Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Ile prądu biorą wasze n62

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2018
    Posty
    80
    BMW
    n62b44
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza

    Post Ile prądu biorą wasze n62

    ile prądu biorą wasze auta ????
    Czy to auto zawsze po samym otwarciu bierze z 10A ???
    Jeśli zostawi się eml327 na noc w obd to przez noc aku u was też zdechnie ?

    Aku mam w bardzo dobrym stanie po prostu pobór jest jakiś kosmiczny

    Po otwarciu bierze 20A i spada po chwili do 10A.

    Zauważyłem ze po odpięciu białego modułu w bagażniku mpm. Bierze mniej prądu i szybciej przechodzi w stan czuwania.

    Jednak 10A tylko po otwarciu auta bez wkładania kluczyka to jest jakieś nieporozumienie.
    Ja mam e60 ale znacznie bardzej przypomina 745 niż inne piątki więc wolę rozmawiać z wami

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    za duzo masz gdzies zware

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Odepnij IBS na próbę

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2018
    Posty
    80
    BMW
    n62b44
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Chyba nie za dużo, rozmwiałem z wiloma osobami i potwierdziły że te auta tak mają. Ibs jest ok wsadziłem poprawiony z 2013 roku. Jedyne co to może kilka Amper za dużo bierze radio ponieważ zaczynają się cyrki z restartami ale mam sprzęt będę je naprawiać pewnie w tym tygodniu. Jak przestanie się restartować to dam znać jaki jest pobór.

    Wiele osób napisało że itak mam farta że aż 10h mi auto otwarte wytrzyma bo u nich po kilku godzinach pada aku. Możliwe że gdy nie otwiera się drzwi to wkońcu przechodzi w uśpienie. Ale jeśli co jakiś czas są otwierane drzwi to pobór prądu jest straszny.

    Dodatkowo sprawdzałem pobór w trakcie odpinania bezpieczników i dużych spadków poboru nie zauważyłem

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Jaki wynik pomiaru masz po pół godziny od zamknięcia samochodu?
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    194
    BMW
    e65 730d 06/2006
    Skąd
    krk
    u mnie jest podobnie, po otwarciu drzwi na przyklad, pobor skacze do 17a i po kilku sekundach spada do 0,5a, po godzinie pobor pradu spada do 40ma a do tego czasu kilka razy jest skok poboru pradu do okolo 10a na kilka sekund. kiedys non stop rozladowywal mi sie akumulator i auto nie przechodzilo w stan uspienia, po dwoch dniach auto nie bylo w stanie odpalic, okazalo sie ze czujnik zamkniecia maski byl uszkodzony i co chwile auto sie wybudzalo, odpialem czujnik i spokoj juz rok czasu.

  7. #7
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,118
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Masters Zobacz posta
    ile prądu biorą wasze auta ????
    Czy to auto zawsze po samym otwarciu bierze z 10A ???
    Jeśli zostawi się eml327 na noc w obd to przez noc aku u was też zdechnie ?

    Aku mam w bardzo dobrym stanie po prostu pobór jest jakiś kosmiczny

    Po otwarciu bierze 20A i spada po chwili do 10A.

    Zauważyłem ze po odpięciu białego modułu w bagażniku mpm. Bierze mniej prądu i szybciej przechodzi w stan czuwania.

    Jednak 10A tylko po otwarciu auta bez wkładania kluczyka to jest jakieś nieporozumienie.
    Ja mam e60 ale znacznie bardzej przypomina 745 niż inne piątki więc wolę rozmawiać z wami
    To co opisujesz to calkiem normalne - auto po "obudzeniu" tj po otwarciu drzwi startuje wszystkie moduly wiec 20A to nie powod do zmartwien.

    Po okolo 15min otwarte czy zamkniete zuzycie pradu spadnie do 0,0xA wiec nie ma opcji zeby w 8-10h rozladowalo sprawny akumulator.

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2018
    Posty
    80
    BMW
    n62b44
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza

    Post

    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Jaki wynik pomiaru masz po pół godziny od zamknięcia samochodu?
    Kolego problem nie dotyczy auta po zamknięciu wtedy wszystko jest ok. Chodzi tylko i wyłącznie o systuację w której odzbrajamy alarm i co jakiś czas otwieramy drzwi.

    Oraz o sytuację w której pozostawimy eml327 nawet w zamkniętym aucie - w takiej sytuacji nie mierzyłem poboru ale zrobię to niebawem z ciekawości

    Cytat Zamieszczone przez BOSS Zobacz posta
    To co opisujesz to calkiem normalne - auto po "obudzeniu" tj po otwarciu drzwi startuje wszystkie moduly wiec 20A to nie powod do zmartwien.

    Po okolo 15min otwarte czy zamkniete zuzycie pradu spadnie do 0,0xA wiec nie ma opcji zeby w 8-10h rozladowalo sprawny akumulator.



    Nie wiem w czym problem może w tym że maska caly czas byla otwarta, ale wiele osób napisało że te auta tak mają. Musze to jeszcze z ciekawosci sprawdzic. Fakt jest taki że w jakieś 10h poszło około 80Ah. Akumulator ładowałem 5A przez 16h więc jest jak najbardziej sprawny...

    Może to wynika z CCC niby było sprawne wszystko ok ale widać błędy w inpie, a teraz zaczyna się restartować. W tym tygodniu to postaram się to naprawić i sprawdzę różnicę w poborach. Jeszcze mulfa odepnę z ciekawosci

    Ok byłem w aucie i troche pomierzyłem:

    Auto po otwarciu bez mulfa bierze 7,6A
    po 2min bierze 3A
    po 3min bierze 1A
    po otwarciu drzwi pobór znowu wzrasta do 9A (otwierałem tylne drzwi) w sumie mogłem sprawdzić czy przy otwartych drzwiach pobór spadnie
    powyżej 3min już nie sprawdzałem

    z podpiętym mulfem pobór wzrasta wynika że sam mulf bierze około 50Wat

    Po otwarciu 9A
    po 2min 3A
    po 3min 1A
    po otwarciu drzwi 9A

    Doszedłem też że to płyta dvd ciągle świergota, po wyjęciu i wsadzeniu zaczął się wieszać cały idrive. Możliwe że płytę trzeba na nowo nagrać. Sprawdzę i dam znać.

    Po odpięciu mulfa system się nie restartował ale nie sprawdzałem czy po podpięciu zacznie po prostu chwilę pojeżdże bez mulfa jak będzie ok to go podepne i jak zacznie świrować to wiadomo że coś z nim nie tak.

    Czy u was wyświetlacz normalnie reaguje na zmianę jasności bo z tego co pamiętam u mnie kiedys reagował a teraz czy dam min czy max to świeci tak samo.
    Ostatnio edytowane przez Masters ; 09-05-2019 o 13:22

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    14
    BMW
    e66 750li
    Skąd
    Legnica

    Post

    ogolnie to wszystko masz polaczone po swiatlowodzie, jezeli jeden modul Ci sie sypie to bedzie Ci sie komp wieszac, wylaczac Ci radio itp.

    ja tak mialem jak plyta od nawigacji sie zaciela, na poczatku mialem trzaski/ zciszalo mi muzyke do 0 pozniej wieszalo mi calego kompa, mozesz kupic swiatlowod, wypiac np nawigacje zapetlic i zobaczyc czy Ci sie wiesza

    co do poboru pradu to nie wiem jak bylo, ale nawigacja caly czas probowala tak jakby wystartowac i wieszala mi calego kompa
    Ostatnio edytowane przez Tiaa92 ; 10-05-2019 o 20:00

Podobne wątki

  1. [E38] 740 Wasze opinie?
    Przez apache w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-04-2017, 00:35
  2. Jak przyspiesza Wasze 4.0 ?
    Przez charzun w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 05-07-2015, 10:13
  3. E32-wasze opinie
    Przez maverick w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-07-2010, 18:24
  4. wasze zdanie?
    Przez krzywy191 w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 17-09-2008, 20:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •