Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Poka wyniki od 1 do 10 z 24

Wtek: 750Li bd skrzyni biegw

Pocztkujcy Uytkownik
    Doczy
    Mar 2019
    BMW
    E66 750Li
    Skd
    Bechatw/d

Post 750Li bd skrzyni biegw

Cze wszystkim,

W ubiegym tygodniu moje auto dostao instalacj LPG. Przed tym zabiegiem automat szarpa z 2 na 3, po wrzuceniu biegu szstego robi raz "kangura" i tyle byo z nim problemw. Jasn spraw bya konieczna wymiana oleju i wymiana simmerringu, poniewa ciekn. Jednake tutaj may plot twist - dzie po montau LPG, rankiem gdy jechaem do pracy i dojedaem do skrzyowania na zegarach zacza miga kontrolka "check engine" i pojawia si ikona tego samochodu na ekranie iDrive, by zaraz zamieni si w staego checka i czerwon kontrolk na iDrive, a samochd wyrzuci bd - "Transmission fault. Drive moderately.". Skrzynia oczywicie wesza w tryb awaryjny, ale co dziwne, bo posiadaem wczeniej auto z automatem i czego takiego nie byo - samochd strasznie wibrowa, mylaem e co si zerwao, bo takich wibracji nawet w dieslu ze wszystkimi poduchami uwalonymi nie dowiadczyem. Gdy dojechaem tak do pracy i odpaliem auto pniej - wszystko niby byo ok, chocia czuem takie dziwne wibracje przy przyspieszaniu. Nastpnego dnia spotkaa mnie podobna sytuacja, ale tym razem miaem czas i zajechaem na parking, odczekaem chwil i ponownie odpaliem samochd - bd znikn, chocia auto ju dziwnie przyspieszao na niskich prdkociach - z rozpdzeniem si na ekspreswce nie byo problemu i samochd nie wyrzuca bdw.

Byem przekonany, e to 100% wina automata, no samochd by mnie nie informowa o problemie ze skrzyni, gdyby byo inaczej. Tym niemniej zadzwoniem do kolegi Sebastiana z Klubu, ktry podpowiedzia, e moe to by problem instalacji gazowej. Kolejnym telefonem by telefon do osoby, ktra to LPG zamontowaa (Filartech w odzi) - stwierdzi, e win moe by wypadanie zaponu, jeli silnik wibruje. Auto obecnie stoi w M Fabrics na umwionym ju wczeniej serwisie i czekam na jak informacj odnonie tego, jakie bdy odczytali, tym niemniej postanowiem napisa tego (w sumie mao konkretnego) posta. Czy kto moe mia podobn sytuacj i jest w stanie potwierdzi sugestie gazownika? Facet mwi, e robi silniki z rodziny N62, nie chc z gry zakada, e problem wynika z jego bdu. Czy faktycznie problem z wypadaniem zaponu spowodowaby komunikat dotyczcy skrzyni biegw? Jeli nie - to co innego mogoby sta za takimi objawami?
    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 14-05-2019 o 15:32

Zaawansowany Uytkownik Awatar ARIE(L)
    Doczy
    Aug 2015
    BMW
    BMW E66 - 750 LI, OPEL INSIGNIA 2.0 T
    Skd
    DROBIN
    Check i wibracje to bardzo moliwe e ktra cewka pada i nie chodzi na wszystkich garach. Bd skrzyni moe jest przypadkowy.
    Ostatnio edytowane przez ARIE(L) ; 15-04-2019 o 12:03

Pocztkujcy Uytkownik
    Doczy
    Aug 2018
    BMW
    n62b44
    Skd
    Dbrowa Grnicza
    N62 jest bardzo wrazliwy na spadek obrotow. Jesli obroty za nisko spadna moze wyskoczyc blad wszystkiego.. skrzyni ,wspomagania kierownicy albo okien. Czesto przerabialem temat jak mialem problem z odpalaniem albo przelaczaniem na gaz. Wszystko wyregulowane i bledy nie wyskakuja. Gaz moze byc ok po prostu jak cewka slaba to na benzynie moze byc git a na gazie juz nie wyrobi.
    Jesli masz wyciek w skrzyni to na bank beda z nia spore problemy. Musisz to uszczelnic przy okazji wymien uszczelnienie pompy adapter i rurki. Bo inaczej niebawem tylko na 3 biegu bedziesz mogl jezdzic. Wibracje u mnie ustaly po wymianie adaptera i rurek.

Wysane z mojego SM-G935F przy uyciu Tapatalka

Pocztkujcy Uytkownik
    Doczy
    Mar 2019
    BMW
    E66 750Li
    Skd
    Bechatw/d
    Wymieniem wiece, w skrzyni wymieniono olej, filtr z misk, adapter, rurki i jakie uszczelniacze - nie wiem dokadnie, po kodzie czci nie rozczytam - to zaatwio problem z szarpaniem przy zmianie na bieg M3 w trybie manualnym, w trybie Auto skrzynia dziaa tak samo pynnie jak wczeniej. Tak czy inaczej - problem wypadania zaponu nie pojawi si ponownie (a by zarejestrowany w dzienniku bdw komputera), natomiast nadal mam problem z nawracajcym "check engine" i dopiero w sobot kolega @laso pomoe mi odczyta ponownie (bo na swj kabel jeszcze czekam :) ) co go powoduje, natomiast problem z dziwnymi wibracjami przy przyspieszaniu czy staej jedzie (w okolicach 70-120 km/h, powyej ju jest zbyt szybko by byo to mocno wyczuwalne i sprawdziem - tak samo jest na benzynie) nadal jest i dalej skaniam si ku skrzyni. Czy padajcy konwerter mgby powodowa takie objawy jak:

- na biegu M1 (jed tylko w trybie manualnym) przy nacinitym hamulcu (np. przy wiatach) obroty skacz tak na chwil do gry i auto jakby chciao ruszy (nie wciskam gazu, nie jest to zalene od tego czy jad na benzynie czy na LPG)
    - sporadycznie po wrzuceniu biegu M6 i upywie kilku-kilkunastu sekund zdarza si, e skrzynia szarpnie, co w rodzaju jakby chciaa wrzuci bieg do gry, ciko to opisa sowami
    - auto czasami po zredukowaniu do M1 i prbach przyspieszenia dostaje "kangura", tak jakbym naciska i puszcza gaz, dopiero jak go faktycznie odpuszcz i nacisn ponownie to auto przyspiesza normalnie.

Moe s te jakie inne prawdopodobne przyczyny, ktre mgbym sprawdzi, zanim czeka mnie ostateczno, czyli wizyt u kolegi @Sebka? W odzi nie kojarz adnego zakadu, ktry by wiedzia chocia w poowie tyle o tych automatach, co wanie Sebek, ale jednak mam do niego prawie 400km drogi :)
    Ostatnio edytowane przez Plexi36 ; 05-05-2019 o 21:56

Pocztkujcy Uytkownik
    Doczy
    Aug 2018
    BMW
    n62b44
    Skd
    Dbrowa Grnicza

Cytat Zamieszczone przez Plexi36 Zobacz posta
    Wymieniem wiece, w skrzyni wymieniono olej, filtr z misk, adapter, rurki i jakie uszczelniacze - nie wiem dokadnie, po kodzie czci nie rozczytam - to zaatwio problem z szarpaniem przy zmianie na bieg M3 w trybie manualnym, w trybie Auto skrzynia dziaa tak samo pynnie jak wczeniej. Tak czy inaczej - problem wypadania zaponu nie pojawi si ponownie (a by zarejestrowany w dzienniku bdw komputera), natomiast nadal mam problem z nawracajcym "check engine" i dopiero w sobot kolega @laso pomoe mi odczyta ponownie (bo na swj kabel jeszcze czekam :) ) co go powoduje, natomiast problem z dziwnymi wibracjami przy przyspieszaniu czy staej jedzie (w okolicach 70-120 km/h, powyej ju jest zbyt szybko by byo to mocno wyczuwalne i sprawdziem - tak samo jest na benzynie) nadal jest i dalej skaniam si ku skrzyni. Czy padajcy konwerter mgby powodowa takie objawy jak:

- na biegu M1 (jed tylko w trybie manualnym) przy nacinitym hamulcu (np. przy wiatach) obroty skacz tak na chwil do gry i auto jakby chciao ruszy (nie wciskam gazu, nie jest to zalene od tego czy jad na benzynie czy na LPG)
    - sporadycznie po wrzuceniu biegu M6 i upywie kilku-kilkunastu sekund zdarza si, e skrzynia szarpnie, co w rodzaju jakby chciaa wrzuci bieg do gry, ciko to opisa sowami
    - auto czasami po zredukowaniu do M1 i prbach przyspieszenia dostaje "kangura", tak jakbym naciska i puszcza gaz, dopiero jak go faktycznie odpuszcz i nacisn ponownie to auto przyspiesza normalnie.

Moe s te jakie inne prawdopodobne przyczyny, ktre mgbym sprawdzi, zanim czeka mnie ostateczno, czyli wizyt u kolegi @Sebka? W odzi nie kojarz adnego zakadu, ktry by wiedzia chocia w poowie tyle o tych automatach, co wanie Sebek, ale jednak mam do niego prawie 400km drogi :)
    Po serwisie skrzyni przydao by si zrobi adaptacje. Wibracje mog by od wszystkiego, na pocztek najlepiej przeoy wszystkie koa na jakie pewne. Pierwszym objawem padajcego konwertera wedug mnie jest dua rnica w obrotach dasz np na 3 dodajesz gazu obroty rosn prdko nie dodasz jeszcze wicej gazu robroty jeszcze bardziej wzrosn a prdko nie)

odnonie 1 biegu takie akcje mog si dzia jak valvetronic nie dziaa albo jak jest uszkodzona disa. To samo odnonie kangura.

Sprawdz czy valvetronic dziala, bdy to jedno bo czasem jest tak e nie dziaa a bdu nie wida.

Pocztkujcy Uytkownik
    Doczy
    Nov 2010
    BMW
    E66 745Li, E46 323CI
    Skd
    Biaystok
    Mam u siebie obecnie podobny problem, nawet dwa;) Zaczo mi wywala bd- komunikat ,, Transmision failsafe" i przy tym wykrzyknik na czerwonym tle. Dodam, e moliwy jest jaki wyciek bo przy parkowaniu zauwayem cig plamek na korytarzu posadzki w garau. Wrciem wanie z diagnozy komputerowej i mechanik mwi, e skrzynia widzi prdko inaczej ni silnik. Oglnie auto jedzie, zmienia biegi, ale faktycznie jakby wolniej si zbiera, duej przeciga oraz zdarzaj si szarpnicia na pierwszym i drugim biegu. Czy dobrze szukamy?
    Druga sprawa to jadc do mechanika na diagnoz pojawi si bd wypadania zaponw, ktry te bd naprawia pojawia si ju wczeniej i nagle pierwszy raz odkd uytkuje auto wyskoczy bd, ta kontrolka silnika podobnie jak ,, check engine" i komunikat ,, service engine soon", ktry pali si cay czas, nie znika jak check. Pytanie czy to moe by zwizane z bdem skrzyni? Czy co dzieje si z silnikiem?

Wysane z mojego Hammer AXE Pro przy uyciu Tapatalka

Pocztkujcy Uytkownik
    Doczy
    Aug 2018
    BMW
    n62b44
    Skd
    Dbrowa Grnicza

Cytat Zamieszczone przez untouchable88 Zobacz posta
    Mam u siebie obecnie podobny problem, nawet dwa;) Zaczo mi wywala bd- komunikat ,, Transmision failsafe" i przy tym wykrzyknik na czerwonym tle. Dodam, e moliwy jest jaki wyciek bo przy parkowaniu zauwayem cig plamek na korytarzu posadzki w garau. Wrciem wanie z diagnozy komputerowej i mechanik mwi, e skrzynia widzi prdko inaczej ni silnik. Oglnie auto jedzie, zmienia biegi, ale faktycznie jakby wolniej si zbiera, duej przeciga oraz zdarzaj si szarpnicia na pierwszym i drugim biegu. Czy dobrze szukamy?
    Druga sprawa to jadc do mechanika na diagnoz pojawi si bd wypadania zaponw, ktry te bd naprawia pojawia si ju wczeniej i nagle pierwszy raz odkd uytkuje auto wyskoczy bd, ta kontrolka silnika podobnie jak ,, check engine" i komunikat ,, service engine soon", ktry pali si cay czas, nie znika jak check. Pytanie czy to moe by zwizane z bdem skrzyni? Czy co dzieje si z silnikiem?

Jeli masz wyciek ze skrzyni to musisz to zrobi. Wyciek moe by z miski wtedy sprawa jest prosta gorzej jak cieknie z pompy albo z uszczelnienia wau wtedy trzeba zrzuca skrzyni. Te skrzynie s bardzo wraliwe nawet na drobny wyciek oleju.

service engine soon - trzeba sie podpi pod kompa niema co wry

Pocztkujcy Uytkownik
    Doczy
    Nov 2010
    BMW
    E66 745Li, E46 323CI
    Skd
    Biaystok
    Cytat Zamieszczone przez Masters Zobacz posta
    Jeli masz wyciek ze skrzyni to musisz to zrobi. Wyciek moe by z miski wtedy sprawa jest prosta gorzej jak cieknie z pompy albo z uszczelnienia wau wtedy trzeba zrzuca skrzyni. Te skrzynie s bardzo wraliwe nawet na drobny wyciek oleju.

service engine soon - trzeba sie podpi pod kompa niema co wry
    Cieknie tak jakby z lewej strony, a do mechanika na napraw mog dojecha czy bra lawet?

Zaawansowany Uytkownik Awatar wm10589
    Doczy
    Sep 2016
    BMW
    Byo E65 750i jest Dodge Grand Caravan 3.6
    Skd
    Misk Mazowiecki
    Jeli z lewej strony to bardziej pasuje na uszczelk przy podstawie alternatora. Koszt uszczelki w ASO to co okoo 60 z, ale eby dosta si do niej to sporo roboty jest.

Zaawansowany Uytkownik
    Doczy
    Aug 2011
    BMW
    E66 750LI
    Skd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez wm10589 Zobacz posta
    Jeli z lewej strony to bardziej pasuje na uszczelk przy podstawie alternatora. Koszt uszczelki w ASO to co okoo 60 z, ale eby dosta si do niej to sporo roboty jest.
    Nie do koca, z amanymi kluczami da si zrobi sprawnie i nawet bez kanau.

--
    Pozdr.
    Hubert

Podobne wtki

1. [skrzynia] Zacignie hamulca rcznego po wrzuceniu na P, a bd skrzyni biegw
    Przez HTN w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-04-2017, 19:38
  2. [skrzynia] Bd skrzyni
    Przez jaro_alfa w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 95
    Ostatni post / autor: 19-01-2017, 21:42