Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 58

Wątek: Nowe opony Pirelli - Na trzech widać wklęsłości... Prośba o poradę.

  1. #11
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS Zobacz posta
    Wszystko jest ok , nie jest to żadna wada fabryczna i nie powinno to mieć żadnego wpływu na eksploatację. Po prostu niektóre oponay ta mają i nic się nie dzieje.
    Nie no ELVIS,
    daj żyć. Latałbyś na takiej oponie 140+ po autobanie?
    Taki rodzaj deformacji może być spowodowany złym składowaniem opony po jej wyprodukowaniu.
    Wg mnie taka opona jest nieporównywalnie bardziej podatna na dalsze zniekształcenie vs. "zdrowa", po wjechaniu np. na krawężnik.

    Tomek R.,
    OPONEO ma również stronę informacyjną nt. uszkodzeń/wad opon.

    Cytat Zamieszczone przez Oponeo
    Twoją uwagę powinny zwrócić również wszelkie wybrzuszenia i nieregularności na oponie.

    Czytaj więcej: https://www.oponeo.pl/artykul/uszkod...eksploatacyjne

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez yaz Zobacz posta
    Nie no ELVIS,
    daj żyć. Latałbyś na takiej oponie 140+ po autobanie?
    Taki rodzaj deformacji może być spowodowany złym składowaniem opony po jej wyprodukowaniu.
    Wg mnie taka opona jest nieporównywalnie bardziej podatna na dalsze zniekształcenie vs. "zdrowa", po wjechaniu np. na krawężnik.

    Tomek R.,
    OPONEO ma również stronę informacyjną nt. uszkodzeń/wad opon.
    Wybrzuszenie z tego co google mówi sa złe, ale wklęsłości już nie,.

    EDIT: Jeszcze tu temat http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=2068&lofi=1
    Ostatnio edytowane przez Aldik ; 02-05-2019 o 13:55

  3. #13
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Wybrzuszenia to bez dyskusji zło.
    Co do takich wklęsłości jak u autora tematu osobiście bym dyskutował i stąd moja sugestia o składaniu reklamacji.

  4. #14
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Cytat Zamieszczone przez Tomek R. Zobacz posta
    Wada fabryczna lub wszystko ok. Jedna opona z najdroższego kompletu który kupiłem w życiu, wygląda jak wszystkie inne które do tej pory miałem i widziałem, a 3 są jakieś pofałdowane i ja mam na tym z rodziną jeździć 140 po autostradzie?? Do nieba?

    Jak będziesz jeżdził i czy będziesz jeżdził to Twoja decyzja.

    Co do fachowca z NORAUTO , to lepszego juz nie da się znależć.

    Powiedzmy ,że juz "trochę" opon zjeżdziłem róznymi samochodami i z tego co pamiętam jakiś komplet lub więcej, też taki miałem z wklęśnieciem i nic sie nie działo do końca żywota opony .

    Tak jak napisał Aldik , te wklęśnięcie powstaje przy produkcji i nie jest wadą , dlatego wątpię ,że uznają Ci reklamację ,ale próbój.

  5. #15
    Początkujący Użytkownik Awatar Tomek R.
    Dołączył
    Jan 2019
    Posty
    48
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    Warszawa
    Rozmawiałem przed chwilą z działem reklamacji Oponeo. Powiedziano mi że prawdopodobnie to są zakładki osnowy bocznej i że nie jest to niebezpieczne. Wszystko jest w porządku poza wpływem na wygląd. Byłem przed chwilą w zakładzie który mi to zakładał i spytam co oni na to. Gość który zajmuje się długo tą pracą potwierdził że są to zakładki osnowy i że na wysokoprofilowych oponach widać to bardziej. Jest to przypadłość nowych modeli które mają być bardziej ekologiczne więc zmniejsza się ilość gumy na bokach. Co do Oponeo, jeśli chcę reklamować opony to muszę je im odesłać. Czyli muszę pojechać do wulkanizacji i zapłacić za ściągnięcie opon. Następnie jeżeli nie posiadam innych opon, postawić auto na cegłach na tydzień pod wulkanizacją i czekać na kuriera który je zabierze:) Po tygodniu jeżeli uznają reklamację, przysyłają nowe i zwracają kaskę za montaż. Trochę słabo to wygląda że nie ma punktu który może dokonać ekspertyzy i ogarnąć temat na miejscu.
    Ostatnio edytowane przez Tomek R. ; 02-05-2019 o 18:21

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    mialem pireliki i tez mialy takie cos

  7. #17
    Początkujący Użytkownik Awatar Tomek R.
    Dołączył
    Jan 2019
    Posty
    48
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    Warszawa
    Ważne że wszystko jest ok z oponami i można spokojnie jeździć. Jeszcze została mi zbieżność bo ostatni fachowcy robili dwa razy i dalej mam krzywo kierownicę i wymiana wkładu prawego lusterka bo się telepie podczas szybszej jazdy. Potem chyba na jakiś czas będzie spokój:)

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Tomek R. Zobacz posta
    Ważne że wszystko jest ok z oponami i można spokojnie jeździć. Jeszcze została mi zbieżność bo ostatni fachowcy robili dwa razy i dalej mam krzywo kierownicę i wymiana wkładu prawego lusterka bo się telepie podczas szybszej jazdy. Potem chyba na jakiś czas będzie spokój:)
    Z geometrią to patologia jakas, tez sie sporo namęczylem i wydałem sporo kasy na wymianę zbędnych rzeczy eh. W końcu pojechałem ok 100 km od domu.
    Ty najbliżej masz w Łodzi polecanych na forum speców od ustawień.

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    A jaki napis masz na oponach tzn MADE IN ?????? Jaki kraj ?

  10. #20
    Początkujący Użytkownik Awatar Tomek R.
    Dołączył
    Jan 2019
    Posty
    48
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    Warszawa
    W Warszawie nalazłem miejsce przy ul. Fletniowej 11. Niejaki Schubert. Ponoć człowiek zna się na rzeczy. U Błońskiego nie ma sensu tego robić bo tylko popsuli. A lusterko może zaraz obejrzę. Jest tam jakieś druciarstwo odstawione i nie opuszcza się przy wstecznym no i się telepie. Ale to chyba już nie w tym temacie bo zaśmiecam.

Podobne wątki

  1. [E38] Prośba o ocene trzech e38
    Przez gadzecik w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-05-2014, 13:13
  2. Zimowe Opony ...trzech różnych firm. Które?
    Przez Roobs w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 49
    Ostatni post / autor: 27-12-2012, 22:45
  3. [opony] Wanli !?!?! Pirelli P6000
    Przez Aldik w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 31-03-2008, 14:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •