
    Przez Tomek R. w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 21-05-2019, 17:23
  2. [E38] E38 ~ 20 tyś. Prośba o poradę.
    Przez Ka1n w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 01-10-2013, 08:38
  3. [E38] Proszę o poradę...
    Przez Dziki730 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-05-2013, 09:33
  4. [karoseria] lakier-proszę o poradę
    Przez podqr w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-11-2011, 20:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •