Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Zakup E38

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    6
    BMW
    e34 520i
    Skąd
    Limanowa

    Post Zakup E38

    Witam wszystkich użytkowników po dłuższej przerwie.

    W związku z tym, że moje E34, którym jeździ żona, zostało zjedzone przez rudą - 18 lat w PL, postanowiłem jej kupić e38 i zrealizować jakieś tam małe marzenie sprzed kilku lat.

    Chcę jej kupić przed-liftową wersję w benzynie 728 lub 735/740, ale tylko M62, raczej automat. Docelowo do założenia LPG. Skóra wskazana :)

    Znalazłem następujące ogłoszenia:
    728
    https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-se...ID6BNUQw.html?

    oraz

    735
    https://allegro.pl/ogloszenie/bmw-735i-e38-7926031990

    Pierwszą (728) obejrzałem, szału nie ma, pomalowana na kilku elementach i to raczej amatorsko. Prawdopodobnie walona w przód - chłodnica zmieniona, jakieś bicie na kieownicy ok 100 km/h (wg sprzedającego tarcze), chociaż wyglądają bardzo dobrze. Welur - niestety. Pod spodem wygląda zdrowo. Środek nie jest umęczony, ale ideału też nie ma - po tylu latach ciężko się go spodziewać.

    Druga (735), do opłat, kilka rdzawych punktów. Wg właściciela OK poza, wypalone piksele, oberwane drzwi, wisząca podsufitka.

    Czy jest ktoś z okolic Szprotawy, Żagania, Głogowa, Lubina kto byłby skłonny sprawdzić dla mnie ten samochód? Oczywiście zwracam koszty.

    Dziękuję za spostrzeżenia. A może ktoś chce z forum sprzedać podobny samochód?

    pozdrawiam
    Seba

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    447
    BMW
    730i e32
    Skąd
    śląsk
    Blog
    8

    Post

    moge ci doradzic bys został lepiej przy 2.8 prostszy silnik tansze naprawy. 3.5/4.0 koszt jak cos walnie dużo wyższy Co do wypadkowosci to sa stare auta , nie można za bardzo wybrzydzać i zaakceptować stan istniejący, dużo aut było walniętych a dobrze jeżdzą. Zaptytaj na grupie tu ludzie mają niezle sztuki, może komuś się znudziło. Ważne zdrowa w miare buda , i dobrze jak silnik skrzynia coś było już grubszego robione - np rozrząd wymieniony ,wiem wiem że łańcuch itd. ale wieczny też nie jest. Za bardzo bym nie patrzył na wyposażenie bo sporo rzeczy można dorzucic samemu,a ceny w tej chwili e38 są w dołku. Za pare lat to sie zmieni ,jeszcze na to za wcześnie.Co do budżetu to też kolega myśał o tym rok temu ze 8-12 tys , tu na 7er doradzali ci co posiadaja że minimum to 16-20tys na coś dobrego. Nie oszczędzaj na sprawdzeniu auto przed zakupem, i tylko warsztat bmw specjalizacja , tam stacje diagonistyczne to na koniec tylko .... to są skomplikowane auta i nie każdy mechanik kuma wszystkie aspekty tego modelu. Odradzam raczej auta z komisu handlu ,sa wyjatki ale w tym kraju cena nadal jest nr 1. Z DE BE CH NL ciągnie sie najtansze auta, do nas, i to sie długo nie zmieni. Jestem co tydzień u kolego blacharza ,ma umowę z handlarzami, widzę co wożą i w jakim to stanie idzie, auta za gruszą kase to jeszcze sie dospawie dachy, takie po 10-20 to jakas kosmetyka tylko byle fajnie wyglądalo na dil. Sa i auto bo jakis kolizajach auto fajnie wygląda ale wymieniaja cale kokpity boczki ,bo wszystkie poduchy wywalilo - auta te ida potem jako bezwypadkowe .
    Ostatnio edytowane przez mike333 ; 23-04-2019 o 22:18

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    6
    BMW
    e34 520i
    Skąd
    Limanowa
    Dziękuję za odpowiedź.
    Większy budżet nie stanowi problemu, chcę kupić samochód z którym nie będę musiał siedzieć w garażu co kilka dni jak przez ostatnie lata z E34. Silnik M52 jest mi znany bo mam E34 z vanosem i sporo przy nim sam zrobiłem. Dlatego w przypadku 728 w grę wchodzi również wersja poliftowa.
    Rozumiem że nie są to nowe samochody i w większości mają swoją historię, ale jak sam coś robię to robię to staram się jak najlepiej, dlatego pomalowane przez lakiernika listy na drzwiach są dla mnie pewnego rodzaju dyskwalifikacją.
    E38 na pewno nie będzie 5 w rodzinie i będzie użytkowany na codzień (25-30 km/dziennie) i będzie sobie normalnie rdzewiał i się zużywał, nie będę z niego robił egzemplarza kolekcjonerskiego, dlatego chcę kupić coś "niewytłuczonego" przez Sebixów :) chętnie z zachodu, może być nawet rozbite (wolę sam zrobić) i jak napisałeś "zdrowa buda", korozja to ciężko wyleczalne utrapienie :(

    pozdrawiam
    Seba
    Ostatnio edytowane przez sebabmw ; 24-04-2019 o 06:46

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    jak chcesz e38 to z korozja musisz sie nauczyc życ predzej lub później

    728 to dobry wybór na codzienne daily

    ale ogółem dużo zależy od kogo kupisz samochód bo po jednym to i 750 warto kupic a od drugiego strach 728

    ale ogółem e38 w utrzymaniu to razy dwa albo i 3 do e34

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    447
    BMW
    730i e32
    Skąd
    śląsk
    Blog
    8
    https://www.olx.pl/oferta/bmw-e38-2-...tml#513583450a

    moze ten jeśli opis rzetelny to warto.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    6
    BMW
    e34 520i
    Skąd
    Limanowa
    Dziękuję za link. Dystans wymusza zaplanowanie małej wyprawy - najszybciej w majówkę.
    Co do kosztów utrzymania to są one dla mnie akceptowalne. Jak zacząłem jeździć E34 miała 6 lat.
    Szukam zadbanego i niewytłuczonego egzemplarza, aby żona nie dzwoniła do mnie co dwa dni, że coś się dzieje z samochodem. To jest chyba najważniejsze. Już nawet rdzę jestem w stanie zaakceptować :) byle poza normalną eksploatacją nie reanimować trupa.
    Rozumiem że wskazanie jest jasne -728.
    Pomyślałem o 735 ze względu na krótkie odcinki na jakich będzie samochód używany, krótsze głowice niż rzędowa 6 i mniejsza skłonność do przegrzania.

    Dziś z kolej pojawiła się również taka 728, może ją ktoś zna?

    https://www.olx.pl/oferta/bmw-e38-72...tml#1e98d6ef08

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2017
    Posty
    185
    BMW
    e38 750IL
    Skąd
    opolskie
    Nie pojedziesz, nie zobaczysz, nie będziesz wiedział a w opisach sprzedających i na zdjęciach to one wszystkie są igiełki.
    Zajeżdżasz a tu stoi jakby jakieś inne auto, czego oczywiście Ci nie życzę.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    447
    BMW
    730i e32
    Skąd
    śląsk
    Blog
    8
    co do ogłeszenia warto zadzwonic .gosc widać handluje częsciami do bmw,moze i autami. , widać ma pojęcie jakieś bo proponuje częsci wraz z montażem na miejscu u siebie. ma auto 3lata . kwestia pojechać z kimś co sie zna albo jak sie spodoba ustalić wczesniej wizyte w warsztacie i masz auto - jak bym tak zrobił.zawsze cos trzeba włozyc przynamniej jak zawsze dokłądałem ;-) . dodam nie kupować oczami a sprawdzać i nie oszczędzać na SPRAwdzeniu!!! to sie zwróci wielokrotnie

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    6
    BMW
    e34 520i
    Skąd
    Limanowa
    13 lat w PL i fotel jak przy przebiegu 3x tyle co w ogłoszeniu - nie zachęca mnie raczej do oglądania.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    447
    BMW
    730i e32
    Skąd
    śląsk
    Blog
    8
    Cytat Zamieszczone przez sebabmw Zobacz posta
    13 lat w PL i fotel jak przy przebiegu 3x tyle co w ogłoszeniu - nie zachęca mnie raczej do oglądania.
    seba 3x 350tys , e tyle to chyba on nie przejechal.. nawet jakby to bylo airport taxi ;-)

Podobne wątki

  1. [E38] Zakup e38 V8
    Przez Radical w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-07-2014, 20:20
  2. [E32] zakup 735
    Przez Piciu w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-07-2014, 23:31
  3. Zakup e38
    Przez Armani w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-04-2011, 12:18
  4. zakup e32 4.0 v8 m60
    Przez siudema w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 13-07-2010, 13:59
  5. Zakup BMW e38
    Przez Kuki w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 17:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •