Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: E65 Wartości adaptacyjne skrzyni automatycznej

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Szkoły są dwie. Jedni twierdzą ,że bezapelacyjnie należy robić adaptację a drudzy ,że sama się nauczy podczas jazdy bo program ma i tego nie wykasujesz a adaptacja to nic innego jak Twój styl jazdy. Decyzja należy do Ciebie.
    Mi szczerze też by się nie chciało jeździć w kółko i powtarzać te procedury:)

  2. #12
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Trzeba rzetelnie zrobić jazdę po kasowaniu adaptacji skrzyni.
    Robiłem klientowi adaptację 6HP po wymianie oleju. Specjalnie nie zrobiłem tego od razu po wymianie, tylko tydzień po, żeby była sobota tuż po świcie i puste drogi.
    Chłop zrobił kilkaset km przed adaptacją i skrzynia ani troszkę nie poprawiła swojego szarpania. To jest pośredni dowód na to, że po skasowaniu adaptacji sterownik uczy się nowych nastaw, a potem już ledwo co.
    Po adaptacji jak ręką odjął - płynnie zmienia przy każdym obciążeniu.
    Jak się skrzynia nauczy przy normalnej jeździe, to jest możliwość, że niektóre przełączania będą twarde, albo opóźnione (za duży /za mały overlap) a potem już tak zostanie, bo jest tylko kompensacja zużycia.
    Polecam materiały ATSG, tam można znaleźć masę ciekawych informacji.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2018
    Posty
    80
    BMW
    n62b44
    Skąd
    Dąbrowa Górnicza
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Szkoły są dwie. Jedni twierdzą ,że bezapelacyjnie należy robić adaptację a drudzy ,że sama się nauczy podczas jazdy bo program ma i tego nie wykasujesz a adaptacja to nic innego jak Twój styl jazdy. Decyzja należy do Ciebie.
    Mi szczerze też by się nie chciało jeździć w kółko i powtarzać te procedury:)
    Też sie naczytalem ze adaptacja to nauka twojej jazdy. Adaptacja to dostosowanie sie skrzyni a dopiero po tym skrzynia uczy sie stylu. Ja raz sprobowalem nauczyc skrzyni mojej jazdy. Lep mi prawie urwalo. Adaptacja to jaknajspokojniejsza jazda. Najlepiej nadaje sie odcinek prostej nawet 1km starczy. Po prostu auto musi zmienic wszystkie biegi. Pozniej juz musi sie douczyc. Ale sama adaptacja musi byc bardzo spokojna

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  4. #14
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez Masters Zobacz posta
    Też sie naczytalem ze adaptacja to nauka twojej jazdy. Adaptacja to dostosowanie sie skrzyni a dopiero po tym skrzynia uczy sie stylu. Ja raz sprobowalem nauczyc skrzyni mojej jazdy. Lep mi prawie urwalo.
    Wiele osób myli Adaptive Transmission Control z adaptacją serwisową skrzyni. ATC to po prostu taka funkcja, która powoduje opóźnienie upshift i szybciej redukuje jeśli jedziesz dynamicznie czyli głębiej wciskasz pedał gazu, i robi jeszcze kilka innych drobnych modyfikacji ze spinaniem konwertera.
    ATC to właśnie uczenie się stylu jazdy, a adaptacja serwisowa skrzyni to ustalanie korekcji ciśnień na sprzęgłach i czasów overlappingu.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

Podobne wątki

  1. Diagnostyka automatycznej skrzyni
    Przez Trolcio735 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-12-2012, 19:11
  2. Zachowanie skrzyni automatycznej
    Przez Z00FY w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 04-03-2010, 21:42
  3. Chlodzenie skrzyni automatycznej
    Przez Derreg w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-01-2010, 18:41
  4. Brak połączenia skrzyni automatycznej skrzyni
    Przez Andrzejp. w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-02-2009, 07:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •