Poka¿ wyniki od 1 do 6 z 6

W±tek: [układ chłodniczy] M52TUB28 wywala płyn chłodniczy

  1. #1
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jul 2016
    Posty
    124
    BMW
    728i
    Sk±d
    wlkp

    Post [układ chłodniczy] M52TUB28 wywala płyn chłodniczy

    Witam,

    Mam problem z moim E38 ( 99' M52TUB28)- wydaje mi się że gotuje mi się płyn chłodniczy przez co podczas jazdy wywala mi go ale nie wyświetla mi komunikatu o braku płynu a wskazówka zawsze stoi idealnie w pionie. Po dłuższym postoju kiedy odpalam auto dopiero wyskakuje komunikat o braku płynu chłodniczego - po odkręceniu korka słychać głośne zasysanie powietrza i płyn przelewa się spowrotem do zbiorniczka. Mam obawy że może to być przepalona uszczelka. Wykonałem test na obecność CO2 - nie wykrywa, przez kilka minut wogóle nie babelkuje, po czym zaczyna bąbelkować i płyn chłodniczy zaczyna wędrować w górę rurki. Wiskoza jest sprawna, chłodnica nowa, węże od układu gorące ale nie twarde.

    Czy macie może pomysły jak zdiagnozować usterkę ? Chodzi mi jeszcze po głowie wykonanie testu kompresji - jeśli wyjdzie źle na którymś z cylindrów to będzie znaczyć że tam jest przepalona uszczelka.

    Z góry dziękuję za porady

    [Edit] Czy wentylator wiskozy powinien wyciągać powietrze z chłodnicy czy pchać je w stronę chłodnicy ? Być może odwrotnie mi go zamontowali
    Ostatnio edytowane przez julaswdx ; 17-04-2019 o 23:42

  2. #2
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Do³±czy³
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Sk±d
    Warszawa
    Blog
    7
    A korek dobrze trzyma ci¶nienie?
    Skrzynie automatyczne siê zu¿ywaj±! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestaj± wierzyæ w Boga, to nie jest tak, ¿e w nic nie wierz±, ale wierz± w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  3. #3
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Nov 2017
    Posty
    21
    BMW
    e36
    Sk±d
    Chybie
    Najlepiej sprawdziæ wogole szczelno¶æ uk³adu bo mo¿e gdzie¶ uciekaæ p³yn a niekoniecznie go widaæ, ja tak mia³em ostatnio i okaza³a siê uszczelka pod termostatem czego widaæ nie by³o, i tak jak Ci wy¿ej pisze kolega sprawdziæ czy siê korek otwiera (powy¿ej 2bar chyba powinien siê otwierac

  4. #4
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Do³±czy³
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Sk±d
    Warszawa
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez julaswdx Zobacz posta
    Witam,

    [Edit] Czy wentylator wiskozy powinien wyci±gaæ powietrze z ch³odnicy czy pchaæ je w stronê ch³odnicy ? Byæ mo¿e odwrotnie mi go zamontowali
    Zawsze przep³yw powietrza jest w kierunku ty³u samochodu, czyli wentylator wiskozy wyci±ga z ch³odnicy. A poza tym od oko³o 60 kmh przep³yw powietrza jest ju¿ tak du¿y, ¿e wiskoza czy elektryczny nie s± w ogóle potrzebne, bo powietrze jest spiêtrzane przez wloty, co daje wiêksze ci¶nienie i wiêksz± masê przep³ywu = wiêkszy odbiór ciep³a.
    Skrzynie automatyczne siê zu¿ywaj±! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestaj± wierzyæ w Boga, to nie jest tak, ¿e w nic nie wierz±, ale wierz± w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  5. #5
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jul 2016
    Posty
    124
    BMW
    728i
    Sk±d
    wlkp
    Dzięki za wyjaśnienie kierunku przepływu powietrza, tak ma to sens, inaczej wentylator kierowałby powietrze podczas jazdy pod wiatr. Korek sobie zamówię, ale chyba nie to jest przyczyną - płyn zaczęło wywalać przez wlew przy założonym testerze uszczelki.

    Czy można w jakiś sposób sprawdzić kompleksowo szczelność układu chłodzenia ?

  6. #6
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Nov 2017
    Posty
    21
    BMW
    e36
    Sk±d
    Chybie
    Ja to zrobi³em w taki sposób ¿e w odpowietrznik wkrecilem taka szybkozlaczke do przewodów pneumatycznych i pompka z manometrem nabijalem ci¶nienie i wysz³o mi gdzie jest nie szczelno¶æ i odrazu sprawdzisz sprawno¶æ korka

Podobne w±tki

  1. [elektryka] Wywala b³edy, w³±cza wycieraczki etc
    Przez Aldik w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 08-07-2018, 22:53
  2. [silnik] Demonta¿ kolektorów wydechowych M52TUB28
    Przez julaswdx w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-06-2018, 15:57
  3. Wywala olej przez bagnet
    Przez siebies w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-02-2016, 16:58
  4. wywala p³yn wspomagania gór±...
    Przez lostami1988 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 12-04-2015, 08:52
  5. wywala wodê przez korek
    Przez kosaaro w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 14-11-2012, 17:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •