Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41

Wątek: E38 - Telepie kierownicą przy 90-100km/h - Nowe opony,tarcze, zawieszenie ok i lipa

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Tomek R.
    Dołączył
    Jan 2019
    Posty
    48
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    Warszawa

    Post E38 - Telepie kierownicą przy 90-100km/h - Nowe opony,tarcze, zawieszenie ok i lipa

    Dwa tygodnie temu kupiłem nowe opony Yokohama BluEarth-4S i się zaczęło:/ Wcześniej bicie pojawiało się tylko przy hamowaniu... Jeżdżę na 16stkach style 6. Po wymianie pojechałem na S8 sprawdzić co i jak. Pojawiło się duże bicie na kierownicy i karoserii podczas jazdy powyżej 90ciu. Zadzwoniłem do warsztatu który wymieniał mi opony z reklamacją. Przyjechałem, sprawdzili i mówią że idealnie i że mam luzy w zawieszeniu i to pewnie to. Pojechałem zatem na drugi dzień do Zielonki do "Błońskiego". Oni zajmują się tylko zawieszeniem, znają się na rzeczy. Podniósł auto i wszystko posprawdzał. Wszystko całe, nie ma luzów ani z przodu ani z tyłu. Przełożyli koła z tyłu na przód i pojechałem sprawdzić. Dalej to samo:/ Pojechałem do innej wulkanizacji, gdzie gość wyważył koła od nowa, ciężarki umieszczając na środku w osi felgi. S8 i jazda. Jest lepiej ale dalej coś nie tak:/ Zamówiłem ostatnio nowe tarcze i klocki i dziś znów pojechałem do Błońskiego. Poprosiłem jeszcze raz o dokładne przejrzenie zawieszenia(od zakupu już 4ty raz), żeby dobrze sprawdził banany itd. Nic. Amortyzatory w porządku. Wyczyścili felgi i piasty, założyli tarcze i klocki i zrobiłem jeszcze zbieżność skoro wszystko ok. Wyjechałem od nich 2h temu i spokojnie przejechałam się S8 i co? Dalej to samo. Przy 90ciu pojawia się lekkie bicie na kierownicy. Przy hamowaniu znowu wibracja. Po tym wszystkim myślę że to chyba wina tych opon. Może ktoś z Warszawy znalazłby chwilę żeby "pożyczyć" na 15min koła i sprawdzić czy moje są trefne?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    gumy na bananach

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Sprawdź dolne wahacze, tylko trzeba je rozpiąć, ja ostatnio sobie wymieniłem i mam spokój, a raz na jakiś czas telepało przodem podczas jazdy powyżej 90km/h

    Dokładnie chodzi o sworznie, po rozpięciu nie będą miały luzów ale można je w palcach przestawić, tzn że już zużyte.
    ja akurat kupiłem sobie wahacze SKV za ok 70zł szt na sprawdzenie, ponoć VW nie narzekają na nie.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar Tomek R.
    Dołączył
    Jan 2019
    Posty
    48
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    Warszawa
    Jak jeszcze auto stało na zimówkach, czyli 2 tygodnie temu, miałem bicie na kierownicy ale tylko przy delikatnym hamowaniu. Pojechałem przetoczyć tarcze i było wszystko super przez tydzień i jeden wyjazd do Jarocina i z powrotem:/ Gumy w bananach i dolne sworznie... Często o tym się pisze w kontekście drgań. Dziwne jest tylko to, że bicie na kierownicy podczas jazdy, pojawiło się od razu po zmianie opon. Przez te 2 tygodnie przejechałem może 300km i to głównie po S8 4x sprawdzając czy coś się zmieniło po naprawach. Najpierw muszę sprawdzić te opony. Jeśli to nie one, czeka mnie zabawa z wahaczami. A już myślałem że na święta będę miał miły wyjazd. Mam do zrobienia 1200km i jak ma tak telepać to chyba wezmę Żony Lupo:-)

  5. #5
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Koła i wahacze to elementy względem siebie niestłumione (to się jakoś fachowo nazywa - w tej chwili nie pamiętam). Mogło się tak zdarzyć, że nowe opony + gumy w tulejach wzmacniają swoje drgania i powstaje rezonans. Założenie innych kół może wyeliminować problem, ale to nie znaczy, że opony, które kupiłeś są złe, stąd na maszynach wychodzi wszystko ok. Jakie masz tuleje na bananach?

    Edit:
    Koła i wahacze to masa nieresorowana:
    https://autokult.pl/27848,co-to-jest...-w-samochodzie
    Ostatnio edytowane przez damned1 ; 16-04-2019 o 15:44

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar Tomek R.
    Dołączył
    Jan 2019
    Posty
    48
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    Warszawa
    Zawieszenie w aucie mam prawdopodobnie jeszcze oryginalne. Nie wiem jakie tuleje siedzą w bananach. W każdym razie Błoński, który 30 lat zajmuje się głównie zawieszeniami i dwa razy już wszystko sprawdzał, wykluczył zawieszenie. Myślę że potrafi to przyzwoicie zdiagnozować, a przynajmniej mam nadzieję... Kolega z forum też tam zaglądał przy pakiecie startowym i nic nie znalazł. Dzwoniłem przed chwilą do kolegi który jeździ E60 i ma zimówki na 16stkach w garażu. Co prawda 225/55R16 ale do sprawdzenia się nadadzą. Założę je najpierw na przód i potem na tył. Może uda mi się znaleźć parę w której jest winowajca.
    Ostatnio edytowane przez Tomek R. ; 16-04-2019 o 16:18

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Dziwne, ze akurat po zmianie opon takie jaja hmm, wszystko wskazuje, że to One są winne. Ale spróbuj podmienić, albo jedź jeszcze na Huntera, niech zrobią tzw test drogowy z wyważaniem i zobaczysz co powiedzą. Jak też wykluczą opony to spróbuj wymienić tzw banany, przynajmniej w e65 takowe wyglądając na idealne to tak czy sak potrafiły wywoływac drgania.

  8. #8
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez Tomek R. Zobacz posta
    Zawieszenie w aucie mam prawdopodobnie jeszcze oryginalne. Nie wiem jakie tuleje siedzą w bananach. W każdym razie Błoński, który 30 lat zajmuje się głównie zawieszeniami i dwa razy już wszystko sprawdzał, wykluczył zawieszenie. Myślę że potrafi to przyzwoicie zdiagnozować, a przynajmniej mam nadzieję... Kolega z forum też tam zaglądał przy pakiecie startowym i nic nie znalazł. Dzwoniłem przed chwilą do kolegi który jeździ E60 i ma zimówki na 16stkach w garażu. Co prawda 225/55R16 ale do sprawdzenia się nadadzą. Założę je najpierw na przód i potem na tył. Może uda mi się znaleźć parę w której jest winowajca.
    Jak orginalne to masakra ja przez ostatnie 10 lat 3 komplet zużywam a przebieg koło 40tyś przez te lata ale ostatnio walczyłem z biciem powymieniałem znowu gumy bananów opony na hunterze wyważane i dupa wyleczony został przez wymiane piast jak ręką odjął


    1 Miejsce
    w konkursie na auto zlotu - Ślesin 2014 w kategorii E38

    3 Miejsce
    w
    konkursie na najładniejsze auto X VIP-owskiego zlotu 2015

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jagdtiger
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    211
    BMW
    brak
    Skąd
    Łódź
    Sprawdz piasty, w e38, e32, e65 sa dość cienkie, jeżeli ktoś Ci za mocno dokręcał, mógł pokrzywić piasty. To by tłumaczyło czemu stało się po zmianie opon, no i skoro zawieszenie jest ok.. Warto sprawdzić. Pozdr

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar Tomek R.
    Dołączył
    Jan 2019
    Posty
    48
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    Warszawa
    Szukam właśnie jakiejś wulkanizacji w Warszawie z testem drogowym hunter. To chyba lepsze rozwiązanie niż szukanie samemu problemu. Może w pierwszym warsztacie źle ułożyli oponę na feldze itd. Z tej maszyny jest też ponoć jakiś wydruk ułatwiający reklamację w razie czego. Zobaczę co z tego będzie.

Podobne wątki

  1. [ zawieszenie] Przy hamowaniu trzęsie kierownicą
    Przez Kempes w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 31-10-2016, 07:25
  2. [silnik] Telepie silnikiem przy odpalaniu
    Przez Monster w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 07-02-2014, 21:53
  3. [zawieszenie] Wibracje przy prędkośći 90-100km/h
    Przez ohara5 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 23-06-2013, 08:41
  4. [silnik] telepie przy ruszaniu
    Przez kociubek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 24-10-2012, 19:44
  5. [ zawieszenie] Telepie autem przy 90KM/h
    Przez LUKASZWBO w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-07-2009, 23:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •