Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43

Wątek: E66 750Li Łódzkie

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    260
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    Jeżdżę cały czas w trybie manualnym i owszem, masz rację - przy zmianie biegów a utrzymaniu stałych obrotów wibracje się nie zmieniają, są takie same. Czasem silniejsze, czasem słabsze - ale są. Nie wiem, od czego to zależne.

    Ta praca na postoju mnie również martwi - przy odpalaniu auto potrafi się zmulić, tak jakby "strzela" spod maski jednokrotnie po czym obroty idą w górę i się stabilizują. Po nagrzaniu czuć, że silnik wibruje - najłatwiej to wyczuć jak otworzę drzwi i trzymam je dłonią - czuć takie nieregularne poszarpywanie. Może to mieć związek z błędem mieszanki na banku 1 (czy błędem sygnału, nie pamiętam treści błędu, a niestety najwcześniej w przyszłym tygodniu będę mieć możliwość podpiąć samochód pod kompa), może mieć z czymś innym - nie wiem. Chcę też sprawdzić cewki, skoro świece zostały wymienione - tylko nie bardzo wiem samemu jak to zrobić. Wiem również, że mam do wymiany prawą tylną półoś - ktoś jeszcze w US uciął końcówkę gwintu i no cóż - nie chciałbym tak przez dłuższy czas jeździć. Mechanik też stwierdził, że ucieka z niej smar - tylko czy to powodowałoby takie wibracje? Valvetronic pozostawiam na koniec, ale jak będę mieć okazję to poproszę o zrobienie testu tegoż i/lub ewentualną adaptację.

    Same wibracje pojawiły się dzień po montażu instalacji LPG, jednak uważam to za dziwny zbieg okoliczności z tej przyczyny, że po odbiorze samochodu od gazownika dzień przed wystąpieniem tych wibracji jeździłem nim przed dłuższy czas i żaden tego typu problem się nie pojawił.
    Ostatnio edytowane przez Plexi36 ; 10-09-2019 o 18:04

  2. #22
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Strasznie niespójnie piszesz. Nierówną pracę silnika zostaw sobie na później, bo nie ma to żadnego wpływu na wibracje samego auta. Który simmering Ci wymienili? Ten od przodu, czy ten między silnikiem a skrzynią? Jak ten drugi, to obstawiam, że w tym momencie coś się spierdzieliło, a wcześniej po założeniu instalacji LPG wszystko było ok, tylko (zgaduję) nie jeździłeś z dużymi prędkościami.

    Jeżeli to simmering między silnikiem a skrzynią, to do sprawdzenia poduszki skrzyni, choć najprawdopodobniej coś spartolili przy wale. Albo łącznik elastyczny, albo podpora wału. Zapakuj się w 5 osób (albo dociąż w analogiczny sposób auto) i się przejedź. Bardzo prawdopodobne, że wibracje się pogorszą. Jak się pogorszą to tym bardziej obstawiam problem z mocowaniem wału.

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    260
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    Ok, masz rację, napisałem to dość niespójnie. Gdy był wymieniany simmering (nr części 0734319695) to wibracje już występowały. Jeszcze raz:

    Samochód jeździł prawidłowo przed montażem gazu - rozpędzałem go maksymalnie do prędkości 230 km/h. Następnie auto leci na montaż gazu w poniedziałek. Montaż trwa do czwartku, w czwartek odbieram samochód, robię krótką trasę, prędkość maksymalnie do 100 km/h (przypominam, wibracje występują w przedziale 50-125/130 km/h) i wszystko było ok. Następnego dnia, w piątek, w trakcie porannej podróży do pracy auto wyrzuca błąd skrzyni biegów, czerwone auto na iDrive - Transmission Fault. Drive moderately. Samochodem mega telepie, ledwo dojechałem do pracy. Po wyjściu z pracy przed odpaleniem zastosowałem metodę z trzymaniem pedału gazu w podłodze na zapłonie, samochód odpaliłem i przejechałem bez problemu do domu - jednak wibracje, o które trapią mnie do teraz już pozostały. W sobotę rano ponownie jechałem i podobna sytuacja - po przełączeniu się na gaz ogromne wibracje, samochód strasznie się trzepie. Zgasiłem, odpaliłem - udało się przejechać. W poniedziałek samochód trafia do mechanika na serwis automata - wymieniono olej, adapter, uszczelniacz, miskę - to z rzeczy istotnych, bo reszta to klimatyzacja. Auto odebrałem, ale wibracje dalej występowały, przy czym przez jakiś czas nie pojawiał się błąd wypadania zapłonów. Po 1000 km pojechałem do gazownika na przegląd instalacji - wg niego wszystko ok. Jednak kilka dni później znowu niemiła niespodzianka - wypadające zapłony. Decyzja - wymiana świec. Od tego czasu błąd wypadania zapłonów się nie pojawił, ale wibracje są nadal obecne. Stwierdzono, że koła są krzywe i zawieszenie z tyłu - dwie tuleje pływające i dwa wahacze poprzeczne wymienione, kupione nowe regenerowane koła s149 - brak poprawy. Przy okazji wymieniona została guma przepustnicy - była dziurawa i auto zasysało lewe powietrze jednak poza usunięciem dziwnego, skrzypiącego dźwięku - nie wpłynęło to na pracę silnika, wibracje nadal obecne. Następnie po naprawie zawieszenia pojechałem na ustawianie geometrii zawieszenia. Co dziwne, po ustawieniu (mogę dać wydruki) geometrii wibracje znacznie się pogłębiły. Po jakimś czasie powróciły one do poziomu sprzed ustawienia geometrii, natomiast pewnego razu gdy dolałem benzyny tak powyżej 40 litrów w baku i zatankowałem do pełna gaz to wibracje się zredukowały - tak naprawdę, bardzo mocno, że były prawie niewyczuwalne. No ale jedno bardziej dynamiczne wejście w rondo sprawiło, że powróciły i tak już jeżdżę do teraz.

    Starałem się w miarę uporządkowanie to napisać - ciężko tak mi opisywać wszystko po kolei bo już częściowo zapominam, jak to w szczegółach wyglądało. Jeśli nierówna praca silnika nie ma wpływu na wibracje - to super, nie będę się tego czepiać, to mój drugi samochód, pierwszy aż tak skomplikowany, dopiero go poznaję, poprzednie 407 przy tym to prosta konstrukcja, stąd mogę często biadolić bez ładu i składu - toteż dziękuję za zwrócenie uwagi :D

    Wielkie dzięki za sugestie - z pewnością zwrócę na to uwagę mechanikowi jak u niego będę.

  4. #24
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Są bardzo małe szanse, że takie wibracje wygeneruje silnik. Musiałbyś mieć poduchy silnika w agonalnym stanie. Potwierdziłeś, że zmiana biegu ale utrzymanie prędkości nie wpływa na moc wibrowania, więc tym bardziej to nie będzie silnik, ani skrzynia. Nie wiem jakie masz zaufanie do swojego gazownika, ale a nóż coś odwalił na jeździe próbnej i się nie przyznał. Sprawdź sobie: podporę wału, łącznik elastyczny wału, tuleje mocujące most do budy. Czy pomimo wibracji auto się dobrze prowadzi, czy pływa? 7er z dobrze ustawioną zbieżnością idzie jak po sznurku w dowolnej prędkości. Ruszyć je może jedynie boczny wiatr.

    Masz longa, więc na 99% masz NIVO z tyłu, ale bywały wersje bez. Sprawdź czy masz. Jeżeli masz, to ciekawy jest ten przypadek, że przy pełnym jednym i drugim baku wibracje zmalały. Jeżeli NIVO działa prawidło, to auto powinno się wypoziomować, więc geometria tyłu się praktycznie nie zmienia, a to by tym bardziej kazało się przyjrzeć wału.

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    260
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    Nie mam NIVO, mam zupełnie konwencjonalne zawieszenie. Jedyne co mogę powiedzieć złego odnośnie prowadzenia to to, co wspomniałem wcześniej - kierownica zachowuje się tak, jakby przeskakiwała na jakichś zębatkach i tak jest tylko w zakresie prędkości od +/- 55-60 km/h do 115-120 km/h. Poniżej i powyżej nie ma takich zachowań. Pojawiło się to wraz z wibracjami. Żeby bardziej doprecyzować - przy innych prędkościach, gdy obracam kierownicą to chodzi ona płynnie, natomiast tylko we wcześniej wspomnianym zakresie kierownica działa płynnie, lecz jakby przeskakiwała - ciężkie do opisania odczucie, jeśli ktoś jeździł na kierownicach do komputerów z FFB opartym na zębatkach (np. Logitech G25/7/9) to jest to właśnie takie uczucie. Poza tym dziwnym zachowaniem kierownicy, które wpływa tylko na jej odczuwanie a nie na samo skręcanie samochodu - auto prowadzi się jak bajka, trochę mu dupka ucieka ale opon z tyłu zostało tak po 6mm a mam dość ciężką nogę i to w 99.9% moja wina, że ona ucieka. Na trasie tylko mocne podmuchy boczne odczuwam i oczywiście prowadza mnie jak po szynach jak jadę po drogach, które są często uczęszczane przez TIRy - ale to normalne.

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    260
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    No więc trochę się porobiło od ostatniego czasu:

    1. Wymienione cewki - pomogło na nierówno pracujący silnik, przy czym wyszedł temat, że gaz musi być źle wyregulowany - na benzynie parametr AFR utrzymuje się pięknie w granicach 14.7-15.2, na gazie wariuje dość mocno.
    2. Rozwiązał się problem braku pamięci telefonu i radio - nie wiem skąd on się pojawił, ale wystarczyło usunąć błąd od bluetooth w kompie i wszystko wróciło.
    3. Wymienione kilka elementów sparciałych od słońca, dołożona osłona pod silnik, gdyż jej brakowało.
    4. Wymiana zaworków w czujnikach ciśnienia.
    5. Wymiana łącznika elastycznego wału.

    Niestety, zauważyłem, że po zmianie kół z zimowych na letnie (19" na 20") wibracje, o których wspominałem, znacznie się pogorszyły. I teraz co ciekawe - w felgach zimowych mam jedną felgę lekko skrzywioną, a wibracje były mniejsze. Na 20" wibracje są gorsze, w zakresie prędkości od +/- 50 km/h do 130 km/h. Powyżej tych prędkości znikają - jadąc 160 km/h żadnych wibracji nie ma. Koła są idealnie proste - sprawdzane przez dwóch wulkanizatorów. Zawieszenie również jest Jedyne w takim razie co mnie skłania to albo opony (mało optymistyczna sprawa żeby wymieniać teraz opony), albo (i tu strzelam, bo znawcą nie jestem) skrzynia biegów - chociaż tutaj falowania nie zaobserwowałem, jeżdżę ciągle w trybie manualnym i skrzynia nie wariuje. Chociaż jedyny dziwny sposób jej pracy, to jak podchodzą obroty pod odcinkę to mam wrażenie jakby samochód nie domagał i zaczynał przerywać.

    Dla przypomnienia: zarówno przy przyspieszaniu jak i odpuszczeniu gazu auto wibruje, wydaje mi się, że bardziej z przedniej osi niż z tylnej - czuć wibracje na kierownicy, na pedale gazu, na fotelu również dość mocne. Zaczyna się w granicach 50 km/h do mniej więcej 130 km/h. Z początku myślałem, że bije też przy hamowaniu, ale auta nie prowadzi na boki, tylko drży - wykluczone były są tarcze, były mierzone czujnikiem zegarowym i wszystko jest w normie. Zawieszenie również jest zrobione i nie ma tam nic do naprawy.

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    260
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    Ok, to już będzie trzeci post z rzędu, mam nadzieję, że nie łamię tym regulaminu, ale czuję, że muszę się tym podzielić.

    Z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi - jednak damned1 był w jakikolwiek sposób najbliżej. Mianowicie - silnik, mimo że nie pracuje prawidłowo jak się okazało, nie generuje wibracji. Skrzynia również nie była przyczyną - tutaj temat rozwinę w innym akapicie. Problemem nie była podpora wału, oraz łącznik elastyczny - zostały wymienione bo wykazywały zużycie, natomiast nie były aż tak zużyte i nie wpłynęło to na wspominane problemy. Tu pojawia się problem, bo myślałem, że zawieszenie jest w dobrym stanie - niestety jak się okazuje, wcale tak nie było a nic nie wyszło w trakcie styczniowego przeglądu. Tymczasem maglownica ma ogromny luz i nadaje się do kompletnej regeneracji. Do tego kilka innych elementów zawieszenia. W każdym razie, to maglownica powoduje te przeokrutne wibracje - mogę mieć do siebie pretensje, że sam tego nie próbowałem sprawdzić, ale nie jestem ekspertem w dziedzinie motoryzacji, a co najwyżej pasjonatem. Przez to czeka mnie dość pokaźny wydatek na zawieszenie...

    I tu chciałem przejść do tematu skrzyni biegów. Skrzynię zregenerowałem, nie będę tutaj mówić gdzie, bo nie mam na celu obrażania nikogo i jest to dla mnie dość denerwujący punkt - nie pomogło to zupełnie na wibracje. Jadąc do mechanika wyraźnie zaznaczałem, że poszukuję przyczyn wibracji w trakcie jazdy, nasilających się przy hamowaniu, oraz występujących przy określonych prędkościach. Mechanik oczywiście przejechał się samochodem i stwierdził z 99% pewnością, że to wina automata. O ile faktycznie mogłem coś zarzucić pracy skrzyni i faktycznie regeneracja pomogła na jej pracę (tu zakład wykonał pracę należycie, nie wieszam psów na wykonanej usłudze, bo póki co nic się ze skrzynią nie dzieje), natomiast w żaden sposób nie usunęła wibracji. Nie zostałem nawet poinformowany o tak dużych luzach na maglownicy i w zawieszeniu, mimo wyraźnego poszukiwania przyczyn wibracji - myślałem, że warsztat, który samochodu jakby nie patrzeć nie zna, spojrzy na wszystkie podzespoły, które mogą stanowić problem.

    Z całej tej śmiesznej sprawy wyniosłem doświadczenie, że nigdy więcej nie zaufam żadnemu mechanikowi i nawet sam się nie znając wolę szukać do upadłego, niż wydawać pieniądze w błoto - i bardziej mam tu na myśli o wydawanie pieniędzy na duże naprawy, nawet jeśli stać mnie na utrzymanie tego samochodu, a same naprawy mają nie przynieść żadnych rezultatów. Pewnych rzeczy nie da się wykluczyć to jest jasne i zrozumiałe, natomiast oddając samochód wyraźnie w celu poszukiwania wibracji liczyłem na to, że ktoś naprawdę poszuka usterki, spróbuję naprawdę pomóc, a w obecnej chwili jedyne co mogę czuć to złość na siebie, że dałem się oszukać na dość duże pieniądze - bo za zregenerowany automat naprawiłbym całe zawieszenie łącznie z maglownicą. I jeszcze pewnie wypiłbym za zwycięstwo nad wibracjami.

  8. #28
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Napisz gdzie naprawiałeś skrzynię , bo jak piszesz dobrze robotę zrobili, to się może przydać kontakt. Jak ogarniesz magiel to opisz jak Ci się udało to zrobić.

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    260
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    Najpierw ogarnę temat tej maglownicy - później powiem, co to za warsztat, ponieważ nie chcę też żeby mój post zostawał odebrany jako festiwal narzekań wobec tych mechaników, bo tak naprawdę mogłem się przecież też nie zgodzić na naprawę skrzyni, lub mogłem też pojechać gdzie indziej - zaufałem bezgranicznie diagnozie i mogę mieć pretensje do siebie. Nie chciałbym też, żeby ktoś nabrał o nich negatywnej opinii - bo zdecydowanie nie jest to moim celem, uważam że dobrze wykonali swoją usługę, mam obiekcje co do samej diagnozy.

    Jasne, skrzynia nie została zrobiona na darmo - wymagała interwencji, jednak mogła jeszcze pojeździć i mogłem to zrobić w późniejszym czasie, a najpierw rozwiązać najbardziej palący problem, który poważnie wpływa na odczucia z jazdy - co było celem wizyty w tym konkretnym warsztacie i celem naprawy, a co się nie udało. Mechanik jest też o tyle w porządku, że się nie wypina i szuka dalszych rozwiązań, oraz proponuje dalszą pomoc, zamiast olać mnie po zainkasowaniu pieniędzy - stąd jeśli się uda to z czystym sumieniem będę mógł pisać gdzie to robiłem.

  10. #30
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Plexi36, współczuję..
    ..Ale nie jesteś sam, też dałem się ostatnio namówić na coś co nie przyniosło efektu, a kosztowało sporo kasy.
    Daj koniecznie znać jak zregenerujesz przekładnie i pochwal się gdzie oddales.

Podobne wątki

  1. [E38] [E38] Wikuś Łódzkie
    Przez Wikuś w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-11-2017, 17:17
  2. E36 do oglądniecia Łódzkie
    Przez rodzinabmw w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-06-2012, 19:33
  3. Potrzebny Mechanik Łódzkie
    Przez rodzinabmw w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-09-2011, 21:43
  4. Uwaga na to X5 Głowno łódzkie
    Przez MariuszE38 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 12:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •