Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 58

W±tek: Nowe opony Pirelli - Na trzech widaæ wklês³o¶ci... Pro¶ba o poradê.

  1. #1
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar Tomek R.
    Do³±czy³
    Jan 2019
    Posty
    48
    BMW
    E38 728i
    Sk±d
    Warszawa

    Post Nowe opony Pirelli - Na trzech widaæ wklês³o¶ci... Pro¶ba o poradê.

    W zesz³ym tygodniu kupi³em w najbardziej znanym sklepie internetowym komplet opon ca³orocznych wzmacnianych Pirelli Cinturato All Season Plus 215/65 R16V 102 XL. Je¿d¿ê spokojnie i st±d taki wybór. Za³o¿one w bardzo znanej w Warszawie firmie wulkanizacyjnej. Wczoraj po myjni przypadkowo zauwa¿y³em na prawej tylnej dziwn± wklês³o¶æ. Dzi¶ obejrza³em wszystkie i na prawej przedniej i prawej tylnej mam po jednej, na lewym tyle dwie. Lewa przednia chyba nie ma takich pofa³dowañ. Ogólnie za³amka bo kilka z³otych kosztowa³y a nigdy jeszcze czego¶ takiego nie mia³em, tym bardziej w nowych oponach klasy premium. Jestem zaniepokojony i zastanawiam siê co robiæ. Reklamacja? Nie mogê sobie za bardzo tego wyobraziæ? Mam pojechaæ do wulkanizatora, ¶ci±gn±æ opony, zap³aciæ, postawiæ auto na ceg³ach i wysy³aæ je do sklepu itd? Co o tym my¶licie?



    Ostatnia fotka to lewy ty³ gdzie widaæ te wklês³o¶ci na "11stej i 15stej godzinie"


  2. #2
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar Aldik
    Do³±czy³
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Sk±d
    Katowice
    Co¶ mi ¶wita ze ju¿ takie wklês³o¶ci± gdzie¶ kiedy¶ widzia³em Hmm pytanie czy co¶ z Nimi jest nie tak ? W sensie drgania jakie¶ ?

  3. #3
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar Tomek R.
    Do³±czy³
    Jan 2019
    Posty
    48
    BMW
    E38 728i
    Sk±d
    Warszawa
    Nie zauwa¿y³em na razie jakiego¶ k³opotu podczas jazdy ale wygl±da to s³abo i nie zachêca do rozwijania wiêkszych prêdko¶ci:/ ¯ona w Lupo ma stare opony i tam nic takiego tam nie wystêpuje mimo ¿e maj± 7 lat... A tu nówki i nie byle jakiej firmy:/

  4. #4
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Do³±czy³
    Jan 2011
    Posty
    2,642
    BMW
    e2431gt
    Sk±d
    in±d
    Blog
    14
    Ja bym to reklamowa³ bez zastanowienia.
    Powinni przys³aæ Ci nowe opony, Ty wymieniasz i te dyskusyjne odsy³asz.
    Ubiega³bym siê równie¿ o zwrot kosztów ponownego monta¿u.

    Jak dla mnie to wygl±da na wadê fabryczn± i jazda na takich oponach jest niebezpieczna.

  5. #5
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Do³±czy³
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Sk±d
    BEUTHEN/Bytom
    Wszystko jest ok , nie jest to ¿adna wada fabryczna i nie powinno to mieæ ¿adnego wp³ywu na eksploatacjê. Po prostu niektóre oponay ta maj± i nic siê nie dzieje.

  6. #6
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar Tomek R.
    Do³±czy³
    Jan 2019
    Posty
    48
    BMW
    E38 728i
    Sk±d
    Warszawa
    Wada fabryczna lub wszystko ok. Jedna opona z najdro¿szego kompletu który kupi³em w ¿yciu, wygl±da jak wszystkie inne które do tej pory mia³em i widzia³em, a 3 s± jakie¶ pofa³dowane i ja mam na tym z rodzin± je¼dziæ 140 po autostradzie?? Do nieba?

  7. #7
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar Aldik
    Do³±czy³
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Sk±d
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Tomek R. Zobacz posta
    Wada fabryczna lub wszystko ok. Jedna opona z najdro¿szego kompletu który kupi³em w ¿yciu, wygl±da jak wszystkie inne które do tej pory mia³em i widzia³em, a 3 s± jakie¶ pofa³dowane i ja mam na tym z rodzin± je¼dziæ 140 po autostradzie?? Do nieba?
    Kurde mi ci±gle gdzie¶ ¶wita ¿e widywa³em takie za³amania i nie wp³ywa³o to na jazdê .. Hmm ... A podjed¼ do pierwszego lepszego wulkanizatora.

  8. #8
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar Tomek R.
    Do³±czy³
    Jan 2019
    Posty
    48
    BMW
    E38 728i
    Sk±d
    Warszawa
    Przy stacji benzynowej na której zauwa¿y³em wklês³o¶æ by³o Norauto. Poprosi³em pracownika ¿eby rzuci³ okiem na oponê. Stwierdzi³ ¿e jest to jakie¶ uszkodzenie mechaniczne lub wada fabryczna... Ale zrobi³ to pobie¿nie. Jak pisa³em, podobne fa³dy s± na trzech oponach, gdzie na jednej z nich w dwóch miejscach. Jedna wygl±da ok. Przygotowujê ju¿ maila reklamacyjnego do Oponeo.

  9. #9
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Mar 2016
    Posty
    799
    BMW
    e38 728, E39 523, E53 3.0i
    Sk±d
    ¦wiêtokrzyskie
    Reklamacja
    e38 728, E39 523, E53 3.0i

  10. #10
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar Aldik
    Do³±czy³
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Sk±d
    Katowice
    "Wg³êbienie w miejscu du¿ej zak³adki warstwy.
    Zbyt du¿a zak³adka warstwy tekstylnej objawia siê, za¶ jako wg³êbienie i co do zasady bêdzie o wiele mniej widoczna i nie jest niebezpieczna. Czê¶æ producentów zw³aszcza opon klasy ekonomicznej stosuje zasadê produkcji z trochê wiêksz± zak³adkê warstwy, zmniejszaj±c w ten sposób ryzyko problemów ze z³±czem, degraduj±c jednak jednocze¶nie wygl±d."
    https://www.opony.com.pl/artykul/ust...ryczne/?id=966

    i jeszcze tutaj:
    https://www.continental-opony.pl/sam...cianie-bocznej

    Chyba jednak bym siê nie martwi³ :)

Podobne w±tki

  1. [E38] Pro¶ba o ocene trzech e38
    Przez gadzecik w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-05-2014, 14:13
  2. Zimowe Opony ...trzech ró¿nych firm. Które?
    Przez Roobs w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 27-12-2012, 23:45
  3. [opony] Wanli !?!?! Pirelli P6000
    Przez Aldik w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 31-03-2008, 15:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •