Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: POMOCY PROBLEM ; "ZŁODZIEJKA" DO ŚRUB SIE OBROBIŁA

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Maniekk
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    141
    BMW
    e38 740 i
    Skąd
    Zielonka WWL

    POMOCY PROBLEM ; "ZŁODZIEJKA" DO ŚRUB SIE OBROBIŁA

    Witam !! Potrzebuję pomocy.Dziś rano najechałem na własnym podwórku na pewne rzelastwo w skutek czego rozwaliłem sobie oponę.Problem zrobił się przy próbie odkręcenia jednej śruby zabezpieczonej tzw. "złodziejką" . Niestety nie dała rady i się obrobiła do tego stopnia że odkręcenie śruby stało się nie możliwe. Czy taką złodziejkę można gdzieś dorobić albo dokupić ??? Pomocy bo kurde nie bardzo wiem od czego zacząć !!!!!!
    B ędziesz
    M ógł
    W yprzedzać

  2. #2
    To popatrz na starej złodziejce jaki na niej widnieje numer (dwucyfrowy) i dokupisz sobie taką w ASO.

    Niestety dopiero w poniedziałek i to raczej będzie z dnia na dzień :/
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar pan.boczek
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    231
    BMW
    MINI COOPER S
    Skąd
    Bruksela
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    To popatrz na starej złodziejce jaki na niej widnieje numer (dwucyfrowy) i dokupisz sobie taką w ASO.

    Niestety dopiero w poniedziałek i to raczej będzie z dnia na dzień :/
    czyli wzorow srob anytykradziezowych bylo nie wiecej niz 100?

  4. #4
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Jeżeli sie wyrobiła to zaspawaj ją do śruby i będzie wszystko ok . Przed spawaniem dokładnie zakryj kocem resztę felgi.

    Alternatywnie : poxipol (nie żartuje)
    Pić trzeba ! Jeść można !

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Maniekk
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    141
    BMW
    e38 740 i
    Skąd
    Zielonka WWL
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    To popatrz na starej złodziejce jaki na niej widnieje numer (dwucyfrowy) i dokupisz sobie taką w ASO.

    Niestety dopiero w poniedziałek i to raczej będzie z dnia na dzień :/
    Niestety żadnego numeru nie mogę odczytać ze złodziejki bo albo się wytarł albo go nigdy tam nie było ;(
    B ędziesz
    M ógł
    W yprzedzać

  6. #6
    numer musiał być - nie ma co. Jest na tej płaskiej części co wkłada się w śrubę- nie od strony klucza

    Nie sądzę żebyś dał radę pojechać do ASO przymierzyć złodziejki. Masz chyba "kapcia" tak?

    Złodziejek jest niewiele. Około 35 sztuk :hah: :hah:

    Jeśli nie da rady to tak jak Olejus pisze. Albo wbicie jakiegoś grata, albo klejenie. I mieć należy nadzieję, że nie jest zbyt mocno dokręcona :/
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    435
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Kargowa/Berlin
    Zagadaj z wulkanizatorem. Jak jest dobrze zaopatrzony w narzedzia, to calkiem mozliwe, ze odkreci te obrobiona srube bez wiercenia lub spawania. Moj ma takie wykretaki, ktore nabija na glowke sruby, one obrabiaja ja i wzynaja sie. Wtedy pneumatycznym kluczem je wykreca bez problemu. Komplet kilku nasadek to chyba okolo 400zl z tego co opowiadal.

  8. #8
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    ja też znam metodę taką jak widziałem wyżej
    Mokra szmata zakrywająca felgę i dospawujesz zwykłąśrubę do tej co masz... i odkręcasz. inaczej się narobisz i nic nie zrobisz.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    38
    na razie zostaje Ci tylko rozwiercenie łba sruby po zdjeciu koła pozostałosc odkrecisz bez problemu szczypcami .jesli woja złodziejka jest orginalna powinny byc na niej numery w innym przypadku pozostaje zamówienie orginalnej zlodziejki i komp. śrub.jedna sruba w aso to ok 20 zł i złodziejka do tej sruby też ok 20 zł zaleznie od kursu euro. bez obaw mozesz jezdzic z ograniczoną predkoscią na 4 srubach.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Maniekk
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    141
    BMW
    e38 740 i
    Skąd
    Zielonka WWL
    Rozmawiałem z poprzednim właścicielem i podobno kupował złodziejkę w Norautao.Jadę jutro izobaczumy czy coś załatwię.Kapcia mam ale na szczęście jest drugie autko
    B ędziesz
    M ógł
    W yprzedzać

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •