Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: [układ chłodniczy] M52TUB28 wywala płyn chłodniczy

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2016
    Posty
    124
    BMW
    728i
    Skąd
    wlkp

    Post [układ chłodniczy] M52TUB28 wywala płyn chłodniczy

    Witam,

    Mam problem z moim E38 ( 99' M52TUB28)- wydaje mi się że gotuje mi się płyn chłodniczy przez co podczas jazdy wywala mi go ale nie wyświetla mi komunikatu o braku płynu a wskazówka zawsze stoi idealnie w pionie. Po dłuższym postoju kiedy odpalam auto dopiero wyskakuje komunikat o braku płynu chłodniczego - po odkręceniu korka słychać głośne zasysanie powietrza i płyn przelewa się spowrotem do zbiorniczka. Mam obawy że może to być przepalona uszczelka. Wykonałem test na obecność CO2 - nie wykrywa, przez kilka minut wogóle nie babelkuje, po czym zaczyna bąbelkować i płyn chłodniczy zaczyna wędrować w górę rurki. Wiskoza jest sprawna, chłodnica nowa, węże od układu gorące ale nie twarde.

    Czy macie może pomysły jak zdiagnozować usterkę ? Chodzi mi jeszcze po głowie wykonanie testu kompresji - jeśli wyjdzie źle na którymś z cylindrów to będzie znaczyć że tam jest przepalona uszczelka.

    Z góry dziękuję za porady

    [Edit] Czy wentylator wiskozy powinien wyciągać powietrze z chłodnicy czy pchać je w stronę chłodnicy ? Być może odwrotnie mi go zamontowali
    Ostatnio edytowane przez julaswdx ; 18-04-2019 o 00:42

  2. #2
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    A korek dobrze trzyma ciśnienie?
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    21
    BMW
    e36
    Skąd
    Chybie
    Najlepiej sprawdzić wogole szczelność układu bo może gdzieś uciekać płyn a niekoniecznie go widać, ja tak miałem ostatnio i okazała się uszczelka pod termostatem czego widać nie było, i tak jak Ci wyżej pisze kolega sprawdzić czy się korek otwiera (powyżej 2bar chyba powinien się otwierac

  4. #4
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez julaswdx Zobacz posta
    Witam,

    [Edit] Czy wentylator wiskozy powinien wyciągać powietrze z chłodnicy czy pchać je w stronę chłodnicy ? Być może odwrotnie mi go zamontowali
    Zawsze przepływ powietrza jest w kierunku tyłu samochodu, czyli wentylator wiskozy wyciąga z chłodnicy. A poza tym od około 60 kmh przepływ powietrza jest już tak duży, że wiskoza czy elektryczny nie są w ogóle potrzebne, bo powietrze jest spiętrzane przez wloty, co daje większe ciśnienie i większą masę przepływu = większy odbiór ciepła.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2016
    Posty
    124
    BMW
    728i
    Skąd
    wlkp
    Dzięki za wyjaśnienie kierunku przepływu powietrza, tak ma to sens, inaczej wentylator kierowałby powietrze podczas jazdy pod wiatr. Korek sobie zamówię, ale chyba nie to jest przyczyną - płyn zaczęło wywalać przez wlew przy założonym testerze uszczelki.

    Czy można w jakiś sposób sprawdzić kompleksowo szczelność układu chłodzenia ?

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    21
    BMW
    e36
    Skąd
    Chybie
    Ja to zrobiłem w taki sposób że w odpowietrznik wkrecilem taka szybkozlaczke do przewodów pneumatycznych i pompka z manometrem nabijalem ciśnienie i wyszło mi gdzie jest nie szczelność i odrazu sprawdzisz sprawność korka

Podobne wątki

  1. [elektryka] Wywala błedy, włącza wycieraczki etc
    Przez Aldik w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 08-07-2018, 23:53
  2. [silnik] Demontaż kolektorów wydechowych M52TUB28
    Przez julaswdx w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-06-2018, 16:57
  3. Wywala olej przez bagnet
    Przez siebies w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-02-2016, 17:58
  4. wywala płyn wspomagania górą...
    Przez lostami1988 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 12-04-2015, 09:52
  5. wywala wodę przez korek
    Przez kosaaro w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 14-11-2012, 18:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •